Sivilceler İçin Kükürtlü Sabun Kullanımı

Kükürtlü Sabun

Sivilcelerden konu açıldığında mutlaka kükürtlü sabunu kullandığını veya bir arkadaşının kullandığını ve faydasını gördüğünü söyleyen birilerine rastlamışsınızdır. Gerçekten de kükürtlü sabunlar sivilceler ve sivilceli ciltler için doğal bir ilaç gibidir. Aslında kükürt yüzyıllardır cilt sorunları için kullanılan bir maddedir. Bakterileri yok edici özellik gösterdiği için özellikle sivilcelerin tedavisinde kullanımı öne çıkmıştır.

Kükürtlü Sabun

Kullanılışı

Piyasadaki hemen hemen her kükürtlü sabun sivilceli ciltler için üretilmekte, bu yüzden güvenilir bir marka olduğu sürece istediğiniz kükürtlü sabunu alabilirsiniz. Çoğu dermatolog da size kükürtlü sabunu tavsiye edecektir. Kullanımında bilinen herhangi bir istenmeyen etki söz konusu değildir.

Zaten çoğu kozmetik ürünün içindeki malzemeler arasında kükürtü görebilirsiniz. Kokusu rahatsız edici olmadığı için çok tercih edilen bir maddedir. Yüzünüzü bu sabunla sabah kalktığınızda ve akşam yatarken temizleyip sivilcelere karşı iyileştirme sürecini başlatabilirsiniz.

Fonksiyonu

Kükürt, içerdiği inorganik maddeler sayesinde sivilcelere sebep olan bakterileri yok ederken, keratolize etkisi gösterip cildin en dış tabakasını eritici etkisi ile oluşmuş sivilceleri ve bunlardan kalan lekeleri temizler. Kükürtlü sabun sivilcelere sebebiyet veren gözeneklerinizi tıkayan aşırı yağın temizlenmesinde de en etkili sabunlardan birisidir.

Kullananların Yorumları

 • Ortalama 2-3 hafta sürecinde kullananların çoğu ciddi manada değişimi gözlemlemişler.
 • Çok kuru ve aşırı hassas cilde sahip olanlar cildi daha da kuruttuğu için kullanmamanızı önermişler.
 • Özellikle yağlı cilde sahip kişiler ciltlerindeki aşırı yağdan kurtulmak için mucizevi bir etki gösterdiğini söylüyorlar.
 • Kullananlar ayrıca ölü derilerinden ve sivilcelerinden de kurtulduklarını söylüyorlar.
 • Sadece yüz değil sırt ve omuz bölgesi için de kullananlar mevcut.
 • Kepeklerden kurtulmak için kullananlar da var.

25 Yorum

 1. Benim cildim çok kuru ama kükürt sabunu nun kuru ciltlere uygulanmayacagini bilmiyodum ne yapmaliyim

 2. bu çok güzelmiş zaten hergün abdest alırken yüzümü yıkıyorum birde bu sabunu kullanırsam yıkarken yapmaya üşenmem…

 3. Merhabalar,ben kozanın kükürtlü sabununu aldım 1 hafta felan kullandım fakat bende daha fazla çıkardı.
  Bazı ilaçlarda ilk çıkarıyor sonradan azalıyor.
  Bu öylemi bilmiyorum ama sonradan ne olur olmaz diye kullanmayı bıraktım. Acaba bunun olması normalmı?

 4. Bende kürkütlü sabunu aldın sadece 4 gün oldu kullanıyorum 4 günden beri daha fazla sivilce çıkarttı normal Mi?¿

  1. Sivilce çıkarması normalmiş cildin alt tabakasındaki iltihabı dışarı atarak kurutuyor. Bu ilk zamanlarda oluyo zaten Şuan bendede oluyor yeni kullanmaya başladım

 5. Cildim sivilce izleri ve sivilceler var kükürt sabunu iyi gelir mi? Bide yüzümde kahverengi lekeler var nasil geçer ne yapmayalim ? cildim yağlı ne önerirsiniz ?

 6. Merhabalar yüzümde sivilce ve geçmişten kalan sivilce izleri var bıttım sabunu kullandım ama sanki yanak kısımlarımda tüylenme yapmış gibi hissediyorum. Kükürtlü Sabun kullansam tüylenme yapar mı?

  1. Bildiğimiz kadarı ile kükürtlü sabun tüylenme yapmıyor, kullandıktan sonra tecrübelerini buradan paylaşırsan sevinirim.

 7. Cildimde hafif soyulmalar başladi 1 bucuk haftafir kullaniyorum elmacik kemiginin oralarda soyulma başladi

 8. Merhaba ben kullanıyorum yaklaşık 1 haftadır sivilcelerim daha da çoğaldı ve yüzüm pul pul oldu normal midir ? Kullanmaya devam etmelimiyim?

  1. Yüzünüzün pul pul olması kükürt sabununun cildi kurutucu etkisi olduğu için, bu sayede aşırı yağlanmadan kaynaklanan sivilceleri önleyebiliyor, 1-2 hafta daha kullandıktan sonra tekrar deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

 9. Ben hiç bir faydasını görmedim 3 haftadır kullanıyorum ve hala aynı ve daha da çok arttı geçmiyor da benim için önere bileceğiniz başka bişey var mı ? Teşekkürler

 10. Ben aldım benim mesela sabah kalkarken yüzümde öyle bir yağ oluyor ki yüzüm parlıyo elimi yüzüme sürdüğümde elim kaygan oluyo bu sabunu kullanayımmı

 11. Benim sadece yüzüm kuru bu sabunu kullandıktan sonra diadermine kremini sürüyorum henüz sırt bölgeme kullanmadım orası yağlı genelde yüz için sabunu kullandıktan sonra kremi sürebilirmiyim yan etki yaparmı ?

 12. Koza aldim bende kasimin üstunde gecmeyen 3 aydir var olan minik hafif kirmizi tümseklik var o gecsin diye aldim cildim sivileli deil.t bolgem yagli yaglidan karma.sizce kullaniyimmi daha cok sivilce cikaracaksa hic kullanmayim?

 13. Yüzüm yagli cilt kullanmaya baslayali 2 hafta oldu ve Cok Sivilce cikartti Bende biraz Ara verdim sivilce cikartmasi normalmi yani iyilesme sürecimi oluyor

 14. 1 haftadır kullanıyorum sabah akşam olarak ve yüzümü yıkadıktan sonra gülsuyu ile tonikliyorum yumuşacık oluyor umarım etkisi olur

 15. Merhaba kükürtlü sabunu kullanıyordum etkisini sivilce çıkartarak gördüm aynı günde yağlı cilt tipim var normal midir?

 16. Benım kükürtlü sabun kullanıyorum 2 haftaya yakın oldu ve sivilcelerim cogaldı ve kırmızı cıkmaya basladı ama eskı sıbılcelerıde kururtuyor bu normalmı bu sivilcelerim gececekmı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Geldanlage