Göz Çevresindeki Kırışıklıkları Yüz Yogası ile Yok Etme

Yüz yogası

Gözlerinizin çevresindeki kırışıklıklar için, botoks, pahalı kremler gibi seçenekleri denemeden önce mutlaka yüz yogasını deneyin.

Şu anda güzellik alanında çok trend olan yüz yogasının kırışıklıkları azaltıp, sağlıklı bir parlaklık vermesi ve tamamen doğal olması tercih sebebi.

Eğer yüz şeklinizin hangi tipte olduğunu bilmiyorsanız yüz şekli nasıl belirlenir konusunda tüm noktalarını anlattık.

Jennifer Anniston ve Gwyneth Paltrow gibi yüz güzelliğine önem veren Hollywood yıldızları yüz yogasının gizli silahları olduğunu söylüyorlar.

Aşağıda resimli bir biçimde nasıl yüz yogası uygulayabileceğiniz açıklanıyor;

Yüz yogası baykuş hareketi
Baykuş hareketi : Gözlerinizin çevresine parmaklarınızla C şekli oluşturacak şekilde hafifçe bastırın. Alnınızı rahat bırakarak parmaklarınızla gözlerinizi çokça açın. Bu şekilde 10 sn. kadar kalın ve 3 kere tekrar edin.
Yüz Yogası Balon Balığı Hareketi
Balon Balığı Hareketi : Ağzınızı en küçük hale getirerek yanaklarınızı şişirin. 30 sn. boyunca yumuşak bir şekilde bir sağ bir sol yanağınızı tokatlayarak havanın diğer tarafa geçmesini sağlayın.
Yüz yogası göz çerçevesi hareketi
Göz Çerçevesi hareketi : Yüzük parmaklarınızı yavaş bir şekilde kaşlarınızın uçlarına yerleştirin ve gözünüzün altına doğru yavaşça yarım çember şeklinde hareket ettirin. Aynı hareketi üst kısım için de tekrar edin. 4 tekrar yapabilirsiniz.
Yüz Yogası V Hareketi
V Hareketi : Parmaklarınızı V harfi oluşturacak şekilde kaşlarınızın başlangıç ve bitiş yerlerine bastırarak çekin ve gözlerinizi kısabildiğiniz kadar bu yöntemle kısın. Yaklaşık 10 sn. bu şekilde kalabilirsiniz. Hareketi 6 defa tekrarlayın.
Yüz yogası zürafa hareketi
Zürafa hareketi : Başınızı geriye doğru atarak parmak uçlarınızla boynunuza masaj yapın. 10 saniye bu şekilde kalarak başınızı aşağı indirin. Bu hareketi 6 tekrar yapabilirsiniz.
Yüz Yogası Hemstır Yanakları Hareketi
Hemstır Yanakları : Dudaklarınızı iyice büzüştürerek tek yanağınıza doldurabildiğiniz kadar hava doldurun. 30 saniye boyunca havayı bir yanağınızdan diğerine geçirin ve dudaklarınızın şeklini bozmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Geldanlage