Cilt lekeleri için yulaflı maske tarifleri

0
8779

Cilt lekeleri birçok etkene bağlı olarak oluşabilir. Güneşe veya soğuk havaya fazla mazur kalırsanız, içeriğini bilmediğiniz kimyasal maddeler,  yapılan fazla makyaj ve gözeneklerin kapalı kalması gibi etkenler sebep gösterilebilir.

Vereceğimiz maske tarifleri ile cilt lekelerini azaltabilir hatta yok edebilirsiniz.  Dikkat etmeniz gereken ayrıntıları önemsedikten ve olması gereken şekilde uyguladıktan sonra çok ciddi bir cilt sorununuz yok ise mutlaka işe yarayacaktır. Tariflerimiz ve malzemelerimiz;

Yulaf maskesi tarifi 1

Yulaf ununu sarısından ayrılmış bir adet yumurta sarısı ile iyice çırpıyorsunuz ve kıvamı elde edince, tüm yüzünüz yerine sadece lekelerin olduğu kısma uyguluyorsunuz. 15 dakika bekledikten sonra yüzünüzü maskeden sıcak su yardımı ile arındırıyorsunuz ve daha önceden hazırlamış olduğunuz zeytin yağını bir makyaj pamuğu yardımı ile lekelerinizin üzerinize sürüyorsunuz. Yağı durulamanıza gerek yoktur. Her gün, gün aşırı uyumadan hemen önce uygulayacağınız bu tarif 1 hafta sonra etkilerini göstermeye başlayacaktır.

Yulaf maskesi tarifi 2

Bu maskeyi yapmadan önce alışverişine çıkmanız gerekebilir. Malzemeler, 2 yemek kaşığı yulaf unu, 2 çay kaşığı karbonat, 1 yemek kaşığı limon suyu ve son olarak 2 yemek kaşığı da gül yağı gereklidir. Yulaf ununu muhallebi kıvamına gelene dek su ile karıştırın karbonatı, yağı ve limon suyunu ekleyin biraz daha karıştırdıktan sonra maskenizi lekelerinizin üzerine direkt temas edecek şekilde uygulayın ve 15 dakika sonra suyu hafifçe yüzünüze çarparak temizleyin. Maskenizi haftanın seçtiğiniz bir günün de uygulayın ve lekeler tamamı ile geçene kadar bu şekilde devam edin.

Yulaf maskesi tarifi 3

3 yemek kaşığı işlenmemiş bal, 3 yemek kaşığı yulaf ezmesi ve 1 yemek kaşığı limon suyu. Evinizde yulaf var ise sizde ezebilirsiniz. Balınızı bir cezve yardımıyla biraz eritin ve ayrı bir kaba alın. Diğer malzemelerinizi ekleyin çırpmaya başlayın. Bu karışımın en önemli ayrıntısı pürüzsüz olması gerektiğidir. Mikserinizin en düşük hızında 15-20 saniye çırparak da bu sonuca varabilirsiniz. Hazırladığınız karışımı yüzünüzün tamamına masaj yaparak ve hafif bastırarak uygulayın, ılık su ile temizleyin. Bu karışımınızı 7 günde 1 kez olmak sureti ile uygulamalısınız.

Yulaf maskesi tarifi 4

Aleo vera jelinin olumlu etkileri artık herkes tarafından bilinmektedir. Bu maskemizde biz de bu nimetten faydalanacağız. İhtiyacınız olan malzemeler;  bir yumurta beyazı, 2 yemek kaşığı kadar yulaf ezmesi ( evde ki yulafınızdan da elde edebilirsiniz ) bir adet salatalık ve 1 yemek kaşığı aleo vera jeli temin ettikten sona yapım aşamasına geçebilirsiniz. Salatalığınızın kabuğunu soyup çırpıcı da küçük parçalar haline getirin ikinci adım olarak jeli ve yulaf ezmesini ekleyerek karıştırmaya devam edin 3. Adımda ise başka bir kaba kırdığınız yumurtanızı bir yandan karıştırmaya devam ederek karışımınıza ekleyin. 4. Ve son adımınız ise karışımı göz çevreniz hariç boynuza kadar sürün ve 20 dakika kadar bekleyerek ılık su ile durulayın. Cildinize yararı olması adına 10-12 günde bir uygulamanızı öneriyoruz.  Hem ölü derilerden arınacak hem de cilt lekelerinizi en az seviyeye indirebileceksiniz.

Yulaf maskesi tarifi 5

İkişer kaşık süt ve yulaf ezmesini birlikte 10 dakika kadar kaynatın ve sonrasında ılımaya bırakın. Ne çok sıcak ne çok soğuk olacak şekle geldikten sonra içerisinde balınızı ekleyin ve karıştırın yüzünüze dairesel hareketler ile uygulayın ve 15 dakika sonra yüzünüze suyu hafifçe çarparak durulayın ve hafta da iki kez uygulayın.

Bu karışımlar çoğunlukla evlerinizde bulunan malzemeler ile hazırlanabilir. Cilt lekelerinizden ve ölü derilerinizden düzenli kullanım ile kurtulabilirsiniz. Malzemelerin hazırlanışından yüzünüzde bekleme süresine kadar ki olan ayrıntıları göz önünde bulundurarak uygulamaya geçmelisiniz.  Yukarıda bahsettiğimiz gibi uygulanır ise sonuçlarından kesinlikle memnun kalacaksınız.

CEVAP VER