Aspirin maskesi tarifleri

Daha çok peeling ve sivilce tedavisi için kullanabileceğiniz aspirin maskeleri, doğal olması ve kolay uygulanabilmesi açısından kadınların en çok kullandığı tarifler arasında. Peki sadece dişi veya başı ağrıdığında aspirin içenler, aspirini hangi maske tariflerinde kullanabilirler?

aspirin peeling maskesiAspirin peeling maskesi

  • 3 adet aspirin
  • 1 yemek kaşığı su
  • 1 tatlı kaşığı bal

Maskeyi uygulamadan önce yüzümüzü sabunla ve ılık suyla güzelce temizleyip, kuru nokta kalmayacak şekilde kurulayalım. Çay tabağına veya avucumuza aspirinleri koyup üzerine suyu gezdirerek aspirinlerin eriyip cıvıklaşmasını sağlayın. Üzerine balı da ekleyip karıştırarak macun kıvamına getirin. Maskeyi göz ve dudaklarınızı koruyarak yüzünüze sürün. Peeling etkisi için parmak uçlarınızla masaj yapar şekilde ovalayarak sürebilirsiniz. 15 dakika kadar kurumasını bekleyin. Cildinizi ılık ve bol suyla durulayın. Haftada 1 veya 2 kere uygulayabileceğiniz bu maske ile yüzünüz yumuşayacak ve ölü derilerden kurtulacaksınız.

Aspirinli peeling, kimyasal olarak satın alabileceğiniz peeling maskelerine doğal olarak en yakın olanıdır. Bunun için vücudunuzu kimyasallardan uzak tutup doğal özlü bir maske ile peeling yapmak istiyorsanız tercih edebilirsiniz.

aspirinli kil maskesiAspirinli kil maskesi ( sivilce tedavi edici )

  • 1 çay kaşığı beyaz kil
  • 1 çay kaşığı aspirin tozu
  • 1 çay kaşığı limon suyu

Bu maske daha çok sivilceler için etkili olan bir maskedir. Malzemeleri karıştırıp sivilceli bölgelerin üzerine sürdükten sonra 20 dakika kuruması beklenir. Bol ılık suyla durulanarak temizlenir.

Eğer cildiniz aspirine alerjik bir yapıya sahipse bu maskeleri uygulamayın. Daha önceden aspirin içtiyseniz ve vücudunuz alerji veya aspirinin yan etkilerinden birisini gösterdiyse, bu maske tariflerini cildinize sürmemenizi öneririz.

yanak çukurları için aspirin maskesiYanak çukurları için aspirin maskesi

  • 1 yemek kaşığı tam yağlı yoğurt
  • 4 aspirin
  • 1 tatlı kaşığı bal

Aspirinleri bir kapta kırıntılardan kurtulana kadar iyice ezin. Bir iki damla su isteğe bağlı olarak kullanılabilir. Ezdiğiniz aspirinlerin üzerine yoğurdu da ekleyin. Balı da ekleyerek karıştırmaya devam edin. Eğer cildiniz yağlı ise daha çok yoğurt, cildiniz kuru ise daha çok bal kullanabilirsiniz. Cildinizi temizledikten sonra maskeyi yüzünüze uygulayın ve 20 dakika bekleyin. Nemli ve ılık bir bez veya havluyla güzelce yüzünüden maskeyi temizleyin. Yanaktaki ve yüzdeki çukurlukları gidermek için haftada 1 veya 2 kere maskeyi uygulayabilirsiniz.

Arzu YURT
Cildimin güzel gözükmesine özen gösteririm, ve bu konuda yaptığım araştırmaları da sizlerle paylaşmak istiyorum. Yazılarımı beğenip, yorumlarınızı eksik etmezseniz sevinirim. Hakkında sayfasından daha fazla detaya ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here