Yaşlanma karşıtı salatalık maskesi

Salatalık maskesiBesleyici ve nemlendirici bir salatalık maskesi yaşlanmakta olan ciltler için mükemmel bir tercihtir. İçindeki sıkılaştırıcı ve yatıştırıcı mineraller sayesinde, akneye eğimli ve güneş yanığı olan ciltlerinize de iyi gelecektir.

Salatalık içerdiği silisyum mineraliyle cildinizi gençleştirir ve dokuları güçlendirerek ciltteki esnekliği korur, kırışıklıklarla savaşır.

Salatalık sıkılaştırıcı özelliğiyle cildinizi gerer ve aynı zamanda içerdiği yüksek oranda su sayesinde nemli tutar. Ayrıca C vitamini için iyi bir kaynaktır. C vitamini de antioksidan özelliğiyle cildinizin daha temiz ve genç görünmesini sağlar. Salatalığı göz altı morluklarınızı gidermek için de kullanabilirsiniz.

Yaşlanma karşıtı salatalık maskesinin içinde ek olarak aloe-vera, limon suyu ve gül suyu da bulunur. Aleo-vera hücre yenilenmesini tetiklediği için yaşlanmakta olan ciltler için harika bir destekleyicidir. Nemlendirici ve yatıştıcı aloe-vera içeren jelleri akne ve güneş yanıklarınızı iyileştirmek için kullanabilirsiniz. Güneş yanığı cildi yaşlandıran en önemli faktördür.

Cildi gerici ve antioksidan özellikleriyle limon suyu ve gül suyu cildinize inanılmaz iyi gelecek! Artı olarak benekler ve yaşlanma lekeleriniz azalacak, gözenekleriniz küçülecek ve cildiniz gençlik parıltısına kavuşacak. Gül suyunun harika kokusu da sakinleştirici ve rahatlatıcı etkisiyle stresinizi azaltacak.

Yaşlanma karşıtı salatalık maskesi nasıl hazırlanır?

Gerekli malzemeler:

½ salatalık
Aloe-vera jölesi
Limon
Gül suyu
Kase
Bıçak
Blender
Ölçü kaşıkları

Adımlar

1. Yarım salatalığı soyun.
2. Küp küp doğrayın.
3. Blenderın haznesine aktarın.
4. 2 yemek kaşığı aloe-vera jölesini blendera ekleyin.
5. Yarım tatlı kaşığı taze limon suyunu blendera ekleyin.
6. Yarım tatlı kaşığı taze gül suyunu da ekleyin.
7. Birkaç dakika boyunca malzemeleri blenderda karıştırın.

Yaşlanma karşıtı ev yapımı yüz maskeniz kullanıma hazır!

Nasıl uygulanır?

1. Yüzünüzü ve boynunuzu yıkayın, nazikçe kurulayın.
2. Hazırladığınız güzellik maskesini yüzünüze ve boynunuza uygulayın.
3. 20 dakika boyunca bekletin.
4. 20 dakika sonunda maskeyi durulayın ve yüzünüzü soğuk suyla yıkayın.
5. Bu uygulamayı düzenli olarak haftada bir ya da iki kez yapın.

Uyarı: Bu yüz maskesi gerginleştirici özelliklerinden ötürü hassas ciltlere sahip kişiler için uygun değildir.

Öneriler:

Salatalıkları çırpmak için blender yerine çatal kullanabilirsiniz.
Aloe vea yaprağından elde edilmiş taze aloe vera jölesi kullanmalısınız.
Karışıma daha nemlendirici özellik vermek için bir tatlı kaşığı organik bal ekleyebilirsiniz.
Salatalıklar vücudunuza kaybettiği suyu kazandırır ve tazeliyicidir. Bu yüzden salatalık yiyerek de sağlıklı ve gençlik dolu bir cilt elde edebilirsiniz.
Koreli bilim insanlarının, aloe vera jelinin cildi esnekleştirerek kırışıklıkları ortadan kaldırmaya yardımcı olduğunu buldukları biliniyor. Çeyrek tatlı kaşığı aloe vera jölesini birkaç ay boyunca her gün yüzünüze uygulayabilirsiniz. Ancak aloe vera jölesinin gevşetici etkileri yüzünden kullanım süresini aşmamanızı ve aşırı oranda kullanmamanızı öneriyoruz.

Bu yazı Eki 14, 2016 tarihinde güncellendi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cilt Sitesi bitkisel yağlar, mineraller ve doğal malzemelerle daha güzel bir cilde kavuşmanız için çeşitli yazılar paylaşır. www.ciltsitesi.com sitemizdeki yer alan öneriler ve bilgiler asla doktor tavsiyesi yerine geçmez: Bu yazılarda yer alan maskeler, kürler ve doğal bakım önerileri kişiden kişiye ve bünyeden bünyeye farklılık gösterebilir. Bu maskeleri uygulamak kişilerin tamamen uygulayacak kişinin kendi sorumluluğundadır ciltsitesi.com yazarları ve sahibi doğacak herhangi bir sorumluluğu kabul etmez.