Yağlı Ciltler İçin Nemlendirici Maskeler

Yağlı ciltler için nemlendirici maske

Cildinizdeki yağ oranını kontrol altında tutmak istiyorsanız bu konuda en etkili yollardan biri olan doğal içerikli ev yapımı yüz maskelerini kullanmayı mutlaka denemelisiniz. Size önereceğimiz yağlı ciltler için özel olarak hazırlanan cilt maskeleri cildinizi nazikçe ölü derilerden arındırarak temizleyecek, fazla yağı emecek, siyah noktaları, akneleri ve lekeleri ortadan kaldıracak ve tüm bunları yaparken aynı zamanda cildinizi nemlendirip yumuşatacaktır.

Bu yüz maskelerinin içinde yalnızca ve yalnızca doğal malzemeler bulunduğu için haftada iki kez kullanmanız uygundur (Eğer maskeyi hazırlarken kullandığınız tarifin içinde alerjik olduğunuz bir ürün varsa elinizdekinden vazgeçip mutlaka başka bir tarifi uygulamayı deneyin.)

Eğer bu tariflerden birini özellikle sürekli olarak kullanmak isterseniz, önce haftada bir kez kullanıp cildinizin herhangi bir tepki verip vermediğini gözlemleyin. Eğer maskenin içeriğindeki maddelerin cildinizi aşırı derecede kuruttuğunu hissederseniz yine ciltteki yağı alan ama daha besleyici olan diğer tariflerimizden birini seçebilirsiniz.

Öyleyse fazla uzatmadan yağlı cilt problemi olan okuyucular için çeşit çeşit yüz maskesi önerilerimizi paylaşmaya başlayalım.

Yağlı Ciltler İçin Ev Yapımı Muz, Bal ve Limonlu Yüz Maskesi

Bu maske cildinizi besleyip nemlendirir, nemin yeterli düzeyde emilmesini sağlar ve ölü deri hücrelerinin ciltten dökülerek atılmasına yardımcı olur.

Malzemeler

 • 3 tatlı kaşığı muz
 • Yarım tatlı kaşığı bal
 • Birkaç damla limon suyu

Hazırlanışı

Yumuşak ve macunumsu bir kıvam elde edene kadar bütün malzemeleri karıştırın.

Nasıl Uygulanır?

Yüzünüze (göz çevresi hariç) ve boynunuza karışımı sürün ve 20 dakika bekletin. Daha sonra soğuk suyla yüzünüzü yıkayın. Bu yağlı cilt yüz maskesini haftada bir kez kullanmanızı öneririz.

Yağlı Ciltler İçin Ev Yapımı Yeşil Çay, Bal, Kil ve Aloe Veralı Yüz Maskesi

Eğer bu maskeyi uygularsanız cildiniz nemlenecek ve yumuşayacak, cildinizin esnekliği artacak ve akne oluşumuna sebep olan fazla yağ cilt yüzeyinden atılacaktır.

Malzemeler

 • 2 tatlı kaşığı kuru yeşil çay
 • 1 tatlı kaşığı bal
 • 2 tatlı kaşığı kil
 • 1 yemek kaşığı Aloe Vera jölesi

Hazırlanışı

Bütün malzemeleri yumuşak bir kıvam elde edene kadar karıştırın.

Nasıl Uygulanır?

Karışımı göz bölgesine temas ettirmekten kaçınarak dikkatli bir şekilde yüzünüze ve boynunuza masaj yaparak uygulayın. 15-20 dakika kadar beklettikten sonra soğuk suyla durulayın. En iyi sonuç için bu yağlı cilt maskesini haftada iki kez uygulamayı tercih edin.

Yağlı Ciltler İçin Ev Yapımı Portakal ve Aloe Veralı Yüz Maskesi

Bu yüz maskesi cildinizi nemlendirecek, sivilce ve akne oluşumunda kilit rol oynayan sebum maddesinin fazlasının emilimini gerçekleştirecek ve yüzünüzde mat bir görüntü bırakacaktır.

Malzemeler

 • 1 yemek kaşığı taze portakal suyu
 • 1 tatlı kaşığı aloe vera jölesi

Hazırlanışı

Hafif, homojen ve yumuşak bir kıvama gelene kadar bütün malzemeleri karıştırın.

Nasıl Uygulanır?

Bu maskeyi de yüzünüze uygularken göz çevresine temas ettirmekten kaçının. Uyguladıktan sonra yüzünüzdeki tabakayı 15 dakika kadar oturması için bekletin. Daha sonra ılık suyla maskeyi akıtın. Maskeyi haftada bir veya iki kez kullanabilirsiniz.

Yağlı Ciltler İçin Ev Yapımı Portakal, Kil ve Mısır Unlu Yüz Maskesi

Yüzünüzdeki fazla yağı emip aynı zamanda cildinize de ihtiyaç duyduğu nemi sağlayan bu maske, kullanımdan sonra cildinizin aşırı parlama sorununu da mat bir görüntü bırakma özelliğiyle çözer.

Malzemeler

 • 3 yemek kaşığı taze portakal suyu
 • 1 tatlı kaşığı kil
 • 1 tatlı kaşığı mısır unu

Hazırlanışı

Yumuşak ve ince bir macun kıvamına gelene kadar bütün malzemeleri karıştırın.

Nasıl Uygulanır?

Yüzünüze (yine göz çevresini olabildiğince es geçerek) dikkatli bir şekilde uyguladığınız portakallı, killi ve mısır unlu maskenizi durulamadan evvel yüzünüzde 15 dakika bekletin. Daha sonra ılık suyla maskeyi akıtın. Haftada bir kez bu yağlı cilt maskesini uygulamanızda sakınca yoktur.

Yağlı Ciltler İçin Ev Yapımı Domates, Limon ve Killi Yüz Maskesi

Fazlalık yağı emen, cildi nemlendiren, akneleri tedavi eden bu yüz maskesi aynı zamanda teninizi de aydınlatır.

Malzemeler

 • 1 domates
 • 1 tatlı kaşığı taze limon suyu
 • 2 yemek kaşığı kil

Hazırlanışı

Yumuşacık bir macun haline gelene değin bütün malzemeleri karıştırın.

Nasıl Uygulanır?

Göz çevresine dikkat ederek (her zaman olması gerektiği gibi) yüzünüze nazikçe masaj yaparak karışımı uygulayın, 15 dakika bekletin. Daha sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayın. Bu maskeyi de haftada bir kez kullanmanızı öneriyoruz.

Yağlı Ciltler İçin Ev Yapımı Yulaf, Yoğurt ve Ballı Yüz Maskesi

Ve en favori tariflerden bir tanesi. Aşağıda tarifini vereceğimiz yüz maskesi gözenekleri temizler, ölü deriyi döker ve cildi nemlendirir, sivilce izlerini ve yüzdeki lekeleri ortadan kaldırır. Düzenli uygulama sonrası farkı kendi gözlerinizle göreceksiniz.

Malzemeler

 • 3 yemek kaşığı ince taneli yulaf
 • 2 yemek kaşığı yoğurt
 • Yarım tatlı kaşığı bal

Hazırlanışı

Karışım yumuşak bir macun kıvamına gelene kadar malzemeleri karıştırın.

Nasıl Uygulanır?

Yine göz çevremiz hariç bütün yüzümüze dikkatlice uyguladığımız maskemizi 15 dakika boyunca bekletiyoruz. Daha sonra da ılık suyla maskeyi akıtıyoruz. Hepsi bu kadar! Maskenin haftada bir kez kullanılmasını öneriyoruz.

Yağlı Ciltler İçin Arı Sütü, Salatalık ve Yeşil Killi Yüz Maskesi

Bu maske de yine cildi nemlendirerek yumuşattığı gibi yağ probleminize de iyi gelecek ve antibakteriyel özelliğiyle cilt yüzeyindeki iltihaplanmaları engelleyecektir.

Malzemeler

 • Yarım tatlı kaşığı arı sütü
 • 4 yemek kaşığı salatalık suyu
 • 2 yemek kaşığı yeşil kil

Hazırlanışı

Karışım yumuşak bir macun kıvamına gelene kadar malzemeleri iyice karıştırın. Oldukça dikkatli bir şekilde göz çevresine temastan kaçınarak bütün yüzünüze karışımı uygulayın. Daha sonra ılık suyla yüzünüzü yıkayın. Bu yağlı cilt yüz maskesini haftada bir kez uygulayın.

Öneri: Salatalık suyu bazı marketlerde satılıyor olsa da her zaman meyve ya da sebze sularının tazesini kullanmak daha iyi sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır. Dolayısıyla salatalık suyunu da evde kendiniz yapmanızı tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Geldanlage