Daha iyi bir cinsel hayat için faydalı doğal besinler

Cinsel hayatınızı daha iyi bir yönde güçlendirmek istiyorsanız beslenmenize de dikkat etmeniz gerektiğini biliyor muydunuz? Bazı gıdalar cinsel yönden size gereken enerji, güç ve isteği vererek afrodizyak etkisi yaratabilir. Fakat bunları doğal olmayan şekillerde tüketmek sağlığınıza zarar verebilir. Bunun yerine doğal besinleri tüketmenizi öneririz.

Çikolata : Romantizmin ve tutkunun sembolü haline gelmiş çikolata, kadınların 4 kat daha fazla endorfin salgılamasını sağlar. Ön sevişmenin daha uzun ve tutkulu olması için çikolata yiyebilirsiniz.

Portakal : Portakal hafif ve asitli bir meyve olmasının yanı sıra, tutku ve istek artırıcı özelliklere de sahiptir. Vereceği yüksek enerji de cinsel yaşamınıza renk katacaktır.

Kuşkonmaz : Kuşkonmaz bitkisi doğal özellikleri sayesinde tüketilmesi halinde bayan ve erkeklerde şehvet arttırıcı özellik gösterir. A ve C vitaminlerini bolca bulunduran kuşkonmazda lif ve potasyum da boldur.Vücudun orgazma ulaşmasını sağlayan histamin hormonunun daha bol salgılanmasını sağlar.

Yumurta : B5 ve B6 vitaminlerini alabileceğimiz en doğal kaynak olan yumurta stresle savaşmamıza yardımcı olur. Cinsellik sırasında dikkatimizin dağılıp kafamızın diğer konulara gitmemesi için, bol bol yumurta tüketebiliriz.

Karpuz : Doğal viagra etkisi yapan karpuz daha çok erkeklerin tüketmesi durumunda cinsel hayatınızı ve ilişki sürenizi güzelleştirecek özelliktedir. Damarlara kan pompalanmasını düzenleyip hızlandıran amino asitlerin bolca bulunduğu karpuzu yazın bolca tüketmeliyiz. Ereksiyon sorunu olanlar için de doğal tedavi olarak adlandırılabilir.

Safran : Hızlı sonuç almak istiyorsanız öğünlerinize mutlaka safran ekleyin. Cinsel istek arttırıcı besinler arasında ön sıralarda bulunan safran, Hint ve İspanyol yemeklerinin neredeyse hepsinde bulunmaktadır.

Sarımsak : Libidoyu yükselten sarımsak, seks hayatınızın daha kaliteli bir duruma gelmesini de sağlar. Doğal antibiyotik vazifesi gören sarımsak, genital organlarınızda oluşabilecek iltihaplanmaları da önleyecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here