15 Harika Minimalist Dövme Fikri

Minimalist Dövme Fikirleri

Dövme yaptırmaya karar verdiğinizde genellikle küçük bir dövme yaptırmanız ve bir süre dövmeye alışıp başka dövme yaptırmak isteyip istemeyeceğinizi test etmeniz söylenir. Gerçi dövme yaptıranların büyük bir çoğunluğu sonradan başka dövme yaptırmaya karar veriyor ama temkinli olmakta fayda var.

Küçük, minimalist bir dövme yaptırmaya karar verdiniz ama tam olarak nerede ve ne tarz bir dövme yaptıracağınız hakkında henüz bir fikriniz yoksa ve birkaç farklı yerde birkaç farklı dövme görüp karar vermek istiyorsanız doğru sayfadasınız…

Minimalist Dövme Örnekleri

1. Ayak Bileğindeki Dövme

Sevimli Ayak Dövmesi

Ayak bilekleri dövme yaptırmak için en popüler alanlardan birisi. Bileğin özellikle iç yönünün geniş ve müsait olması buraya çeşitli şekiller yapabilme imkanını tanıyor. Tabi bu bölgelerde genellikle minimalist özelliklere sahip dövme şekilleri tercih ediliyor. Özellikle sporcular ve sporla uğraşanların dövme yaptırmak için ilk tercihlerinin arasında bu bölge yer alıyor.

2. El Parmak Dövmesi

Parmak Dövmesi

Parmaklarda genellikle yüzük motifi veya anlamlı çizgiler şeklinde dövmelere de sıklıkla rastlanıyor. Eğer dikkat çekici ama minimalist bir dövme olmasını düşünüyorsanız parmaklarınızı değerlendirebilirsiniz. Çünkü parmaklarınız vücudunuzda en çok görünür konumda olan parçanız. Özellikle ofis ortamında çalışıyorsanız, sunum yaptığınız, klavyede bir şeyler yaptığınız süreç boyunca mutlaka dikkat çekecektir.

3. Bilek İçi Dövme

Bilek içi dövme

Bilek içi vücut dili hareketlerinde mahrem bölge olarak geçer ve bu bölgeyi sadece sevdiğimiz ve hoşlandığımız insanlara gösterecek bir eğilimimiz bulunur. Bu yere yaptıracağınız dövmelere karar verirken sadece sevdiğiniz insanlara göstermek isteyeceğiniz bir dövme olması fikrinden yola çıkabilirsiniz.

4. Ön Kol Dövmesi

Ön Kol Dövmesi

Ön kol da dövme yaptırmak için en çok tercih edilen bölgelerden. Özellikle bu bölgede küçük ve sarmal şekilde sanki bir bilezik veya bir takı hissini uyandıran dövmeler oldukça popüler. Takı takmayı sevmiyorum gümüşe, altına alerjim var diyorsanız, bir de dövmeye alerjiniz olup olmadığını test edebilirsiniz.

5. Üst Kol İçi Dövme

Üst Kol İçi Dövme

Eğer çok spor yapmıyorsanız ve kolunuzun bu kısmında hafiften salmalar mevcut ise bu alanı pas geçin ama eğer diri üst kollara sahipseniz küçük ve şık dövmeler yapmak için eşsiz konumlardan birisi. Özellikle vücut şekilleri oval olan bayanlara çok yakışan bir dövme modeli.

6. Omuzdaki Kuş Dövmesi

Omuzdaki Kuş Dövmesi

Size en çok gördüğün dövme hangisi diye sorsak kalbin içinden geçen alevli ok, kuru kafa ve omza konmuş veya omuzdan uçan kuşlar cevabını alacağımız konusunda şüphe yok. Ama gerçekten söz konusu minimal dövmeler olunca bu sevimli hayvanlar ve omuz bölgesi güzel bir birleşim haline geliyor.

7. Topuk Üstü Dövmesi

Topuk Üstü Dövme

Topuğun üst kısmına dikine motifler ve çizgiler içeren ve hafiften renk içerebilen dövmeler gerçekten çok estetik duruyor. Kendinizi özdeşleştirdiğiniz bir bitki veya çiçek varsa bu alanda çok güzel duracağından eminiz.

8. Mors Alfabesi Dövmesi

Mors Alfabesi Dövmesi

Öyle bir dövme düşünün ki anlamlı bir şey yazacak, ama ne yazdığını bir tek siz ve bir de açıkladıklarınız bilecek. Ha bir de unutmadan ekleyelim, bir de mors alfabesi bilenler bilecek. Şahsen benim çevremde mors alfabesi bilen kimse olmadığı için görmezden gelebilirim.

9. Dirsek Altı Ters Dövme

Dirsek Altı Ters Dövme

Dövme yaptırmak için mükemmel bir yer. Hem de istemediğiniz sürece vücudunuzun arkasında kalacak. Sadece kolunuzu yukarıya kaldırdığınızda görünecek bir dövme. Bu bölge ince ve uzunlamasına olduğu için buraya yaptıracağınız dövmenin de bununla uyumlu olması estetiği sağlayacaktır.

10. Bilek Yanı Dövme

Bilek Yanı Dövme

Bileklerin yan tarafı da dikine ve küçük tipte dövmeler yaptırmak için oldukça ideal bölgeler. El ve yakınında bulunan bölgelerdeki dövmelerin en çok dikkat çeken dövmeler olduğunu burada bir daha hatırlatalım.

11. İç Omuz Bölgesi Dövmesi

İç Omuz Bölgesi Dövmesi

Dekolte giyinmeyi seviyorsanız bu bölgeye yaptıracağınız bir dövme ile güzelliğinize estetik katmanız kaçınılmaz. Yanlamasına yaptıracağınız ufak tefek dövmeler bu bölgeler için oldukça ideal.

12. El Üstü Dövmesi

El Üstü Dövmesi

Eğer dünyaya verecek bir mesajınız, hoşunuza giden bir şarkı sözü veya bir sloganınız varsa bunu göstermenin en iyi yeri elinizin üzeri olabilir. Ya da olmayabilir, bu tamamen sizin karakterinize kalmış bir durum.

13. Omuz Dövmesi

Omuz Dövmesi

Omuz bölgesinde genellikle geometrik şekilli dövmeler tercih ediliyor. Bu resimdeki dövmeyi gören her 5 kişiden 4’ü eminiz ki etkilenip yaptırmak istediği dövme listesine ekleyecek.

14. Üst Sırt Dövmesi

Üst Sırt Dövmesi

Elbiselerin genellikle açık olan ortak bölgesi olan burada güzel ve şık minimalist bir dövme düşünebilirsiniz. Model seçimi size kalmış ama resimdeki gibi çiçekli ve dallı ince şekiller bu bölgeye çok yakışacaktır.

15. Saat Yanı Dövmesi

Saat Yanı Dövmesi

Eğer zamanla ilgili verecek bir mesajınız varsa veya sonsuzluk işareti tarzında bir dövme yaptırmayı düşünüyorsanız sanırım bunun için en uygun yer saatinizin hemen yanı olacaktır. Ayrıca bu bölge nabız atışının simgesi olarak kabul edildiği için kalp atışı tarzı grafikler için de bu bölgeyi düşünebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Geldanlage