Kuru ciltleri gençleştirecek ve canlandıracak 3 yüz maskesi

Kuru ciltlerin bakımı diğer cilt tiplerine göre biraz daha uzun sürmelidir. Havadaki nem, sıcaklık, yüzünüze kullandığınız maddeler buna etki etmektedir. Bahsedeceğimiz maskeler kolay uygulanabilir ama etkisi uzun sürelidir.

Maske 1

Malzemeler;  1 tatlı kasığı granül bira mayası

1 adet yumurta sarısı

1 çorba kaşığı bal

1 çorba kaşığı işlenmemiş krema

Çiğ süt kaymağı

Yarım tatlı kaşığı elma sirkesi

1 çay kaşığı susam yağı

1 çay kaşığı zeytinyağı

2-3 ölçü süt

4 ölçek su

Yapılışı; Listenin ilk 5 maddesini karıştırıcınız yardımıyla karıştırılır ve katı hale getirilir. Zeytinyağı ve susam yağı bir pamuk yardımı ile tüm cilde yedirilir ve emmesi sağlanır. Bu işlem gözeneklerin açılmasına ve temizlenmesine yardımcı olur. Hemen arkasından az önce hazırlamış olduğunuz karışım tüm cilde yayılır ve 20 dakika bekletilir. Sonrasın da ılık su ile cilt durulanır ve kurulanır. Bu karışımı hafta da bir uygulamak hem cildinizi gerip sarkmaları ve kırışıklıkları önler hem de cildinizin kuruluğunu giderir. Hafta da bir olmak şartıyla istediğiniz sonuca ulaşana kadar devam etmelisiniz.

Maske 2

Malzemeler;  1 tatlı kaşığı mısır unu

Alabildiği kadar tuzsuz tereyağı

1 çay kaşığı katkısız zeytinyağı

Yapılışı; 3 malzeme de karıştırıcı da karıştırılır ve mayonez kıvamına gelince yüze yedirilir. Yaklaşık 15- 20 dakika beklemesi gerekmektedir. Maskenizin yüzünüzde ki bekleme süresi geçerken size bir kaba elma sirkesi ve iki üç damla limon ekleyerek beklemeye koyulabilirsiniz. 20 dakika geçtikten sonra yüzünüzü sıcak su ile durulamalısınız. Hafif nemli bıraktığınız cildinize pamuk yardımı ile limonlu sirkeyi sürün ve tamamen işlem bittikten sonra suyu yüzünüze hafif çarparak soğuk su ile durulayın.

Maske 3

Malzemeler;  2 adet havuç

1 adet yumurta

1 tatlı kaşığı zeytinyağı

½ çay bardağı süt

½ çay bardağı nişasta

Yapılışı; 2 adet havuç kabuklarıyla birlikte rendelenir ve arkasından çırpılmış yumurta eklenir ve en sonunda da diğer malzemeler eklenip karıştırılır. Oluşturulan karışım malzemeler birbirine yeteri kadar karıştıktan sonra yüze ve boyuna uygulanır. Yaklaşık 20 dakika gibi bir bekleme süresi vardır. Sonrasında yüzünüzü ılık su ile durulamalısınız. Hafta da 3 defa bir gün aralıklar da uygulamak güzel sonuçlar verecektir.

Kuru ciltler için verdiğimiz maske tarifleri cildinizi görmek istediği canlılığa gelene dek uygulamalısınız. Aldığınız sonuçlarının devamını sağlamak adına doğal nemlendirici kremler, sabunlar ile birlikte evde hazırlayabileceğiniz maskeleri de tercih etmelisiniz.  Maskelerinizi her gece uyumadan önce yaparsanız cildiniz gece ışığa temas etmeyeceği için daha yararlı olacaktır. Işık ve ışınlar cildinizin çabuk yaşlanmasına ve yorulmasına sebep olur.  Bunu önlemek için uyguladığınız maskeden sonra ışığa çıkmamak cildinizin daha çabuk canlanmasını sağlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here