Kaş ve kirpik uzatıcı maskeler

Kaş ve kirpik uzatıcı

Makyaj bizi anlık olarak istediğimiz görünüme kavuştursa da ne yazık ki amatör olarak yapılan bu uygulama kalıcı değişiklikler yaratmıyor. Kalıcı makyajı aklınızdan geçiriyor olabilirsiniz fakat birazdan detayına gireceğimiz konuyu kalıcı makyaj ile çözemeyebiliriz.

Makyaj yaptığımızda veya doğal görünümümüzle dikkat çekmek istediğimiz bazı ayrıntılarımız vardır. Bu ayrıntılar kaşlarımız ve kirpiklerimizdir. Özellikle kirpiklerimiz delici bakışlar edinmemiz en büyük şartıdır desek yeridir. Uzun ve kıvrık kirpikler sayesinde bakışlarımız tamamlanmış olur. Bazı durumlar da bu isteğimiz yerine gelemeyebiliyor. Kaş ve kirpiklerimiz seyrek ise veya sarı renkte ise maalesef ki az önce anlattığımız durumları yaratmak o kadar da kolay olmuyor. Doğuştan bu durum böyle gelişmiş olsa bile günümüzdeki bilinçlenme ve teknoloji ile kaş ve kirpiklerimizi hem sıklaştırıp hem de uzamalarını sağlayabiliyoruz. Üstelik evde bile hazırlayabileceğiniz basit ve maliyeti fazla olmayan tarifler ile bu durumu gerçekleştirebilirsiniz. Şimdi tariflerimize geçelim;

Kaş ve kirpik uzatıcı maske tarifleri

I. Bir bardak kaynayan suya 12-13 damla yani bir çay kaşığı yardımı ile Hint yağı ekliyorsunuz karıştırmaya devam ederken bir de 15 gram kadar kakao yağı koyuyoruz ve yumuşak bir krem kıvamını alana dek karıştırmaya başlıyorsunuz. Biraz daha ısındıktan sonra krem kıvamını alacaktır, bu kremi kullanırken ılık olmasına özen göstermeniz gerekir bu sebeple de kullandıkça hazırlamanız daha yararlı olacaktır. Kreminizi hazırladıktan sonra önce kaşlarınıza sürün fakat tamamen yedirmeyin, sonrasında ise gözlerinizi kapatın ve kirpik diplerinize sürün. 5 dakika kadar bir süre bu şekilde kaldıktan sonra gözlerinizi açarak kremin kalanını yedirerek sürebilirsiniz. Düzenli kullandığınız da kirpiklerinizde ve kaşınızda ki dolgunlaşma gözle görülür hale gelecektir.

II. Bu tarifimizde de Hint yağına ve badem yağına ihtiyacımız var. Ölçüleri 10 damla kadar olsa tek seferlik kullanım yeterlidir malzemelerin küçük bir kapta karışmasını sağlayın ve kulak çöpü veya daha önceden kullanmış olduğunuz rimelinizin fırçası yardımı ile tabi fırçanın arınmış olması gerekiyor kirpik diplerinden uçlarına doğru sürmelisiniz. Kirpikleriniz bittikten sonra bir parça pamuk yardımı ile kaşlarınıza bas-çek formülü ile uygulayın ve ortalama 50 ile 60 dakika arası beklemeden sonra yıkayabilirsiniz. Kirpiklerimi ve kaşlarımı güçlendirmek istiyorum derseniz de bu karışıma başvurabilirsiniz.

III. Sarımsağın kaşlarımızda ve kirpiklerde yarattığı etki sanıyoruz ki ortak görüşümüzdür. Şimdi sarımsak ve badem yağı mucizesine şahit olacaksınız. Orta boy da bir kök sarımsağı soyun ve tamamen ezin sonrasında bir çay bardağı ya da küçük boy su bardağı kadar badem yağını sarımsağa ekleyin ve karıştırın. Bir gece boyunda dinlendirin ve birbirlerine karışmalarını sağlayın ertesi gün ise çay süzgeci yardımı ile her gece uyumadan önce kaşlarınıza ve kirpik diplerinize sürün. Badem yağı sarımsağın kokusunu alacağı için gün içerisinde sarımsak kokusu sizi rahatsız etmeyecektir. Bu karışım kirpiklerinizin sıklaşmasını ve gürleşmesini sağlamanın yanında dolgun görünmesine de yardımcı olmaktadır.

Bu karışımlardan size ve ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek ve düzenli kullanmak şartı ile istediğiniz kaş- kirpik görünümüne sahip olabilirsiniz. Uygulamaları yaparken uyarıları dikkate almanızı öneririz. Bazı karışımları kesinlikle cildinizle temasa geçirmemeniz gerekmektedir. Şimdiden kolaylıklar dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Geldanlage