Ozonlanmış Zeytin Yağı Faydaları

Yaklaşık 3 ay önce yazdığımız zeytin yağı sabununun faydaları yazısında saç için olan yararlarından bahsettiğimiz zeytinyağının bugün ozonlanmış halinin faydalarını anlatmak istedik. Ozonlanmış zeytinyağı tamamen doğal ve bir çok rahatsızlığa iyi gelen bir üründür.

Ozonlanmış zeytinyağı nedir?

Ozonlanmış zeytinyağı, yüksek kaliteli, organik, sızma ve soğuk sızma zeytinyağlarının ozon enjekte edilmiş halidir. Ozon aktif oksijen demektir. İyi klimaların bazılarında ozon özelliğini veya orman kokusu, doğa kokusu özelliğini görürsünüz. İşte bu klimalar ozon yayarak bu kokuyu ve hissi elde etmektedirler. Amerika’daki  kumarhanelerde kumar oynayan kişilerin uykusunun daha geç gelmesi, içerideki sigara kokusundan rahatsız olmaması ve canlanması için salonun içine ozon verilir.

Peki ozonu zeytinyağının içine enjekte etmemizi bize ne gibi bir avantaj sağlıyor? Bu sayede aktif oksijen olan ve gaz halinde bulunan ozonu saklayabileceğimiz bir yol oluşturmuş oluyoruz. Böylece aktif oksijen jel halinde zeytinyağının içerisinde saklanabiliyor.

Ozonlanmış zeytinyağının faydaları nelerdir?

Ozonlanmış zeytinyağının bir çok bilinen faydası vardır fakat çoğunlukla cilt ve dış vücut organlarına faydaları dikkat çekicidir. Kullanım alanları terapi etkisi olan bir krem veya merhem gibi düşünülebilir. Aynı zamanda oldukça rahatlatıcı ve toksinlerden arındırıcı bir masaj kremi görevi de görmektedir. Diğer faydalarını da aşağıda sıraladık ;

  • Cilt hücrelerini büyümeleri için uyarıcı etkisi vardır
  • Derideki şişlikleri ve kırmızılıkları azaltır
  • Cilt yara ve iltihaplarının iyileşme süresini hızlandırır
  • Yüz için doğal bir nemlendirici ve yumuşatıcı vazifesi görür
  • Sinirleri gevşetir ve ciltte gevşeklik hissi sağlar
  • Epidermis’i ( Dış deri ) temizler ve sterilize eder
  • Serbest uyarıcı gibi davranarak zararlı toksinleri temizler
  • İyileşme evresinde uygulanırsa yara izlerini azaltıcı etkisi vardır.
  • Makyaj çıkarmak için çok uygundur

Aşağıdaki videoda Feridun Kunak ozon yağı ve faydaları kullanım şekillerinden bahsediyor

Bu yazı Eki 30, 2014 tarihinde güncellendi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cilt Sitesi bitkisel yağlar, mineraller ve doğal malzemelerle daha güzel bir cilde kavuşmanız için çeşitli yazılar paylaşır. www.ciltsitesi.com sitemizdeki yer alan öneriler ve bilgiler asla doktor tavsiyesi yerine geçmez: Bu yazılarda yer alan maskeler, kürler ve doğal bakım önerileri kişiden kişiye ve bünyeden bünyeye farklılık gösterebilir. Bu maskeleri uygulamak kişilerin tamamen uygulayacak kişinin kendi sorumluluğundadır ciltsitesi.com yazarları ve sahibi doğacak herhangi bir sorumluluğu kabul etmez.