2019’da En Çok Tercih Edilen Bayan Dövme Modelleri

2019 Bayan Dövme modeli

Ülkemizde dövme yaptırma sıklığı son senelerde oldukça ivmeli bir şekilde hızlanmaya devam ediyor. Gençlerin daha çok tercih ettiği dövmeler başlarda sadece erkekler tarafından tercih ediliyordu ama son zamanlarda kadınların erkekleri geçtiğini söyleyebiliriz.

Peki 2019’da dövme yaptırmak istiyorsanız ve nasıl bir dövme yaptıracağınıza henüz karar vermediyseniz ne yapacaksınız? Tabi ki sizin için hazırladığımız 2019 yılında popüler olan dövme modellerine göz atıp seçim yapabileceksiniz!

1. Aşk Dövmeleri

Dövme yaptıran kadınların çoğu sevgilisi veya eşi ile birlikte sevgi ve aşk üzerine anlamları olan dövmeleri tercih ediyor. Dövmeler ve anlamları zaten dövme yaptırmaya karar vermenin ilk adımı. Bu yüzden listenin ilk sırasında 2019 yılında da aşk ve romantizm temalı dövmeler yer alıyor.

Aşk dövmesi 1 Aşk dövmesi 2 Aşk dövmesi 3

2. Parmak Dövmeleri

İlk dövmesini yaptıracakların en çok tercih ettiği yerlerden birisi olan parmaklara yapılan küçük, minimal, mesaj içerikli ve sevimli olabilen parmak dövmeleri bu yıl da en çok tercih edilen dövme modellerinden. Ayrıca tırnak, saat ve takılarla estetikleştirilen el bölgesinin şıklığını artırmak için de parmak dövmeleri tercih edilebiliyor.

Parmak Dövmesi 1 Parmak Dövmesi 2 Parmak Dövmesi 3

3. Kuş Dövmeleri

Daha minimal olması ve kadın vücuduna çok yakışması ayrıca özgürlüğün bilinen en iyi sembollerinden birisi olması biz özgürlüğüne son derece düşkün bayanların ilk tercihlerinden birisi oluyor. 2019 yılında da popülerliği devam eden bu dövmeyi tercih edecekseniz vücudunuzda çok farklı alanlara yaptırabilme imkanına sahip olacaksınız.

Kuş Dövmesi 1

Kuş Dövmesi 2

Kuş Dövmesi 3

4. Sevimli Dövmeler

Dövmeler önceleri daha çok asi, isyankar ve sert görünmenin yollarından birisiydi ve bütün dövme modellerinde tema bu şekilde oluyordu. Kuru kafalar, silahlar, kobra yılanları hep bu yıllardan aklımızda kalan dövme dizaynlarıydı. Ama artık olay tam olarak böyle değil. Artık sevimli dövmeler de oldukça fazla tercih ediliyor. Özellikle de bayanlar tarafından.

Sevimli Ayak Dövmesi Sevimli Dövme Modeli 1 Sevimli Dövme Modeli 2 Sevimli Dövme Modeli 3

5. Horus’un Gözü Dövmeleri

Antik Mısır sembolleri arasında en çok bilinenlerinden birisi olan Horus’un Gözü dövme olarak da en çok tercih edilen sembollerden. Her ne kadar illüminati sembolleri ile karıştırılsa da aslında alakası yok. Aslında Horus’un görevi ışık ve bereket getirmektir. Mısır inanışına göre Horus’un Gözü her şeyi gören vicdanın gözüdür.

Horusun Gözü Dövme Modeli 1 Horusun Gözü Dövme Modeli 2 Horusun Gözü Dövme Modeli 3

6. Üst Baldır Dövmeleri

Ülkemizde bir kaç ünlü dışında pek görülmese de yurt dışında dövme trendi üst baldır ve kalça bölgelerine doğru kaymış bir durumda. Özellikle formda ve fit bayanlar bu bölgelerdeki geniş ve pürüzsüz alanı dövme yaptırmak için tercih ediyorlar.

Üst Baldır Dövmesi 1

Üst Baldır Dövmesi 2

Üst Baldır Dövmesi 3

7. Kelebek Dövmeleri

Ömrünün kısalığı, kısa sürede hayatın tadını çıkarmak isteyenlerin vermek istedikleri mesaj sayesinde çok tercih edilen kelebeğin bir diğer özelliği de rengarenk, estetik ve şık olması. Yine minimal olarak vücudun çeşitli yerlerinde kullanabileceğiniz bir desen olarak tercih edilebilir.

Kelebek Dövmesi 1 Kelebek Dövmesi 2 Kelebek Dövmesi 3 Kelebek Dövmesi

8. Şans Objesi Dövmeleri

At nalı, 4 yapraklı yonca ve şanslı sayı gibi şans getirdiğine inanılan objelerin dövmeleri de 2019 senesinde çok moda. Sizin de uğuruna inandığınız bu tip bir uğurunuz varsa onu vücudunuzda taşımak orijinal bir fikir olabilir. Neden bu dövmeyi yaptırdın diyenlere de bana şans getiriyor cevabını vermek oldukça havalı.

Şans Objesi Dövmesi 1 Şans Objesi Dövmesi 2 Şans Objesi Dövmesi 3

9. Çiçek Dövmeleri

Modası hiç geçmeyen ve hiç geçmeyecek kadın dövme modeli hangisi deseler ilk cevabım çiçek dövmeleri olur. Hem kadın vücuduna bu kadar yakışması hem renkli hem renksiz muhteşem durması, minimal veya geniş şekilde yapılabilmesi, vücudun neredeyse her yerine estetik ve feminen bir hava katması çiçek dövmelerinin tercih edilme sebeplerinden sadece birkaçı.

Çiçek Dövmesi 1 Çiçek Dövmesi 2 Çiçek Dövmesi 3 Çiçek Dövmesi 4 Çiçek Dövmesi 5

10. Tüy Dövmeleri

Kendinizi fit ve bir tüy gibi hafif hissediyorsanız bunu vücudunuza dövme olarak yaptırabilirsiniz. Ayrıca bu dövmeyi yaptırmanızın sebebini soranlara şeytan tüyünüzün olduğunu söyleyebilirsiniz.

Tüy Dövmesi 1 Tüy Dövmesi 2 Tüy Dövmesi 3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Geldanlage