Sivilceleri kurutmak için hızlı ve etkili 12 yöntem

9
24350

Sivilceler moral bozucu zamanlarda moral bozacak yerlerde çıkabilir. Bazen hızlı bir şekilde sivilceleri yok etmek hızlı ve etkili çözümler bulmak isteyebilirsiniz. Sizlere sunacağımız tarifler evinizdeki malzemelerle hızlı bir şekilde sivilceleri kurutup solgunlaştırmaya yarıyor.

Sivilceleri daha hızlı bir şekilde kurutup yok etmek için aşağıdaki doğal yöntemleri deneyebilirsiniz.

1. Diş Macunu

Diş Macunu

Parmak uçlarınıza biraz diş macunu alın ve sivilceli bölgelerin üstüne sürün. Sivilcelerin içindeki iltihapların dışarı çıkmasını sağlayarak daha hızlı bir şekilde kurumasını sağlar.

2. Limon

Limon

Bir limonu ortadan ikiye bölün. Sivilcelerin bulunduğu bölgeyi kestiğinin yarım limonun yüzü ile ovalayın. Bu işlemi yatmadan önce yapın ve yıkamadan bütün gece böyle durmasını sağlayın. Bu işlem akneleri kurutacaktır.

3. Beyaz Sirke

Beyaz Sirke

Bir pamuk topuna biraz beyaz sirke damlatın. Pamuğu yumuşakça yüzünüze sürün. İçindeki iltihabın akmasını sağlayarak sivilcenin daha çabuk kurumasını sağlayacaktır.

4. Sarımsak

sarımsak

Bir sarımsak dişini soyun ve ezin. Kızarıklıkların ve sivilcelerin bulunduğu bölgelerin üzerine sürün. 20 dakika sonra durulayın. Biraz kötü kokabilir ama kokuya dayanırsanız sonucunu alacağınızdan emin olun.

5. Üzüm

Üzüm

Önceden buzdolabında iyice soğumuş olan üzümleri tercih edin. Üzümleri ikiye böldükten sonra yüzünüzü bu üzümlerle ovalayın. 10 – 15 dakika bekledikten sonra soğuk suyla yüzünüzü yıkayın. Sivilcelerin kuruduğunu ve ciltteki gözeneklerin temizlendiğini göreceksiniz.

6. Yumurta Beyazı

Yumurta beyazı

Sivilcelerin üzerine yumurta beyazını sürün. 20-25 dakika bu şekilde kalmasını sağlayın. Sonrasında soğuk suyla yıkayın. Hızlı ve etkili bir şekilde sivilceleri kurutmanın en etkili yollarından birisi de budur.

7. Papatya Çayı

Papatya çayı

Papatya çayına bir tutam kuru maya ekleyerek karıştırın. Bu karışımı yüzünüze sürün ve kuruyana kadar bekleyin. Sonrasında ılık su ile durulayın.

8. Nane Suyu

Nane

Bir kaç nane yaprağının suyunu çıkartın. Bir pamuk yardımı ile çıkan nane suyunu sivilcelerin üstüne sürün. Sivilcelerin kurumasına yardım edecektir.

9. Karbonat

Karbonat

Karbonatı su ile karıştırarak krem kıvamını almasını sağlayın. Gece yatmadan önce bu karışımı yüzünüze sürün ve gece boyu bu şekilde kalmasını sağlayın. Sabah kalktığınızda ılık suyla durulayın. Tüm sivilceleri kurutacaktır.

10. Portakal Kabuğu

Portakal Kabuğu

Bir portakalın kabuğunu güneşte kurutun. Kurumuş portakal kabuklarını toz haline getirmek için rendeleyin. Biraz su ekleyerek karışım kıvam alana kadar karıştırın. Karışımı yüzünüze sürün ve 15 dakika bekleyin. Sonrasında ılık su ile durulayın ve sivilcelerin kurumasına şahit olun.

11. Çilek

Çilek

4-5 çileği ezerek püre haline getirin. Yüzünüze bu püreyi sürerek 30 dakika bekleyin. Kokusu ile de sizi büyüleyecek bu maskeyi 30 dakika sonra yıkayıp çıkarabilirsiniz. Sivilcelerinizi etkili bir şekilde kurutacaktır.

12. Buz Küpleri

Buz Küpleri

Buz küpleri ile sivilcelerin ve kızarıklıkların üstünü ovalamak gözeneklerin daralıp sıkılaşmasını ve aknelerin kurumasını sağlar.

9 YORUM VAR

  1. Diş macunu uyguladım. Sabah kalktıgımda fsürdüğüm diş macunu bölgesinde yanık meydana geldi. Yağmurdan kaçarken doluya tutuldum. Küçük iltihaplı sivilce yerine fındık büyüklüğünde bi yanık oldu diş macunu cildimi yaktı. Kesinle önermiyorum. Yapacak olanlarada benim düştüğüm duruma düşmemesi için uyarıyorum.

    • Haklısın diş macununun içinde ki maddeler zararlı. diş macunu kurutuyor fakat 10 yada 15 dakika tutmak lazım gece sürüp sabah uyandığında kızarıklar, yanıklar meydana gelebiliyor galiba senin cildin biraz hassas diş macunu kullanmak istiyorsan önerim minimum 10 dakika yüzünde beklet

  2. Bana cok acil hangi maskeyi onerirsiniz. 28 yasinda 2 melek sahibiyim ve omrumde ilk defa yuzumde sivilce cikti hemde 5.6 tane birden🙄 cok kuru ve hassas bi cilt yapim var.

  3. merhaba arzu hanım ben 15 yaşındayım yüzümün her yerinde sivilceler var bunların tamamen yook olması için ne yapmalıyım ve bu işin sonucunda yüzümde leke kalmayacak ve iz kalmayacak şekilde yüzümün pürüssüz olması için acil yardım edin

CEVAP VER