En Etkili Sivilce Kremi Hangisi

Sivilcelerle savaşmak için ilk önce doğal tarifler verdiğimiz sivilceler için en kolay 10 tedavi yöntemi ve sivilce önleyici besinler konularını okumanızı öneririz. Ama illa krem kullanmakta ısrarcıysanız size internette kullanan kişilerin yorumlarına göre ve tecrübelere göre etkili olduğunu bildiğimiz bazı krem isimlerini verebiliriz.

Bu kremleri eczaneden satın almadan önce mutlaka bir cilt doktoruna görünmelisiniz ve gerekli ölçümleriniz yapıldıktan sonra doktorun önerdiği ilaçları kullanmalısınız. Doktor kontrolü olmadan kullanacağınız ilaç ve kremler istenilen etkiyi vermeyebilirler ve zararlı olabilirler.

Benzamycin KremBenzamycin

Genelde cildi yağlı kişilerde aşırı yağdan kaynaklanan sivilceleri yok etmek için en etkili ilaçlardandır. Bu kremi kullanırken güneşe çıkmamaya dikkat etmeniz gerekiyor. Ortalama kullanım süresi 3 aydır. Genellikle yatmadan önce sürülmesi önerilir. Antibiyotik içerdiği için sivilce bölgelerinde oluşacak iltihaplanmalarla da savaşır. Giysilerde ağarmaya yol açacağı için temas ettirmemeye çalışın.

Imex KremImex Krem

Antibiyotik özelliği ile ön plana çıkan Imex fondotene benzeyen bir ilaçtır. Kullananların büyük bir çoğunluğu sivilcelerden kurtulmak için en etkili krem olduğunu düşünürler. Çoğu sivilce kremi gibi bu ilacın da akşamları yatmadan önce sürülmesi önerilir. 1 aylık düzenli kullanım sonucunda istenilen etkileri gösterebilmektedir. Yüz bölgesindeki sivilcelerin ve kabarıklıkların yanı sıra siyah noktaların da tedavi edilmesi için etkili bir kremdir.

Cleocin TCleocin T

Sivilceler açısından son derece etkili olan bu ilacı sürdükten sonra da güneşe çıkmamaya dikkat etmelisiniz. Doktorlar genellikle diğer ilaçlarla kombine olarak bu kremi önermektedir. Kremin sürülmesinde yumuşak dokunuşlarla sürmek gerekiyor, sert bir şekilde ve aşırı doz kullanmaktan kaçınmalısınız. Günde iki kere temiz cilde uygulanır. Çıban boyutuna oluşmuş boynuz sivilcesi de denen büyük sivilcelerde kullanımı önerilmez.

Nadixa KremNadixa Krem

Cilt doktorları tarafından sivilce tedavisinde en çok reçetelere yazılan kremlerden birisidir. İlacın en önemli farkı ilk önce deri altındaki sivilceleri çıkarıp daha sonra deri üstündeki sivilceleri yok etmesidir. Bu yüzden ilacı ilk kullanırken sivilceleriniz artmış gibi görünebilir, son derece normaldir, 1-2 hafta geçmesini bekleyin.

Kremin tam olarak etkisini göstermesi için en azından 1 ay kullanılması öneriliyor. Bu kremi kullanırken güneş ışınlarına maruz kalmanız önerilmez. Kremi doktor reçetesi olmadan kullanmayın çünkü doktor ilacın yanına başka antibiyotik ilaçlar da ilave edebilir.

Skinoren KremSkinoren

Sivilce tedavisinde etkin kullanılan ilaçlardan birisidir. Genellikle doktorlar tarafından Benzamycin ile birlikte verilir. Yine bu kremi de sürdükten sonra kesinlikle güneşe çıkmamalısınız. İlaç ayrıca siyah noktaların da temizlenmesine yardımcı olur. Kullananlar genellikle kaşındırdığını söylemektedir ama bu kişiden kişiye göre değişkenlik gösterebilir.

Acnelyse KremAcnelyse Krem

Tıpkı Nadixa kremde olduğu gibi Acnelyse krem de ilk önce sivilceleri derinin üzerine çıkartır ve daha sonrasında derinin üst tabakasını soyarak aknelerden kurtulmanızı sağlar. İlaç hem ucuz hem de etkili olması sebebi ile tercih edilme oranı yüksek bir ilaçtır. A vitamini içeren bu ilaç sadece sivilceleri ortadan kaldırmakla kalmaz cildin de güzelleşip yenilenmesini sağlar. Doz aşımı kullanımlarda aşırı A vitamini alımı olacağı için doz aşmamaya gayret gösterin. Hız açısından da diğer ilaçlara göre sivilcelerin daha çabuk yok olmasını sağlar.

Clindoxyl KremClindoxyl

2 ay kullanıldığında kesin sonuçlar görebileceğiniz Clindoxyl dermatologlar tarafından en çok yazılan etkili ilaçlardandır. 15 günde farkını hissetmeye başlayabilirsiniz. Yüzünüzde hafif bir yanma yapabilen bu ilacı kullandığınızda aşırı yanma hissederseniz mutlaka doktorunuza danışın. Saç ve kıyafetlere pek dokundurmamanız önerilir. Aksi taktirde ağartma yapabilir. Krem geceleri yatmadan önce sürülür ve sabah ılık suyla yıkanır.

Sivex LosyonSiveX Losyon

SiveX Losyon etkili bir gözenek temizleyici olmasının yanı sıra sivilce tedavisinde de kullanılır. Genellikle antibiyotik eşliğinde kullanılır. Uzun süreli kullanımı olan bu ilaç sivilcelerin çıkmasını önlemek için de kullanılır. Özellikle akne vulgaris ve folikülit tedavisinde etkin kullanılır. Kurutucu özelliği ile aşırı cilt kuruluğu yapabilir, doktor tavsiyesi olmadan kullanılması önerilmez.

Azelderm KremAzelderm Krem

Azelderm içerdiği doğal asitler sayesinde cilt hücrelerinin yenilenmesini hızlandırarak sivilce ve siyah noktaların iyileşmesini hızlandırır. Özellikle gençlerde kıl kökü ve çevresindeki bakteri hareketlerinden dolayı oluşan sivilcelerin tedavisinde kullanılır. İlaç sürüldükten sonra kaşıntı yapabildiğinden çok kaşımamanız gerekir. Aşırı kaşınma hissi durumlarında doktorunuza danışın. Özellikle kırmızı izler ve kabarıklıklar konusunda 1 numaralı ilaç olduğunu söyleyebiliriz. En az 1 ay kullanım sonrasında sonuç almaya başlayabilirsiniz.

Eritretin Sivilce KremiEritretin

Eritretin cildi soyarak akne tedavisi yaptığı için hafif yanma yapabilen etkili bir ilaçtır. Kullanmadan önce yüzün iyice temizlenmesi önemlidir. İlaç doktorun önerisine göre 2 günde veya 3 günde bir sürülerek kullanılır. İnternette bu ilacı kullanarak çok kısa sürelerde sivilcelerden kurtulduğunu iddia edenler bulunuyor. Eğer aşırı yanma yaparsa mutlaka cilt doktorunuza danışın. Siyah noktalara karşı da etkilidir.

BatikonBatticon

Battikon genellikle cilt üzerindeki bir bölgeyi mikroplardan arındırmak için kullanılır ama sivilceler için de kullanımı vardır. Gece yatmadan önce batticonu sivilcelerinizin üzerine sürün ve sabah kalktığınızda su ile yıkayıp çıkartın. Bu işlemi düzenli bir şekilde uyguladığınızda sivilcelerinizdeki azalmayı göreceksiniz. Genellikle ergenlik sivilcelerinde etkili olan bu uygulama ucuz ve etkilidir.