Rihanna’nın 18 Dövmesi ve Anlamları

Rihanna Dövmeleri

Rihanna veya Riri sadece harika bir şarkıcı ve müzisyen olarak kabul edilmiyor, aynı zamanda kadınların güçlendirilmesi için bir simge olarak da biliniyor. Etkileyici, cesur ve şiddetli ve vücut sanatına olan sevgisi aynı şeyi gösteriyor.

İlgi çekici olduklarını söyleyerek dövmelere olan mutlak sevgisini sık sık itiraf etti. Dövmeleri dünyadaki farklı kültürlerden ilham alıyor. Rihanna’nın yıllar içinde 25’ten fazla dövmesi var ve çoğunu dövme sanatçısı Bang Bang yaptı.

En popüler dövmelerinden 18 tanesine anlamlarıyla göz atın.

Rihanna’nın Dövmeleri ve Anlamları

1. Rihanna’nın Kınadan Esinlenen El Dövmesi

Rihanna'nın Kınadan Esinlenen El Dövmesi

Söz konusu Rihanna’nın dövmeleri ise, mükemmellik kaçınılmazdır. Kaynaklara göre , Yeni Zelanda’da yaptırdığı baş parmağına yakın yaptırdığı aşiret Maori dövmesinden memnun değildi. Bu yüzden, onu tüm ön el ve bileğini kaplayan büyüleyici bir mandala tasarımıyla karıştırmaya karar verdi. Hint kına sanatından esinlenen soyut bir motiftir. Bang Bang’i özellikle bunun için Dominik Cumhuriyeti’ne uçurdu. Cally-Jo ile birlikte model üzerinde çalıştı.

2. Rihanna’nın Roma Rakamları Dövmesi

Rihanna'nın Roma Rakamları Dövmesi

Rihanna’nın omuz dövmesinin hikayesi, bir dostluk ve arkadaşlık öyküsüne dayanıyor. Haziran 2008’de Rihanna, Melissa Forde’un (en iyi arkadaşı) doğum tarihini omzuna Romen rakamlarıyla işaretledi. Aynı zamanda menajeri olan Melissa, Rihanna’nın doğum tarihini de aynı yere dövme yaptırdı. Bu, arkadaşlıklarını en iyi arkadaşlarıyla benzersiz bir şekilde anmak isteyen herkes için harika bir dövme fikri.

3. Rihanna’nın Şahin Ayak Bileği Dövmesi

Rihanna'nın Şahin Ayak Bileği Dövmesi

Haziran 2012’de Rihanna, oldukça büyük bir Mısır şahini ile değiştirerek müzik notaları dövmesini örtmeye karar verdi. Bang Bang’in işlerinin çoğunu yaptığı bilinen Metropolitan Sanat Müzesi’ndeki bir sergiden ilham almış olabilir. Ayrıca Rihanna’nın bileğindeki dövmesi tabancaya da benziyor.

4. Rihanna’nın Kafa Tası Dövmesi

Rihanna'nın Kafa Tası Dövmesi

Rihanna’nın ayak bileğindeki dövmesi, bugüne kadarki tek renkli mürekkep kullanılan dövmesi. Miami’de 2008’de yapıldı. Resimde gördüğünüz gibi kafatası sol ayak bileğine yerleştirilmiş. Üzerindeki kırmızı ve pembe yay, kafatasının daha kadınsı, yumuşak ve tatlı görünmesini sağlıyor.

5. Rihanna’nın Tibetçe Dövmesi

Rihanna'nın Tibetçe Dövmesi

Şarkıcının alt sırt dövmesi veya kalça dövmesi, Tibetçe “sevgili” anlamına gelen bir kelimedir. Rihanna, dövmenin kendisi için ne anlama geldiğini ve yaptırmasının sebebini açıklamasa da, insanlar bunun hayatındaki sevdiği insanlara ve onu sevenlere ait bir bölüm olduğuna inanıyor.

6. Rihanna’nın Arapça Dövmesi

Rihanna'nın Arapça Dövmesi

Rihanna’nın Arapça dövmesi sol alt göğüs kafesine yerleştirilmiş ve “Al Hurria fi Al Maseeh” diyor. “Tanrı’da Özgürlük” anlamına gelir. Dünyadaki kültür uygulamaları tarafından büyük ölçüde motive edilir ve dindar bir bireydir, bu yüzden bu dövme onun manevi yönünü sergiler.

7. Rihanna’nın İsyankar Çiçek Dövmesi

Rihanna'nın İsyankar Çiçek Dövmesi

Resimde gördüğünüz gibi, Rihanna yine bir Bang Bang kreasyonu olan “rebelle fleur” yazısıyla boyun dövmesi yaptırdı. Ancak insanlar dilbilgisi açısından doğru olması için “fleur rebelle” olması gerektiğini belirtti. Sanatçı dövmesini, birinin tahmin edebileceği gibi ‘çiçeğin isyanı’ değil ‘isyankar çiçek’ olarak tercüme ettiğini söyleyerek savundu. Rihanna vücudunda yazı dövmeleri ile mesaj vermeyi seven bir sanatçı.

8. Rihanna’nın Balık Sembolü Dövmesi

Rihanna'nın Balık Sembolü Dövmesi

Bu oldukça basit bir tasarım. Balık burcu olduğu için yaptırılmış bir dövme. Neredeyse üç yıl önceden rezervasyon yaptıran ünlü bir Brezilyalı dövme sanatçısı tarafından yapıldı.

9. Rihanna’nın Göğüs Altı Mısır Dövmesi

Rihanna'nın Göğüs Altı Mısır Dövmesi

Bu muhtemelen şık dövme tarihteki en tanınmış tasarımlardan biridir ve Rihanna onu yaptırdığında, daha da muhteşem göründüğüne şüphe yok. Göğsünün hemen altına yayılan büyük tasarım, Mısır tanrıçası İsis’in kanat açıklığının dövmesidir. Isis ideal bir anne ve eş olarak kabul edilir. Londra’daki Soho’da yaptırdığı bu dövme, merhum büyükannesi Dolly’ye bir hediyeymiş.

10. Rihanna’nın Silah Dövmesi

Rihanna'nın Silah Dövmesi

Rihanna, arkadaşı için bir doğum günü dövmesi yaptırmak için dövme sanatçısı Bang Bang’i New York’tan Los Angeles’a uçurdu. Daha sonra kendisi için de bir tane yaptırmaya karar verdi. Sanatçı, sert kişiliği nedeniyle ona iyi görünecek küçük bir tabanca yapmayı önerdi. Pek kolay olmadı çünkü bu dövme tartışmalara yol açtı, insanlar onun şiddeti yücelttiğini ve teşvik ettiğini söylüyordu. Ancak Bang Bang, Rihanna’nın silah dövmesinin aslında gücü ve güçlü kişiliğini temsil ettiğini söyleyerek savundu. Silahı koltuk altlarının üzerinde görmek isterken, Bang Bang göğüs kafesinin yan tarafına biraz daha ince bir yerleştirme önerdi.

11. Rihanna Boyundaki Yıldız Dövmeleri

Rihanna Boyundaki Yıldız Dövmeleri

Bir başka Bang Bang tasarımı olan Rihanna’nın yıldız dövmesi en görünür dövmelerinden biridir. Boynuna ve sırtına kadar uzanan bir yıldız izinden oluşur. Başlangıçta, boynunda bir grup yıldız olarak başladı. Bununla birlikte, daha sonra, Bang Bang’in New York’ta sırtından aşağıya doğru uzanan daha fazla yıldız ekleyerek onu birçok kişinin ilham alabileceği ikonik bir modele dönüştürmesini sağladı.

12. Rihanna’nın Sanskritçe Dua Dövmesi

Rihanna'nın Sanskritçe Dua Dövmesi

Rihanna, 2007’de Sanatana Dharma’dan kalçasına yapılan bir Sanskritçe dua aldı. “Bağışlama, dürüstlük, baskı ve kontrol” anlamına gelir. Ne yazık ki, bu yanlış yazılmış ve aslında “Uzun süre acı çekme, doğruluk, kendine hakim olma, içsel sakinlik, korku ve korkusuzluk” diyor.

13. Rihanna’nın Parmak Dövmesi

Rihanna'nın Parmak Dövmesi

Rihanna basit bir ‘aşk’ dövmesinin sihirli ve şık görünmesini sağlayabilir. Bu dövme el yazısı ile yazılmıştır ve sol elinin orta parmağının yanında bulunur. Bu dövmenin arkasındaki ilham kaynağı hakkında pek bir şey bilinmiyor, ancak bunu 2008’de LA’da aldığını biliyoruz.

14. Rihanna’nın Shhh Dövmesi

Rihanna'nın Shhh Dövmesi

Bu, şarkıcı tarafından seçilen ilgi çekici bir tasarım. ‘Shhh’ yazısı Haziran 2008’de sağ elinin işaret parmağına yerleştirildi. Rihanna’nın parmak dövmesi, zamanla bir grup insan tarafından kopyalandı. Bu dövmenin Lily Allen ve Lindsay Lohan’a da ilham verdiği söyleniyor.

15. Rihanna’nın Haç Dövmesi

Rihanna'nın Haç Dövmesi

Rihanna’nın bilek dövmesi , yine gittiği sanatçısı Bang Bang tarafından yapılan karmaşık ve ayrıntılı bir çapraz tasarımdır. Bileğinin alt tarafındadır. Bu dövme, Tanrı’ya olan inancını sembolize ediyor ve şarkıcı, Ocak 2014’te New York’taki sanatçıların stüdyosunda yaptırdı.

16. Rihanna’nın Müzik Notası Dövmesi

Rihanna'nın Müzik Notası Dövmesi

Rihanna’nın yaptırdığı ilk dövme, 2006 yılında yepyeni şarkı söyleme kariyerine damgasını vurdu. Sağ ayağının içine uygun bir şekilde müzik notaları yaptırdı. İki nota, müziğe olan sevgisinden ve hayatındaki öneminden ilham alan on altıncı nota ve sol anahtarıdır. Rihanna’nın ayak dövmesi daha sonra Haziran 2012’de Bang Bang tarafından bir şahin tasarımıyla kapatıldı.

17. Rihanna’nın Ejderha Pençesi Dövmesi

Rihanna'nın Ejderha Pençesi Dövmesi

Yeni Zelanda turundayken, Rihanna geleneksel Maori “sopa ile yapılan dövme” tekniğiyle dövme yaptırmayı deneyimledi. Bu teknik, elektrikli aletler kullanılarak yapılan normal dövme tekniğinden daha acı verici ve yavaştır. Aroha’yı (veya aşkı) ve manayı (veya gücü) temsil eden bir kabile ejderha pençesi tasarımıdır ve aynı yandan Chris Brown’ın (eski erkek arkadaşı) dövmesiyle eşleşir.

18. Rihanna’nın Mısır Kraliçesi Dövmesi

Rihanna'nın Mısır Kraliçesi Dövmesi

Ocak 2012’de Terry Richardson ile bir fotoğraf çekimi sırasında, Rihanna yeni dövmesini gösterdi – Mısır kraliçesi Nefertiti’nin büstü . Dövme göğüs kafesinin yan tarafına yaptırılmıştı. ‘Nefertiti’, ‘güzel bir kadın geldi’ anlamına geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Geldanlage