En Etkili Sivilce Kremi Hangisi (2020 Güncel Liste)

En etkili sivilce kremi

Sivilcelerle savaşmak için ilk önce doğal tarifler verdiğimiz sivilceler için en kolay 10 tedavi yöntemi konusunu okumanızı öneririz. Ama illa krem kullanmakta ısrarcıysanız size internette kullanan kişilerin yorumlarına göre ve tecrübelere göre etkili olduğunu bildiğimiz bazı krem isimlerini verebiliriz.

Bu kremleri eczaneden satın almadan önce mutlaka bir cilt doktoruna görünmelisiniz ve gerekli ölçümleriniz yapıldıktan sonra doktorun önerdiği ilaçları kullanmalısınız. Doktor kontrolü olmadan kullanacağınız ilaç ve kremler istenilen etkiyi vermeyebilirler ve zararlı olabilirler.

En Etkili Sivilce Kremleri

Benzamycin

Benzamycin Krem

Genelde cildi yağlı kişilerde aşırı yağdan kaynaklanan sivilceleri yok etmek için en etkili ilaçlardandır. Bu kremi kullanırken güneşe çıkmamaya dikkat etmeniz gerekiyor. Ortalama kullanım süresi 3 aydır. Genellikle yatmadan önce sürülmesi önerilir. Antibiyotik içerdiği için sivilce bölgelerinde oluşacak iltihaplanmalarla da savaşır. Giysilerde ağarmaya yol açacağı için temas ettirmemeye çalışın.

Çay Ağacı Yağı

Çay Ağacı Yağı

Hem uygun fiyatlı hem de etkili ve doğal bir yöntem arıyorsanız çay ağacı yağını da deneyebilirsiniz. Güçlü arındırıcı etkisi ile sivilceler ve sivilce lekeleri ile savaşır. Günde bir iki defa cildinize uyguladığınızda yarattığı değişikliği kısa sürede fark edebilirsiniz.

— Sponsor Bağlantılar —

Arzu Yurt Öneriyor: Sivilceleri 24 saatte yok eden doğal sivilce kremi

Sivilce Kremi

Fiyatını Görmek İçin Tıkla

La Roche Posay Effaclar K Duo

La Roche Posay Effaclar K Duo sivilce kremi

Sivilceler konusunda etkili olan bu ikili krem seti aynı zamanda cildi nemlendirip daha pürüzsüz bir hale getiriyor. Eğer sivilcelerin yanı sıra geniş gözeneklere de sahipseniz bu kremi kullanmak iyi bir çözüm olabilir. Siyah noktalar için bir maske uyguluyorsanız sonrasında bu kremi kullanmak siyah noktalar gittikten sonra oluşan geniş gözenekleri sıkılaştırmak için ideal.

Imex Krem

Imex Krem

Antibiyotik özelliği ile ön plana çıkan Imex fondotene benzeyen bir ilaçtır. Kullananların büyük bir çoğunluğu sivilcelerden kurtulmak için en etkili krem olduğunu düşünürler. Çoğu sivilce kremi gibi bu ilacın da akşamları yatmadan önce sürülmesi önerilir. 1 aylık düzenli kullanım sonucunda istenilen etkileri gösterebilmektedir. Yüz bölgesindeki sivilcelerin ve kabarıklıkların yanı sıra siyah noktaların da tedavi edilmesi için etkili bir kremdir.

Bioderma Sebium Foaming Gel

Bioderma Sebium Foaming Gel

Cildiniz yağlı veya karma bir ciltse bu jeli temizleyici jel olarak kullanabilirsiniz. Sivilce kremi jel olarak tercih ediyorsanız iyi bir seçenek olabilir. Cildinizin yağlı gözükmesine ve sivilcelere sebep olan sebum oranını düzenleyerek daha sağlıklı bir görünüm sağlar. Sık makyaj yapıyorsanız makyaj kalıntılarını çok iyi temizlediği için bu jeli öneririm. Sabun içermediği için cildinizde kurumaya da sebep olmuyor. Jelin antibakteriyel özellikleri var ve bu sayede sivilcelerin oluşumunu önlüyor.

Nasıl Kullanılır?

 • Önce cildinizi nemlendirin.
 • Nemli cilde parmak uçlarınızla dairesel hareketlerle jeli sürün.
 • 1-2 dakika bu jelle masaj da yapabilirsiniz.
 • Ardından bol su ile durulayın.
 • Kullandığınız bir nemlendirici varsa sonrasında uygulayabilirsiniz.

Cleocin T

Cleocin T

Sivilceler açısından son derece etkili olan bu ilacı sürdükten sonra da güneşe çıkmamaya dikkat etmelisiniz. Doktorlar genellikle diğer ilaçlarla kombine olarak bu kremi önermektedir. Kremin sürülmesinde yumuşak dokunuşlarla sürmek gerekiyor, sert bir şekilde ve aşırı doz kullanmaktan kaçınmalısınız. Günde iki kere temiz cilde uygulanır. Çıban boyutuna oluşmuş boynuz sivilcesi de denen büyük sivilcelerde kullanımı önerilmez.

Dermaderm Maksimum Etkili Sivilce Kremi

Dermaderm Maksimum Etkili Sivilce Kremi

Eğer etkili ve bitkisel bir sivilce kremi arıyorsanız Dermaderm kremine bir şans verebilirsiniz. Etkili bir kremdir çünkü sivilcelere sebep olan bakterilerle savaşır. Formülünde çay ağacı özü gibi antibakteriyel bitki özleri bulunur. Bu sayede sivilcelerin yanı sıra siyah noktalarda da etkilidir. Sivilcelerin oluşmasının bir diğer sebebi olan yağlanmayı da azaltır. Çay ağacı özü cildi kurutmadığı için bitkisel olarak kullanabileceğiniz en iyi kremlerdendir. Bu sivilce kremini eczaneden veya Gratis gibi bir kozmetik dükkanından reçetesiz satın alabilirsiniz.

Nasıl Kullanılır?

 • Önce cildinizi temizleyin.
 • Sivilcelerin bulunduğu bölgelere kremi sürün.
 • Göz bölgeleri ve göz çevresine kremi temas ettirmemeye özen gösterin.

Nadixa Krem

Nadixa Krem

Cilt doktorları tarafından sivilce tedavisinde en çok reçetelere yazılan kremlerden birisidir. İlacın en önemli farkı ilk önce deri altındaki sivilceleri çıkarıp daha sonra deri üstündeki sivilceleri yok etmesidir. Bu yüzden ilacı ilk kullanırken sivilceleriniz artmış gibi görünebilir, son derece normaldir, 1-2 hafta geçmesini bekleyin.

Kremin tam olarak etkisini göstermesi için en azından 1 ay kullanılması öneriliyor. Bu kremi kullanırken güneş ışınlarına maruz kalmanız önerilmez. Kremi doktor reçetesi olmadan kullanmayın çünkü doktor ilacın yanına başka antibiyotik ilaçlar da ilave edebilir.

Skinoren

Skinoren Krem

Sivilce tedavisinde etkin kullanılan ilaçlardan birisidir. Genellikle doktorlar tarafından Benzamycin ile birlikte verilir. Yine bu kremi de sürdükten sonra kesinlikle güneşe çıkmamalısınız. İlaç ayrıca siyah noktaların da temizlenmesine yardımcı olur. Kullananlar genellikle kaşındırdığını söylemektedir ama bu kişiden kişiye göre değişkenlik gösterebilir.

Acnelyse Krem

Acnelyse Krem

Tıpkı Nadixa kremde olduğu gibi Acnelyse krem de ilk önce sivilceleri derinin üzerine çıkartır ve daha sonrasında derinin üst tabakasını soyarak aknelerden kurtulmanızı sağlar. İlaç hem ucuz hem de etkili olması sebebi ile tercih edilme oranı yüksek bir ilaçtır. A vitamini içeren bu ilaç sadece sivilceleri ortadan kaldırmakla kalmaz cildin de güzelleşip yenilenmesini sağlar. Doz aşımı kullanımlarda aşırı A vitamini alımı olacağı için doz aşmamaya gayret gösterin. Hız açısından da diğer ilaçlara göre sivilcelerin daha çabuk yok olmasını sağlar.

Clindoxyl

Clindoxyl Krem

2 ay kullanıldığında kesin sonuçlar görebileceğiniz Clindoxyl dermatologlar tarafından en çok yazılan etkili ilaçlardandır. 15 günde farkını hissetmeye başlayabilirsiniz. Yüzünüzde hafif bir yanma yapabilen bu ilacı kullandığınızda aşırı yanma hissederseniz mutlaka doktorunuza danışın. Saç ve kıyafetlere pek dokundurmamanız önerilir. Aksi taktirde ağartma yapabilir. Krem geceleri yatmadan önce sürülür ve sabah ılık suyla yıkanır.

SiveX Losyon

Sivex Losyon

SiveX Losyon etkili bir gözenek temizleyici olmasının yanı sıra sivilce tedavisinde de kullanılır. Genellikle antibiyotik eşliğinde kullanılır. Uzun süreli kullanımı olan bu ilaç sivilcelerin çıkmasını önlemek için de kullanılır. Özellikle akne vulgaris ve folikülit tedavisinde etkin kullanılır. Kurutucu özelliği ile aşırı cilt kuruluğu yapabilir, doktor tavsiyesi olmadan kullanılması önerilmez.

Azelderm Krem

Azelderm Krem

Azelderm içerdiği doğal asitler sayesinde cilt hücrelerinin yenilenmesini hızlandırarak sivilce ve siyah noktaların iyileşmesini hızlandırır. Özellikle gençlerde kıl kökü ve çevresindeki bakteri hareketlerinden dolayı oluşan sivilcelerin tedavisinde kullanılır. İlaç sürüldükten sonra kaşıntı yapabildiğinden çok kaşımamanız gerekir. Aşırı kaşınma hissi durumlarında doktorunuza danışın. Özellikle kırmızı izler ve kabarıklıklar konusunda 1 numaralı ilaç olduğunu söyleyebiliriz. En az 1 ay kullanım sonrasında sonuç almaya başlayabilirsiniz.

Eritretin

Eritretin Sivilce Kremi

Eritretin cildi soyarak akne tedavisi yaptığı için hafif yanma yapabilen etkili bir ilaçtır. Kullanmadan önce yüzün iyice temizlenmesi önemlidir. İlaç doktorun önerisine göre 2 günde veya 3 günde bir sürülerek kullanılır. İnternette bu ilacı kullanarak çok kısa sürelerde sivilcelerden kurtulduğunu iddia edenler bulunuyor. Eğer aşırı yanma yaparsa mutlaka cilt doktorunuza danışın. Siyah noktalara karşı da etkilidir.

Batticon

Batikon

Battikon genellikle cilt üzerindeki bir bölgeyi mikroplardan arındırmak için kullanılır ama sivilceler için de kullanımı vardır. Gece yatmadan önce batticonu sivilcelerinizin üzerine sürün ve sabah kalktığınızda su ile yıkayıp çıkartın. Bu işlemi düzenli bir şekilde uyguladığınızda sivilcelerinizdeki azalmayı göreceksiniz. Genellikle ergenlik sivilcelerinde etkili olan bu uygulama ucuz ve etkilidir.

İpucu: Bu sayfada yorumlar kısmında da diğer insanların kullanıp iyi sonuçlar aldığı krem önerileri bulunuyor, yorumları okumadan çıkmamanızı tavsiye ederim.

80 Yorum

 1. Bu kremler ne kadar iyidir kötüdür bilmiyorum ama ben geçen hafta netten acnemax diye bir krem aldım.Daha bir hafta da gözle görülür derecede iyileşme azalma var.Devam ettiğim sürece daha da iyleşecek tamamen geçecek gibi görünüyor.Gerçekten çok mutluyum.O kadar çok kafama takıyordumki.Ben netten bi blog sitesindeki reklamından görerek aldım.Yorumlarına güvenerek( iyikide güvenmişim) almıştım.

  1. Cilt tipi nasıl peki yağlı mi kuru mu karma mi ben de netten çok bakıyorum ama guvenemiyorum cilt tipimiz ayniysa bende denemek istiyorum belki bi faydası olur

 2. Benzamycin kullandım gerçekten işe yaradı ama sonra tekrar çıkıyor bittikçe doktora gitmek lazım bence

 3. adını vererek ürünü kötülemek istemiyor yukarı da kullandıklarım vardı iki tane ama işe yaramadı gerçekten.
  Ama bundan iki ay önce aldığım aslında korkarak aldım biraz ama Sinoz leke kremi bana iyi geldi diye bilirim. gerçi cildinizde içten gelen hastalık yoksa bazı lekeler hastalıktan dolayıdır.
  bende çok şükür yok şu an yüzüm gayet iyi.. Sinoz u tavsiye ederim hatta listenize ekleye bilirsiniz arzu abla.

 4. Gençler ne yapsanız geçmiyor zorlamayın ya kırarsınız yada kırılırsınız sizi seven öyle sevsin çok şükür bende geçtiler

 5. Bunlarin cogunu kullandim yillarca doktora gittim ozele devlete hic bir ise yaramiyor bosuna almayan bitkisel seyler en iyisi

 6. Ya artik ne kullanacagimi sasirdim ilacti hapti kremdi hic biri ise yaramadi.. ömür boyu doktora gidip surekli tedavi gorcez heralde…

  1. Sivilceler konusunda yapabileceğiniz en iyi şey doktorun söylediklerine uymak, birçok şeyi aynı anda kullanarak cildine zarar verebilirsin.

 7. Bende benzamcyn ve sivex kullanıyorum.monodoks adinda bir hap kullandım.hap bitince kremler de işe yaramaz oldu .1 aydır kullanıyorum ise yaramıyor.dün internette “sudocrem” adinda pişik kremi gordum.mucicevi bir kremmis.sivilce icin.hemen alıp kullanicam olumlu sonuç alirsam yazarım.

 8. Sudocrem i uç gündür kullanmaya başladım. gerçekten harika yuzumdeki sivilceler ve sivilce izleri azaldı .mutlaka deneyin

 9. Arkadaş imex kremi almayın 1 2 sivilce vardı kullandım yüzünün her tarafından çıktı benzamycin +monodoks hap kullanıyorum bide yuz temizleme Jeli alın sabah akşam yıkayın yüzünüzü gözle gorulur değişme olur 2 hafta icinde

 10. arkadaşlar kesinlikle clindoxly kremini öneririm ilk günde etkisini göstermeye başlıyor.

 11. Ben clindoksyl kullandım ve daha ilk haftadan sivilcelerim azalmisti ama bi ara kullanmayi biraktim.suan biraz cikiyor fakat kremi bulamayirum bana ürünun kaldirildiğini söylediler

 12. Arkadaslar cidden kafayı yemek üzereyim doktora gittiğimde ergenlik sivilceleri geçer ilac kullanma cildine demelerinden bıktım artık 18 yasıma geldim hala devam ediyor cıkmaya en sonunda tüm derimi kesip atıcam 😀 lütfen doğal veya ilaç olarak bana önerebileceğiniz bişi varsa yorum atın beklemedeyim

  1. eğer 18 yaşındaysan cilt temizleme ameliyatı ol lazerle müjkemmel sizilcelerin azsa yada cilt problemlerin varsa yani iz çil siyah nokta falan tek seansta bitiyor pürüzsüz cildin oluyo

 13. Geçtiğimiz hafta eczaneci arkadaşım Sebi ixir akne kremini önerdi. Önce burun kıvırdım ama sonra denemekten ne çıkar dedim. 10 gün içinde etkisini gösterdi, kullanmaya devam ediyorum.

 14. Bu kremler hepsini biliyorum ama hiçbiri bi ise yaramıyor boşa kürek çekmiş olursunuz 24 yaşındayım geçmedi geçmiyor

 15. Antibiyotik kremlerden alın bunları boşverin sadece sivilce üzerine sürün etkisini 2-3 günde göreceksiniz sadece yatmadan önce 1 saat yarım saat 15 dk farketmez önce sürün öyle yatın bu kadar,marka ismi verebiliyormuyum bilmiyorum ama eczaneden antibiyotik krem derseniz verirler,sadece sivilce üzerilerine çıkmış çıkmak isteyipte çıkamamış sivilcelere sürün sonra bana teşekkür edersiniz,birde aktarlardan kayısı çekirdeği kremi alın hepsi bu hergün yatarken yüzünüze sürün başka da birşey kullanmanıza gerek yok uğraşmayın yani etkisini kısa zamanda büyün yüzünde göreceksiniz etrafınızdakiler bile yüzüne birşeymi yaptırıyorsun diye,kısa ve net bunlar sizin için yeterli başka hiçbirşey kullanmayın

 16. Valla 23 yaşıma bastim clindoxy çok iyi beslenme şekli çok önemli dikkat edilmez se her türlü çıkar bide kendiniz deneyin baskalarina iyi gelen size iyi gelmiyebilir eninde sonunda size iyi geleni bulacaksiniz ben doğal maske çok yaptim ama iltihapli sivilceler onlara ancak antibiyotik arkadaşlar

 17. yoko krem dışında hepsi yalan. senelerce doktor tedavileri gördüm bundan aldığım etkiyi hiçbirinden almadım. resmen sivilceleri ve kırmızılıkları sildi süpürdü. instagramda reklamlarına denk gelmiştim. iyiki de gelmişim. herkese tavsiye ederim.

 18. Clindoxyl i kullandim 2 ay. Gercekten ise yarıyor kurutuyor. Gece yatmadan sadece sivilce uzerine suruyorsunuz. Bazı sivilcelerde leke bıraktırabiliyor. Sonra doktorunuz lekeler icin leke tedavisi başlatır zaten

  1. Ben de clindoxyl kullaniyorum. Bugun 11. gunum. Fakat bu ilaci kullanmaya basladigimda yuzumde tek tuk sivilce vardi ama su an yzuum berbat bi halde. Acaba kremin tedavi sekli bu mu yani normal mi? Ya da siz de kullanmissiniz etkileri nasil oldu ne sekilde tedavi ediyor? Yardimci olabilirseniz sevinirim

 19. Sivilce ve izlerine onerebilcegim kantoron yagi var arkadaslar. Ve dogal gul suyu. Kendinizde yapabilirsiniz gul suyunu . onunla tonikleyip. Daha sonra kantoron yagini lokal uygulayin. Ve bol su tuketin. Cildinizide mutalaka yikadiktan sonra nemli birakin . faydasini goruceksiniz hemen .

 20. cleocin T onun krem değil de sıvı olanı var ben denedim çok memnunum hiç bi yan etkisi yok onu önerebilirim.

 21. ben 2 gündür acnelyse krem kullanıyorum ama bir sorulma yanma vs seyler olmadı cildim çok yağlı ondan mı acaba?

 22. salı gunu doktora gıttım ve Clindoxyl bana bu kremı yazdı bugun gunlerden persembe her gece yatmadan once suruyorum ve cıttı anlamda sıvılcelerımı kucultu ve zaten kucuk olanları yok etti
  bu kremi doktorunuz sıze verdıyse bır tavsıye burun kenarlarınızda kızarıklık varsada surun bır gecede alıyor en azından bende oyle oldu.

 23. Gençler hiç uğraşmayın roaccutane a başlayın sabredin ve sonunda çok iyi sonuç alırsınız zahmetli bişey ama sonucu çok iyi kökten çözüm

  1. KÖKTEN DEĞİL O SORUN . CİLDE GÖRE DEĞİŞİYOR. 6 AY KULLANDIM VE BOŞU BOŞUNA . İĞNE UCU KADAR YOL GİTTİYSEM DE VERİĞİM ONCA PARAYA YAZIK OLDU . VE YÜZÜMDE DEĞİŞİKLİK OLDUĞU SÖYLENEMEZ.

 24. Roaccutane kullanın demişsiniz ama bildiğim kadarıyla ciğerden içten gelen sivilceler için o herkes kullanamıyor ve ağır bir ilaç doktor önermeden lütfen kullanmayın. Ben acnelyse kullandım ilk zaman çok daha fazla çıktı 2 hafta sonra temizlemeye başladı ve temizlediği sivilcelerin lekelerini bırakmıyor Şuan 2 aydır kullanmıyorum ama yeniden çıkmaya başladı yeniden alcam Malesef sadece kullandığınız sürede işe yarıyor 😔

 25. Arkadaslar bende benzamiycn kullaniyorum o kadar iyi ki aldigim gunden beri etkisini gormeye basladim 1 haftadir kullaniyorum cildiye doktoru onerisiyle cok begendim sivilcelerimi kuruttu tamamen 1 haftada yuzumdeki tum sivilceler kurudu. suan kendi kendine duzeliyorlar ayni zamanda siyah noktalarim cok fazlaydi suan en aza inmis diyebilirim doktor bana 1 ay sonra gel dedi 1 ayda etkisini tam gosterecekmis. izler icin baska tedaviye daha baslicam ama sizinde benim gibi ısılik gibi sivilceleriniz varsa kesinlikle oneririm. 3 ay boyunca imex kullandim duzenli hicbir faydasini goremedik gunesten dolayi daha beter yüzümde gunes lekeleri cikti. ayrica nadixa kremide cok oneririm yuzdeki bakterileri olduruyor sivilceleri yok ediyor kuzenim kullaniyor cok memnun o da. ama benzamycn kullanirsaniz buzdolabina koymayi unutmayin yoksa ters etki gostererek sadece yuzunuzu yakar ve bozulur etkisini goremessiniz zaten etkisini goremeyenler buzdolanimda muhafa etmedikleri icin gecmiyor diye yorum atiyorlar 17 yasindayim 4 yildir sivilcelrimde bas etmeye calisiyorum sonunda basardim diyebilirim bence sizde eczaneden almak yerine cildiye ye bi ugrayin doktor tavsiyenize gore alin. sivilcesiz günler dilerim☺

  1. Armağan nadixa ve benzamisini beraber yazdi doktorum. Nadixa hem sabah hem gece ya benzamisinle nasil kullanacagim bir bilgin var mi. Ustune mi surucem

 26. ben 20 yaşındayım bu zamana kadar benim yağlı bir yüzüm olmasına ragmen sivilcem olmazdı.ama bu aralar özellikle çenem ve çene altım çok fazla büyük sivilceler çıkmaya başladı.hiçbir şekilde dokunmadığım halde sivilceler sönüp iz olarak kaldı.doktora gideceğim.ama verecek izlaçlarından korkuyorum daha kötü yaparsa diye ve hormon testi isteyeceğim doğal olarak yapmış oldugunuz maskeler varmış onları paylaşırmısınız

 27. kullanmış olduğu ve sonuç aldığım Sebi ixir akne ve leke kremini özellikle tavsiye ederim.

 28. Roacctane gerçekten çok ağır bi ilaç 16 yaşındayım doktor 4 ay kullanmam gerektiğini söyledi ben sadece 1 ay kullandım yüzümde hiç sivilce iz kalmadı devam etmek istemedim ilaca sonra ama cidden çok etkili size tavsiyem doktora gitmeden ilaç almak istiyosanız clindoxyl almalısınız kesinlikle

 29. Icmedigim ilac surmedigim krem yada losyon kalmadi, en son roacutan ve ciliosin t ise yaradi ama cok yanetki cikti. Simdi katran sabunu kullaniyorum cok guzel etki gosteriyor cildim cok yagliydi ama simdi hem yumusak hem yagsiz. Lekeler icinde pirinc sabunu kullaniyorum. Hem dogallar hemde yanetkileri yok ve kullanimi cok rahat. Tavsiye ederim. Ben katran damlasi kullaniyorum digerlerini denemedim.

 30. İlaç tedavisi uygulayın hap olarak 7 ay gibi bi süre kullandım zor oluyor cidden ama kalıcı çözüm

 31. Arkadaşlar, sivilceler fazla yağlı deride yaşayan bakterilerin oluşturduğu genetik bir hastalıktır. Bunu önlemek için deri yağlanmasını dengeleyen hormonal reaksiyonlu A vitamini tedavisi gerekmektedir. Bunun kesin çözümü, yukarıda Hülya hanımın bahsettiği Roacctane ilacınının devamlı doktor kontrolünde çeşitli tahliller yaparak birkaç ay kullanmaktır. Aksi takdirde birçok yan etkisi ile karşılaşabilirsiniz. Ben iki erkek çocuğumda doktor kontrolünde 3 yıl önce kullandırdım ve hiç birinde sivilce diye kalmamıştır. Bu arada şunuda belirteyim, bazı ülkelerde yanlış kullanımın sebep olduğui yan etkilerden dolayı kullanımı kaldırılmıştır. Doktor kontrolünü ihmal etmeyiniz. Kesin çözüm olacaktır.

 32. Ben de clindoxyl kullandim oldukca iyi geldi butun sivilcelerim yok oldu bir ay icinde ama kullanmayi biraktiktan sonra tekrar cikmaya basladi gecici cozum yani. onermem.

 33. Arkadaşlar en iyisi benzamycin ben sürdüm hepsi 2 veya 3 ayda bitti ama düzenli sürmüyordum ve sonra bıraktım yine çıktı ama düzen lı düşer deniz geçer ben tekrar doktordan onu yaptıracağım size de şiddetle tavsiye ederim bide doktor bana sivex losyonu verdi benimki daha çok çıkmaya başladı

 34. ben 5 yıldır sivilce belası ile uğraşıyorum. ama son çareyi benzamycinde buldum bu ılaç cıddı olcude sivilcelerimi kaybetti ama bunun yanında eğer yağlı bir ciltseniz benim gibi abur cuburdan kesinlikle uzak durup aynı zamanda detoks etkisi yaratan bol bol su içmelisiniz ve sivilcelerim geçtikten sonra lekeler kaldı lekeler içinde janssen marka normalizing leke serumunu kullandım ve dediğim gibi benzamycın+abur cubur yasak+su bırde en önemlilerinden biri cilt temizliği tabi ki cilt tipinize uygun temizleyici ve kalıteli olanı, lekelerınız varsa janssen leke serumu

 35. benimde cildim cok yaglı bende bu baş belası sivilcelerimle ugraşıyorum yıllardır ve ben azelderm krem kullanıyorum 4 yıldır surdugum surece işe yariyo bıraktıgım zaman tekrar cıkıyorlar roaccutane başlamak istiyorum ama korkuyorum

 36. Arkadaslar roacutane kesınlıkle kullanmayın ben bır sene boyunca ıctım sadece bır sene sıvılcesız kaldım sonra hepsı yıne cıktılar onermıyorum bosuna zarar verdıgınızle kalırsınız kendınıze

 37. Roaccutane Allahin belasi bi ilac 10 yil once kullanmistim 17 yasindayken 7 ay boyunca ve ondan sonra hayatim karardi sanki. Kullanirken bi yan etkisini anlamadim biraz bitkinlik hararet ve kalp carpimtisi gibi bi etkiydi basit geliyodu. Biraktiktan sonra kemiklerimden kirilircasina sizlamalari agrilar damarlarimda sancilar durduramayacak derecede siddetli sebepsiz agrilar 3 ay yatalak gibi yataga mahkum kalmistim. Hergun ayaga kalkmak icin ser taktiriyordum. Serumlarla agrilar hafifliyodu sadece gecmiyodu tamamen. Cildimde yaslulik gibi sarkma cokme olumustu. Derimin altinda resmen et yokmus gibi incelmisti. Kat kat yaslanriyo unsani her anlamada hem fiziksel hem biyolojik halsizlik 10 yil oldu hala gecmemis durumda o derece dusunun. Saclarimda kaslarimda dokulmeler yapi degisikligi tiftiklesme ki benim saclarin kalin telli ve cok parlak canliydi. Dumduzdu tiftik tiftik tirtik tirtik olmustu. Ciltte asiri hassasiyet oluyo her dokunusun yaranin lekesi kaliyodu. Halada gecmis deil. Giysiler kiyafetler cizip tahris ediyodu. Acitiyodu asindirici kese yapmis gibi yara izleri olusuyodu. Sampuan sicak su sabunlar hepsi yakiyodu cildimi banyo bile yapamicak duruma gelmistim. Ve ilginctir hic birdoktorda buna teshis koyadi. Vitaminleyip gonderirlerdi. 10 yildir gezmedigim hastane kalmadi sehirdisinda ozel hastanelere proflara ozel muayene olmustum. Ama hic biri bisey diyemedi. Alerji ilaclari verip sepetliyolardi.. Bu ilactan sonra oldugunu soyledigimdede bu etkileri bu ilacin yapmica soyleniyodu. Damarsal sinirsel ve kemik agrilari hafifte olsa hala var yorgunlugum halsizligimde oyle. Ustelik sivilceler gecse bile yuzde siyah nokta cukurlari kaliyo butun yag dokuyu kurutuyo cunku. Cilt gassasiyetinden dolayi lekelerim hic gecmedi hergun biraz daha tahris le dahada artti. Ki nemlendirici kremler bile yakip tahris ediyo leke yapiyodu. İlaci biraktiktan 2 sene sonra sivilce ce siyah noktalar dahada artarak cikmaya basladi. Ama sivilcenin formati deismisti. Ufak ufak araliksiz kumlu kumlu gibi. Suan yas doldugu icin sivilce sorunum kalmadi ama siyah noktalar ve gozenekler o kadar cok o kdar buyukki mayin tarlasi gibi. Ustelik benim cildim kuru bi ciltti hep. Ve gunde 2 kez duzenli yikayip temizlerdim ve buna ramen hala soyah nokta olusumu olur..ise yaramamakla kalmayip mahvetti hem cildimi hem sagligimi. İc organlarimda surekli agri olurdu aldigim gidalardan fayda saglayamadigimi dusunurdum. Protenlerim balanmiyo mu acaba falan die aratirirdim. taki kendi tedavimi uygulayana dek kurtulamadim. Ben kendi kendime tedavimi bulmaya calistim hep. Gunde 10 kasik tereyat 1 cay bardagi zeytin yagi ve bol protein ve takviyelerini alarak ancak bu kadar oldum. Bizim ulkemizde gercek bi doktor oldugunu sanmiyorum tamamen givenimi yitirdim. Doktora mauyeneye deil cihazlara muayeneye gidiyorum artik. Cihaz ne sonuc cikarirsa ona gore tedavi uyguluyoruz. Doktorlarinda bundan baska yaptigi bisey yok sonucta deilmi. 2-3 cihazin eline bakip arastirmayan baska bi bilgisi olup oneride bulunamayan doktorlar insani canindan ediyo. Butun kremler masum kalir bu agzidan alinan ilaclara oranla. Hem sadece ben deil bi cok kisiden buna benzer hasarlarduydum hic etki etmeyen ise yarayanlari da duydum. Ama beni mahvetmisti. Akli olan kullabmasin kimde basil bi etki birakacagi belli olmayan lanet bisey bu ilac !

 38. Bu kadar uzun yazıyı sabırla yazdığınıza göre baya bir sıkıntı çekmişsiniz. Birşey sormak istiyorum mümkünse. Bünyeniz alerjik bir bünyemiydi? Çünkü benim bünyem çok alerjik ve hassas.

 39. arkadaşlar bn doktora gittim ve bana 3 tane ilaç verdi 1 antibiyotik hap 2 side jel kullandıktan sonra Yüzümdeki sivilceler arttı ne yapmalıyım

 40. Sakın boş yere benzamycin almayın ben kullanıyorum hic işe yaramadı yüzümde az sivilce vardı çok arttırdı ve alnım komple küçük yağ bezesiyle doldu çok sinir bozucu

 41. cilde gore degişir etkisi ilacı kotulemek dogru degil krem ise yaramiyorsa zaman kaybetmeyin acnegen e başlayin doktora gitmeden yapmayın kesinlikle birkac ay sabredin omrunuzun geri kalanini bebek yüzü gibi saf temiz bi cilde sahip olun

 42. Sivilceler hormon dengesizliğinin olduğu dönemlerde ya da kadınların adet dönemlerinde artar. Çok fazla sivilceniz varsa ve özellikle ağız ve çene çevresinde çok çıkıyorsa bi hormon testi yaptırmanızı öneririm. Onun dışında sivilce ilaçlarının hiç bir faydası yok bence. 20 li yaşlardan sonra yavaş yavaş azalıyor. Bu yaşlardan sonra cildinize özen göstermelisiniz. Her gün cildinize uygun sabunla yıkamalısınız. Yıkadıktan sonra yine cildinize uygun nemlendiriciyi uygulamalısınız. Eğer çok yağlı bir cildiniz varsa gün içinde sadece su ile yıkayın ama ardından mutlaka kurulayın ve kurularken de havlu peçete kullanmanızı öneririm. Ben 28 yaşındayım. Sivilcelerimden çok şikayetçiydim. Artık bir problemim yok şükür. Tecrübelerime dayanarak yazdım. Umarım bir faydası olur.

 43. Merhaba doktor bana MAGNİS adlı krem verdi yukarıda sayılan ilaçlar arasında değil ama mutlaka sormam lazım .
  Doktor bana günde bir kere gece sür dedi ama herhangi bir yıkama işleminden bahsetmedi ? Yıkamadan yatmanın sakıncası olur mu acaba ? Daha önce Benzamincyn ilacını kullanmistim ama onda yukarda belirttigi gibi yikamadan yatmam gerektigini soyledi yardimci olabilen ?

 44. ben hepsini kullandım bir işe yaramıyor yada benim sivilcelere bana alışmış gitmek istemiyor
  bana ne onerebilirsiniz

 45. Madecassol cok etkili bi leke giderici bn kullandim lekeler baya azaldi ama yagli bi krem oldugu icin ilk once sivilcelerden yuzu arindirip oyle kullanmak gerek. Antibiyotik iceren sivilce kremleri etkili em azindan bn faydasini gordum ama yuzum yagli oldugu icin kremler bittikten sonra tekrar cikiyo sivilcelrr bu gercekten sinir bozucu :/

 46. En küçük bir cilt yada sivilce sorunu için bir anda ilaç ve kremlere sarılmayın bence hemen. Bu ilaç ve kremlerin sizi daha zor duruma sokabileceğini de düşünün. Belki de geçici bir durumdur bu.Hep “şunu kullanın bunu kullanın” deniliyor fakat, birde 1-2 hafta boyunca hiçbir şey kullanmayın. Her ilaç ve krem, her kişiye aynı etkiyi yapacak diye bir şey yok. Soğuk, sıcak, kuru, yaş, hava şartları, stres, yorgunluk ve temizlik gibi bir sürü faktör etkili bence. En iyisi, hiç bir ilaç ve kreme bulaşmadan , ilk önce deneme yanılma yöntemi ile yukarıdaki etkenlere de dikkat ederek kurtulmaya çalışmak. Olmuyorsa, işte o zaman ilaç ve krem tedavisine başlayın.

 47. bende azelderm kulandim hic bi ise yaramadı yuzum komple leke ve sivilcelerle dolmus kremlerden fayda yok ne yapmaliyim simdi

 48. Ben 27 yaşındayım ergenlik çağından beri sivilcelerle başım dertde her gece internetten sivilceler izleri lekeleri bakmaktan sıkıldım.bazen çok iyi bazen çok kötü yüzüm bazen yağlı bazen kuru anlamadım.çevremde yüzü güzel olanlara hep imrenerek bakıyorum.nezaman geçicek acaba bekliyorum..çevremdeki arkadaşlarımdan bu 6 aylık olan ilaçlardan kullandı ama yan etkileri çok fazla ve tamamen biteceğinden emin değilim.bu zamana kadar beklemişim şurda 30 a ne kalmış ondan sonra çıkmaz inşallah ben 3 sene daha savaşırken zaman çabuk geçer 😁 yaşı küçük olup sivilcelerle sorunu olanlara clindoxsly jel öneririm.Bana önerebileceğiniz bişeyler varmı peki ?

 49. Benzamicyn,imex,clindoxl,nadixa,sivex losyon, ve tetradox denilen hapı kullandım. Hiçbir şey değişmedi. Hala bütün yüzümde sivilceler. Yok limonla tuzla sirkeyle yağla geçer diyenlere de aldanmayın. Yüzüme sürmediğim bir şey kalmadı herhalde. Başımdaki yks belası geçince tekrar döneceğim sivilce işine.

 50. Arkadaşlar acnelyse ve oximin kullanıyorum iki gündür yüzümde kızarıklık ve yanma oluyor normal mi geçer mi sivilceler

 51. Arladaşlar ben bundan 3 ay önce doktora gittim ve bende vardı izler sivilceler alnımda çenemde ve sağ yanağımda. Ve inanın ben makyaj asla yapmam çekirdek , kola , cips fln yemiyorum fast food. Buna rağmen çıkıyodu. En son doktora anlattım baktı sırtıma fln ama sadece yüzümde vardı. Bana terradox yazdı. Clinoper jel yazdı. Birde sabah kullandığım vardı ismini unuttum. Ha bide bir sabun. Nilera okyanus sabunu. Ben bunları kullandım düzenlice sivilcelerim hiç kalmadı. Sonra kontrole gittim. Yüzüm aşırı kabuk atıyodu. Onada hametan verdi. Birde madecassol verdi. Ama bu 2 sonra tekrarlamdı. Şuan sağ yanağımda hiç çıkmayan büyüklükte 2 tane sivilce var. Tekrar gitmeyi planlıyorum. Yani sivilceler bende bu ilaçlar tekrarladı. Aslında annem sitresten olduğunu söylüyor ama bu kdrda olmaz. Ben fazlasıyla kafayı takan biriyim. Size tavsiyem doktora gidin gitmekten zarar gelmez. Ve birde tek çözüm roaccoutane

 52. Imex sivilce kremini kullandım ve tavsiye etmiyorum yağlı bir krem Ve siyah noktalarla hiç alakası yok Aksine siyah noktaları artırıyor ve aşırı tüylenme yapıyor evet sivilce de işe yarıyor 1 hafta da inanılmaz etki gösteriyor ama 1 gün ara verince daha beter oluyor Tuylenme yaptığı için yüzümü alıyorum ve Yüzümü alınca yine sivilce çıkıyor kremi sürünce Yine tüylenme yapıyor bu böyle döngüye giriyor kötü ve siyah noktalari bayağa artırıyor bilginiz olsun.

 53. arkadaşlar imexi kullananlar ve kullanacaklar için bir şey söyleyeceğim.bu krem sivilcelerin üstüne nokta halinde sürürlür yani krem gibi her yere sürülmez. ve bu krem üzerine sürdüğünüz sivilceyi patlatır.yani sizin sıkmanıza gerek kalmaz.yani bu kremi yüzünün her yerinde sivilce olan değil tek tük sivilcesi olup da onları dert eden tipler kullanmalı.

 54. Merhaba arkadaşlar yukarıda gösterilen kremlerin neredeyse çoğunu kullandım hemde uzun bir süre sivilcelerim geçer gibi oldu Bi dönem ama tekrar tekrar çıkmaya başladı üstelik kremler gözeneklerimi de büyüttü tüylenme de yaptı hiç hoş bişey değil yani . Bi çok insan reancutan kesin çözüm demişti ki bende katılıyorum artık kremler kesinlikle kalıcı Bi çözüm değil ha ciltten cilde değişir belki ama genel olarak sadece kremlerle sivilcelerden kurtulan Bi insan görmedim öyle olsa en başta ben kurtulurdum kullanmadığım krem kalmadı o laroche posaylar falan palavra hepsi şuan tekrar cildiyeye gidip reancutan istemeyi düşünüyorum Allah kimseyi sivilcelerle uğraştırmasın gerçekten çok can sıkıcı 🙁

 55. Bütün sivilce geçirme ürünleri önce sivilceleri arttırır. Cilt sivilceleri kustuktan sonra iyileşme başlar. O yüzden sabırlı olup doktorun verdiği ürünlere devam etmek lazım. Hemen bu benim sivilcelerimi arttırdı diye bırakmayın

 56. Sebi ixir yağlı pürüzlü kremini kullandım ve cildimde ergenlikten kalan sivilce izleri ile mevcut olan sivilcelerin hepsi gitti herhangi bir yan etki de yapmadı tavsiye ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Geldanlage