Biberiye Yağı İle Bölgesel İncelme

Biberiye bitkisinden çıkan herbal yağlar cilt için çok faydalıdır. Koklandığında zekayı geliştiren bu bitkinin büzüştürücü özelliği ile özellikle yüz maskelerinin birçoğunda karşınıza çıkabilir. Peki biberiye yağının bu cilt sıkılaştırıcı etkisi incelmek için kullanılabilir mi?

Hemen hemen her aktardan satın alabileceğiniz biberiye yağı ağrıyı azaltıcı, rahatlatıcı, ateş düşürücü, şişkinlik azaltıcı, depresyon giderici, cilt sıkılaştırıcı, selülit azaltıcı ve kan basıncını arttırıcı özellikler gösterir.

Biberiye yağının bölgesel incelme için kullanımı

Yöntem 1 (Biberiye yağı ile masaj ) : Biberiye yağını günlük olarak gece yatmadan önce bel ve basen bölgelerinize sürerek elinizle bu bölgelere masaj yaparak bu yöntemi uygulayabilirsiniz. Etkisini arttırmak için streç film gibi bir malzeme ile sarıp bu şekilde yatağa girebilirsiniz. Bu uygulamayı uyguladığınız günler içerisinde bol bol su tüketmeniz de etkisini arttıracaktır. Ayrıca tempolu yürüyüşler ve karın egzersizleri yaparak etkisini çok iyi ve sağlıklı bir şekilde arttırabilirsiniz.

Yöntem 2 ( Esans yağları karışımı ) : Bu yöntem hem bölgesel incelme hem de selülitlerden kurtulmak için oldukça etkili bir yöntemdir ve düzenli bir şekilde uygulanması gerekiyor. Selülit,  cilt altındaki toksinlerin cilt üzerine vurarak oluşturdukları bir yapı olduğu için detox etkisi gösterecek bu karışım selülitlerin gitmesine ve yenilerinin oluşmamasına yardım edecek.

Gerekli Malzemeler

 • 10 damla greyfurt yağı
 • 2 damla servi yağı
 • 5 damla biberiye yağı
 • 2 damla nane yağı
 • 2 damla zencefil yağı
 • 5 damla Hindistan cevizi yağı

Hazırlanışı ve uygulanışı

 1. Tüm malzemeleri bir şişenin içine koyun ve ağzını kapatıp iyice çalkalayın.
 2. Bel bölgenize ve selülit sıkıntısı yaşadığınız bölgelere az az karışımdan dökerek avuç içinizle ovalayarak 2-3 dakika masaj yapın.
 3. Bu bölgelere masaj yapma işlemini bitirdikten sonra ince bir keten kumaş veya müslin ile üzerini sarın.
 4. Kumaşın üzerini de kumaşı bu bölgede sabitlemeye yetecek kadar streç film ile sarın.
 5. Toksinlerin vücuttan atılması işlemini hızlandırmak için karışım işini görürken siz de 2 bardak su içerek ona yardımcı olabilirsiniz.
 6. Bu karışımın 45 dakika – 1 saat aralığında vücudunuzda bu şekilde kalmasını sağladıktan sonra açabilirsiniz.

Biberiye yağı ile bölgesel incelmeyi deneyenlerin yorumları

 • Bir iki haftada 3-5 cm incelme hisseden kişiler mevcut.
 • Streçle saranlar daha faydalı olduğunu belirtiyorlar.
 • Özellikle yürüyüş ve spor sırasında saranlar ilk uygulamadan itibaren farkı hissettiklerini söylüyorlar.
 • Kullananlar genellikle 1 hafta gibi kısa sürede işe yaradığından kesinlikle emin olduklarını yorumlamışlar.
 • Gece yatarken yapmaktan rahatsız olanlar sabahtan öğlene kadar yapmışlar.
 • Streçle sardıktan sonra üstüne korse koyup deneyenler de olumlu sonuç almışlar.

Bu yazı Eki 23, 2019 tarihinde güncellendi

7 Yorum

 1. Arakdaslar biberiye yagini duzenli kulna bilirsinz ben strc kullandim birde uzerine ince polar sardim ev isimi yptim evimin isi bitince guzel bir dusla olumlu sonuca ulstim 2 hdtada incldgimi hissettim suyunuzu ve tabak boyutunu kuculdun bence:)

 2. Sabah streçi çıkartırken vücut kuru mu oluyor yoksa ter mi akıyor yaptım onu araştırıyorum

  1. Ter akması da kuru olması da normal bir durum. Eğer çok kuru olduğundan şikayetçi iseniz bu şekilde sabah kısa ve tempolu bir yürüyüş yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cilt Sitesi bitkisel yağlar, mineraller ve doğal malzemelerle daha güzel bir cilde kavuşmanız için çeşitli yazılar paylaşır. www.ciltsitesi.com sitemizdeki yer alan öneriler ve bilgiler asla doktor tavsiyesi yerine geçmez: Bu yazılarda yer alan maskeler, kürler ve doğal bakım önerileri kişiden kişiye ve bünyeden bünyeye farklılık gösterebilir. Bu maskeleri uygulamak kişilerin tamamen uygulayacak kişinin kendi sorumluluğundadır ciltsitesi.com yazarları ve sahibi doğacak herhangi bir sorumluluğu kabul etmez.