Yorgun görünmemek için bunları yapabilirsiniz

Gün içerisinde düşük enerjiniz ve yorgun görüntünüz ile silik bir profil mi çiziyorsunuz? Peki bu yorgun görünümün sebeplerini araştırdınız mı, acaba bunların kaynaklarını yok ederek bu yorgun görüntünün yerine canlı ve enerjik bir görüntü çizebilir misiniz?

İşte aklınızdaki bu soruları yanıtlayacak ve yorgun görünmemenizi sağlayacak maddeleri sıralıyoruz;

uykunuzu alınUyku saatlerinize özen gösterin

Kim aksini söylerse söylesin, güzellik uykusu kavramı gerçektir. Yani gerek cilt güzelliği gerekse yorgun görünümünüzü silmek için iyi ve kaliteli bir uyku ilk şarttır. Cildimiz günün yorgunluğunu ve hasarlarını, uyku saatlerinde onardığı için, az uyku uyumak cildinizin kendisini yenilemesine fırsat vermemek demektir. Uykunuzu aldığınız zaman yorgun değil, dinç ve canlı bir şekilde kalıp güne bu şekilde devam edebilirsiniz.

Daha fazla molaDaha fazla mola verin

Özellikle iş yerlerinizde aralıksız ve molasız yapacağınız çalışmalar, dış görünüşünüze yansıyacak ve yorgun görünmenizi tetikleyecektir. Aralıksız çalışma, vücuda aşırı yüklenme ve stres seviyesini de arttırmak anlamına da gelir. Stres ise cildinizin en büyük düşmanlarındandır. Bu yüzden saat başı 5-10 dakika mola vermeyi kendinize prensip haline getirin. Bu mola anlarında, temiz hava alabileceğiniz yerlere giderek iş düşünmeden geçirmeye çalışın.

göz altı torbalarıGöz altı torbalarına dikkat

Göz altı torbalarına sahip olmak daima sizi yorgun gösterecektir. Yaş, aşırı kahve tüketimi ve yorgunluktan meydana gelebilecek göz altı torbaları çözümsüz değildir. Bunları giderici doğal ve dermatolog tedavilerini deneyerek yok etmeye çalışabilirsiniz. Özellikle bazı doğal yöntemlerin ev ortamında kolayca çözüm olduğu görülmüştür. Göz altı torbaları için evde yapabileceğiniz doğal çözümlere bu linkten ulaşabilirsiniz.

dik durunDik durmaya çalışın

Duruşunuz karşınızdaki kişiye vereceğiniz ilk intibalardan birisi olduğu için çok önemlidir. Özellikle bilgisayar başında çalışan kişilerde bu duruşu koruyamama görülür. Bunun için bilgisayar başında çalışıyorsanız 20-25 dakikada bir duruşunuzu düzeltip, internetten kolayca bulabileceğiniz basit boyun hareketlerini yapın ve bunu alışkanlık haline getirin. Dik durmamak ve duruş bozuklukları sizi yorgun gösterir. Ayrıca dik duran kişiler daha çekici ve alımlı olurlar.

daha çok sporDaha çok spor ve yürüyüş

Spor hayatınızda mutlaka bir yer kaplamalı. Sporun ne kadar yer kaplayacağında günlük rutininizdeki ne kadar hareketli olduğunuz belirleyicidir. İş ve ev hayatında daha hareketsiz kişilerin metabolizma hızları yavaş olacağından hem daha yorgun hem de daha yaşlı görünürler. Spor yaparak metabolizmamızı hızlandırabiliriz. Düzenli ter atmak cildinize de nefes aldıracak ve toksinlerden arındıracaktır ayrıca serotonin salgılanacağı için mutluluk da verir.

tuzu bırakınTuzu hayatınızdan çıkarın

Tuzlu yiyecekler bir çok organınızda olduğu gibi cildinizde de tahrip edici etki gösterir. Tuz ne kadar kullanırsanız o kadar arayacağınız, alışkanlıklarla ilgili bir besindir. Zamanla azalta azalta bırakmaya çalışırsanız, alıştıkça zorlanmadığınızı göreceksiniz. Bunun için ölçileri kullanarak yemeklerinizde ne kadar tuz kullandığınızı bilin ve buna göre azaltarak takip edin. Tuzluğu yemek masasından kaldırmak, bu yolda atabileceğiniz ilk adım olabilir.

Bol bol su içinÖzellikle geceleri su içmeyi unutmayın

Gün içerisinde metabolizma hızınız yüksek olabilir, ama geceleri genellikle dinlenerek geçiririz. Ve istatistik olarak kişilerin gün içerisinde tükettiği suyun yarısından azını geceleri tükettiği görüşmüştür. Metabolizmanın düştüğü dinlenme anlarında bol su içerek cildinizin kendini onarmasına yardımcı olabilirsiniz. Gün içerisinde de sık sık su içmek vücudun kendisini yenilemesine katkıda bulunacaktır.

Bu yazı Nis 25, 2014 tarihinde güncellendi

2 Yorum

  1. bu site su ana kadar gordugum en guzel site hem kolay hem etkili hemde basit herkese tavsiye ediyorum mutlaka ugraayin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir