Küçük Parmak Dövmeleri

Küçük Parmak Dövmeleri

Küçük parmak dövmeleri havalı ve şu anda oldukça trend. Boyutları onları saklamayı kolaylaştırır. Dövme söz konusu olduğunda neyi tahmin edeceğini bilmeyen ilk kez yaptıracaklar için bu dövmeler tavsiye edilir. Elbette, vücudunuzda çok kalıcı bir şey için bir tasarıma odaklanırken araştırmanızı yapmanız ve kendinize en yakın hissettiğinizi bulmanız gerekir. İşte karar verme sürecinizi kolaylaştıracak birkaç öneri…

1. Çapa Dövmesi

Çapa Dövmesi

Bu dövmeler istikrar ve gücü sembolize eder . Sizi yerinizde tutan bir şeyi veya kişiyi temsil eder ve herhangi bir durumla kesinlikle başa çıkma gücü verir.

2. Sonsuzluk Dövmesi

Sonsuzluk Dövmesi

Sonsuzluk sadece matematiksel bir sembol değildir. Bitmeyi reddeden iç içe geçmiş bir döngü anlamına gelir. Saf ve koşulsuz olan ve sonsuza dek sürmeyi vaat eden sevgiyi ileri sürer.

3. Taç Dövmesi

Taç Dövmesi

Taç, zenginlik, güç ve üstünlük anlamına gelen kraliyet sembolüdür. Bu hedeflere sahip biri için, bir taç dövmesi yaptırmak, hedefinize odaklanmanıza ve istediğiniz yüksekliklere ulaşmanıza yardımcı olabilir.

4. Üç Nokta Dövmesi

Üç Nokta Dövmesi

Üç nokta genellikle bugün, yarın ve sevdiklerinizle sonsuza kadar temsil eder.

5. Gemi Dümeni ve Pusula Dövmesi

Gemi Dümeni ve Pusula Dövmesi

Gemi dümeni dövmesi, yaşam yolculuğumuz için doğru yolu seçmeyi ifade eder, böylece bize sunduğu fırsatlardan en iyi şekilde yararlanırız.

Pusula dövmesine gelince, yön aramak anlamına gelir, böylece kaybolmazsınız ve bir amaç bulursunuz ve onu yerine getirmek için ilham alırsınız.

6. Müzik Notası Dövmesi

Müzik Notası Dövmesi

Hayatında müzik olan kişiler genellikle bunu vücudunda da taşımayı düşünürler. Oldukça şık bir nota ya da birsol anahtarı veya küçük bir gitar, piyano bunun en iyi yollarındandır.

7. Kalp Dövmesi

Kalp Dövmesi

Bu dövme göründüğü kadar basit. Sevgi ve beraberliği ifade eder. Asla bırakmayacağına dair bir söz ve her zaman orada olmanın garantisidir.

8. Gülen Yüz Dövmesi

Gülen Yüz Dövmesi

Bu, asla endişelenmemek ve her zaman mutlu olmak için sürekli bir hatırlatmadır!

9. Narin Tüy Dövmesi

Narin Tüy Dövmesi

Tüyler genellikle umut veya yeni başlangıçları ifade eder. Tek bir tüy, şans ve yeni bir şeyin doğuşu anlamına gelir. Tüyler aynı zamanda inanç, erdem ve sadakati sembolize eder. Manevi korumanın bir sembolüdür.

10. Noktalı Virgül Dövmesi

Noktalı Virgül Dövmesi

Tıpkı bir duraklama anlamına gelen, ancak bir cümlenin sonu olmayan noktalama işaretleri gibi, parmağınıza noktalı virgül dövmesi yapmak, hayatta duraklamış olabileceğiniz anlamına gelir, ancak devam etmeyi seçersiniz.

11. Kamera ve Dağ Dövmesi

Kamera ve Dağ Dövmesi

“aut viam inveniam aut faciam” Hannibal’ın Alp Dağlarını geçerken askerlerine söylediği bu latince söz: “Ya bir yol bulacağız ya da bir yol yapacağız” anlamına geliyor. Dağ dövmesi bunu size hatırlatabilir.

Kamera ise bir anı yakalamak anlamına gelir. Seyahatle veya hayatınızda sonsuza dek sürdürmek istediğiniz belirli bir olay ile ilişkisi olabilir.

12. Nilüfer Dövmesi

Nilüfer Çiçeği Dövmesi

Bir nilüfer genellikle çamurlu suda ürer. Bu nedenle, bu dövme, aydınlanmanın zirvesine ulaşmak için her şeyden önce çiçek açmayı ve yükselmeyi sembolize eder.

13. Güneş ve Yarım Ay Dövmesi

Güneş ve Yarım Ay Dövmesi

Güneş, gücü ve erkeksi gücü ifade eder. Erdemli olan her şeyi temsil eder.

Yarım ay dövmesi, kadınlar için en iyi minik parmak dövmelerinden biridir. Doğurganlık ve adet döngüsü ile ilişkileri bulunur. Şekli aynı zamanda bir kadının vücudunun şekline benzer. Feminizmin kişileştirilmişidir.

14. Bıyık Dövmesi

Bıyık Dövmesi

Bu dövme temelde işaret parmağındaki bir bıyık. Dövme sanatçısı Jay Balboena’nın bir bıyık dövmesi ve burun ile dudakların arasına yerleştirmesi sadece bir şaka olarak başladı. İnternette hızla yayıldı ve popülerlik kazandı.

Bıyık dövmesi genellikle silindir şapka ve tavşan dövmesi ile eşleştirilir.

15. Mutlu Patiler Dövmesi

Mutlu Patiler Dövmesi

Pati dövmeleri çeşitli şeyleri ifade eder. En sevdiğiniz evcil hayvanın şerefine olabilir veya bir kültürü temsil eden bir karakter özelliği olabilir. Harika bir dövme seçimi.

16. Uçak Dövmesi

Uçak Dövmesi

Uçak dövmeleri tutkuyu yansıtır, ancak aynı zamanda iyi bir deneyimin anısını sembolize eder. Seyahat etmeyi seviyorsanız, bu sizin dövme seçiminiz olmalıdır. Uçak dövmesi ayrıca birinci ve ikinci dünya savaşları sırasında gücü ifade etti.

17. Kupa Kralı ve Kraliçesi Dövmesi

Kupa Kralı ve Kraliçesi Dövmesi

Çok basitçe, bu dövmeler yüksek sesle ve açık bir şekilde onun sizin kralınız ve siz de onun kraliçesi olduğunuzu belirtiyor.

18. Karbon Dövmesi

Karbon Dövmesi

Bilim ve kimya severlerin kesinlikle dikkatini çekecektir.

19. Şemsiye Dövmesi

Şemsiye Dövmesi

Bir şemsiye, geçici koruma veya barınak anlamına gelir. Ancak aynı zamanda aile dayanışmasını da temsil eder.

20. Elmas Parmak Dövmesi

Elmas Parmak Dövmesi

Elmaslar değerli ve dayanıklıdır ve cesareti, sertliği ve yenilmezliği ifade eder. Bir kadın elmas dövmesi yaptırırsa, doğmamış çocuğu için dünyanın tüm kötülüklerinden korunma ve doğurganlık anlamına gelir.

Hoşunuza giden bir dövme modeli fikri bulamadınız mı? Sorun değil, diğer modellere bakmaya devam edelim:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Geldanlage