Evde Organik Banyo Lifi Yapımı

Lifli banyo süngerleri dolaşım sisteminizi destekler ve cildinizin ölü derisinin sökülerek kendini yenilemesini sağlar. Ayrıca bir yandan da masaj etkisi ile cilt derinizdeki sinir uçlarını aktif eder. Lif için gereken lif kabağı son derece doğal ve biyonik bir bitkidir ve aktarlarda rahatlıkla bulunabilir. Dilerseniz kendiniz de yetiştirebilirsiniz.

Resimli ve adım adım organik banyo lifi yapımı

Organik Banyo Lifi Yapımı Adım 1

Adım 1 : Lif kabağı meyvesini kökünde bulunan asmasından ayırın.

Organik Banyo Lifi Yapımı Adım 2

Adım 2 : İçerisinde bulunan sünger dokusunu ortaya çıkarmak için, dışında bulunan kalın  tabakayı yavaşça ve dikkatlice sökün.

Organik Banyo Lifi Yapımı Adım 3

Adım 3 : Ortaya çıkan lifli kısmı ortadan ikiye bölün.

Organik Banyo Lifi Yapımı Adım 4

Adım 4 : İçerideki fazlalık lifli kısımları keserek çıkartın. İçi boş olacak şekilde resimdeki gibi oyun.

Organik Banyo Lifi Yapımı Adım 5

Adım 5 : Kenarlarını elle tutulabilecek hale gelecek şekilde keserek şekil verin.

Organik Banyo Lifi Yapımı Adım 6

Adım 6 : Lifi çevreleyecek kadar bir kumaş kesin. Bu kumaşı kesmiş olduğunuz liflerin arasına tutturarak elle tutulacak kısmını boşluk bırakırsanız elinize oturacak bir yer ayarlamış olursunuz. Daha sonra bu iki lifi birbirine dikerek organik banyo lifinizi elde etmiş olursunuz.

Lif kabağı tohumlarını, seralarda ve çiçek, bahçe malzemeleri satan dükkanlarda bulabilmeniz mümkün. Bazı internet sitelerinde de lif kabağı tohumlarını bulabilmeniz mümkündür. Eğer banyo lifini günlük kullanıyorsanız her 6 haftada bir yenisi ile değiştirmeniz gerekir. Kullanılmış lifi temizlemek için çamaşır suyu kullanabilirsiniz. Lif kullanırken aşırı basınçlı ve tekrarlı bir şekilde kullanırsanız cildinize zarar verebilirsiniz, buna da dikkat edin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here