Pirinç Kepeği Yağının Saç ve Cilt İçin Yararları

Pirinç Kepeği Yağı Faydaları

Uzak Doğulu Bayan

Herkes doğal görünmek ve güzellik için kullanacağı maddelerin doğal olmasını isterler. Günümüzde kimyasal maddeler kişilerin ciltlerinde kalıcı hasara ve ize yol açabiliyor. Bunun bilincine varmış olanlar tamamen doğal olan karışımları kullanmak için bitkisel ürün satan mağazaların yolunu tutuyorlar veya evde kendi maske ve losyonlarını doğal tariflerle hazırlıyorlar.

Siz de kimyasal maddelere güvenmeyen birisiyseniz, pirinç kepeği yağı sizin ihtiyaçlarınıza karşılık verecektir. Pirinç kepeği yağı uzak doğulu bayanların güzellik ve gençlik sırrıdır. Uzak doğulu bayanların yüzlerinde çizgi ve kırışıklık olmamasının genetik yapının yanında pirinç kepeği yağına da bağlı olduğunu söyleyebiliriz.

Pirinç Kepeği Yağının Cilt Açısından Faydaları : 

 • Bu yağın içinde bulunan antioksidan diğer yağlara göre çok daha fazla olduğundan tercih edilme sebebidir.
 • Bunun yanında pirinç kepeği yağı cildin içerisinde bulunan kolajen miktarını arttırarak cildinizin pürüzsüz bir görünüme kavuşmasını sağlar.
 • Pirinç Kepeği YağıCildinizde güneşe veya herhangi başka bir etkene bağlı olarak oluşmuş lekeleri de bu yağ sayesin de yok edebilirsiniz.
 • Cildin elastikiyetini arttıracağı için cildiniz daha dolgun ve genç gözükmesini sağlar.
 • Ciltte nemin tutulmasını sağlayarak cildinizi nemlendirir, bu sayede cildiniz daha yumuşak olur.
 • Pirinç yağının faydaları elbette ki sadece cildinize değildir. İçeriğindeki maddeler sayesinde eğer yemeklerde kullanılırsa kolesterolünüzü düşürebilir ve eğer kaynatıp suyu içilirse bağışıklık sisteminizde ki aykırılıkları yoluna koyacaktır.

Pirinç Kepeği Yağının Saçlara Faydaları :

 • Bunun yanında yağın saçlarına olan etkisi yadsınamayacak şekilde barizdir.  İçerisinde bulunan; magnezyum, fosfor, b 1-2-3 vitamini, kalsiyum, E vitamini saçınızın ve saç diplerinizin ihtiyacı olandan çok daha fazlasını sunduğu için saçlarınız hiç olmadığı kadar mükemmel olabilir.
 • Biliyoruz ki saç derimiz ölü deriyi atmak ve yenilenmek adına kalsiyuma ve fosfora ihtiyaç duyar. Pirinç kepeği yağı cildinizin, saç diplerinizin ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri sağladığı için sadece bu yağı kullanarak hem istediğiniz cilt yapısına kavuşabilir hem de saçlarınızı güçlendirirsiniz. Kalsiyum ve fosforun birleşmesi ve diğer vitaminlerinde yardımı ile saç dipleri ölü hücrelerden arınırken aynı zamanda da kökten uca bir beslenme dönemine girer.
 • Yağı alacağınız yerden ne için kullanacağınızı söyleyerek ne sıklıkla ve hangi yöntemle sürmeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz. Saçlarınıza damlalık yardımı ile yüzünüze ve cildinize ise bir pamuk yardımı ile sürebilirsiniz. Dilerseniz kullandığınız bakım ürünleri ile de karıştırabilirsiniz.
 • Her madde gibi pirinç kepeği yağı da düzenli kullanımda etki edecektir. Bu sebeple daha 24 saat olmadan değişimi görmek isterseniz sadece hayal kırıklığına uğrarsınız. Yine de diğer karışımlara nazaran etkisi çok daha erken kendisiniz gösterecektir.

Pirinç kepeği yağı şu son aylar da hemen her kişinin kullanmaya başladığı ve aldığı sonuçlar ile sürekli tavsiye de bulunduğu bir çeşittir. Genç görünmenin, bakımlı ve pırıl pırıl bir cilde sahip olmanın, gözeneklerinizi açmanızın ve güçlü saçlara sahip olmanızın yolu bu yağdan geçmektedir.  Bu yağı aktarlarda ve/veya bitkisel ürün satan mağazalardan edinebilirsiniz.

Pirinç kepeği yağı kullananların yorumları

 • Çabuk emilen etkili bir yağ olduğunu söyleyenler çoğunlukta.
 • Türkiye’de zor bulunduğu söyleniyor, genelde bulanlar Doa kozmetikten bulmuşlar.
 • Saçları için kullananlar saçlarının canlandığını iddia ediyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Geldanlage