Boynuz Sivilcesi Nasıl Geçer

Sivilceler hemen her bireyin hayatında ki sorundur.  Gerek yüzümüz de gerekse vücudumuzun bazı bölgelerinde bedenimizin bazı durumlara verdikleri etki olarak oluşurlar. Sivilce oluşumunun yaş ile pek ilgisi yoktur birçok yaşta insan bu sorunla karşılaşabilir.

İşte bu yazımız da sivilce nedir ve nasıl çözüm üretmeliyiz bunu anlatacağız. Sivilceler metabolizmamızın yediğimiz veya içtiğimiz besinlere, kullandığımız kimyasal içeriği fazla maddelere hatta kullandığımız kumaşa verdiği tepkidir. Vücut o maddeyi kabullenemediği için tepki olarak sivilcelerimiz olur. Sıkmamız veya sürekli dokunmamız tedavisine değil yayılmasına sebep olacaktır. Sivilceler genelde yüzümüz her tarafında çıkabilirken boynuz sivilcesi adını verdiklerimiz sadece alın kısmında çıkmaktadır.

Boynuz sivilceleri alnımızın üzerinde ve çoğunlukla sağ ile solunda çıktığı için boynuz ismini almışlardır. Normal sivilcelere kıyasla daha büyük ve uçları dışa doğru daha diktir. Dokunduğunuz da veya kaşıdığınız da gözünüzü yaşartacak kadar acı hissedebilirsiniz.  Boynuz sivilceleri gelişmesi ve içinde ki iltihabın birikmesi yani sıkılma zamanına gelmesi için uzun bir zaman geçer yani bir gece de olgunlaşıp sıkılacak gibi olmaz. Cilt uzmanları tarafından sıkılması da önerilmemektedir. Boynuz sivilcelerinin de tedavisi vardır fakat her öneriye kulak asmamak işin uzmanı tarafından kontrol edilmesi gerekmektedir. Şöyle ki alnınızda oluşan sivilceler sizi rahatsız ediyor ve yüzünüzün görüntüsünü bozduğunu düşünüyorsanız öncelikle bir cildiyeden randevu alıp cilt uzmanına görünmelisiniz.

Bünye her kişiden kişiye değişiklik gösterir yani 100 kişiye iyi gelen bir ilaç, krem veya karışım sizin cildiniz daha da kötü bir hale getirebilir. Bu sebeple kulaktan duyma tedavi yerine uzmana başvurmanız önerilir. Cilt uzmanı kendisinde bulunan ultra mavi bir ışık desteği ile cildinizi ve gözeneklerinizi yakından inceler, sonrasında yapması gereken bazı testler olabilir ve bunların ne işe yarayacağı konusunda size bilgilendirme yapacaktır. Her şey tamamlandıktan sonra sizi görmüş ve muayene etmiş olan cilt doktorunuzun vereceği ilaç ile tedavi sürecinize başlayabilirsiniz. Bu süreç 2 ayda olabilir 6 ayda veya iki yılda tamamen size ve cildinizin tedaviye karşılık verip vermeyeceği durumuna bağlıdır. İlaçlarınızı düzenli kullanır ve bu süreç içerisinde de yüzüne ek bir kimyasal madde sürmez, uygulamazsanız iyileşmeniz ve yüzünüzün eski haline dönmesi de o kadar çabuk olacaktır. Zaten işe yaramıyor daha fazla kullanmayacağım diye bırakmazsanız bedeniniz sonunda cevap verecektir.

Boynuz sivilcelerinin en kötü yanlarından birisi de, sivilcelerin bıraktığı sivilce izleri olarak görülür. Bu sivilce izlerinden kurtulmak için etkili krem ilaçlar bulunmaktadır. Özellikle Medacassol krem ilacı doktor önerisi ile kullananlar, kısa sürede etkili sonuçlar gözlemlediklerini söylüyorlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here