Dünya ülkelerinden güzellik önerileri ve ipuçları

Güzellik kişiden kişiye değişen bir olgudur. Yani görecelidir. Güzellik kavramı bile kişiden kişiye değişirken bir güzellik sırrının tüm dünyayı güzelleştirmesi beklenemez öyle değil mi? Her ülkenin bayanları kendilerini güzelleştiren şeylerin sıradan şeyler olmadığını daima savunurlar.

Güzellik kavramını sunabilen her şey mucize anlamına yakışmaktadır. Unutmayalım ki her kadının kendi mucizesi farklıdır. Kadınlar bile bu kadar farklıyken ülkelerin güzellik görüşlerinin aynı olmasını elbette bekleyemeyiz. İşte dünya ülkelerinden farklı farklı kadınların güzelleşmek için sırları ve ipuçları;

ingiliz Kadınıİngiltere;  Akşamüzeri uykusunun ruhun dinginleşmesi için yardımcı olduğunu bu esnada bedeni ve cildi dinlendirdiği için daha güzel olduklarına inanırlar. Yapılan araştırmalara göre gün içerisinde yapılan kısa uykular cildin gerilip açılmasına sebep olduğu için uykudan uyandığınızda daha genç bir cilt yaşınız olduğu ispatlanmıştır.

İngiliz kadınları güzelliğin en büyük parçalarından birisi olarak saçlarına çok dikkat ederler. Saçlarına yaptıkları bakımın çok önemli olduğu ve güzelliklerini tamamlayıcı olmazsa olmaz olarak kabul ederler.

  • Çay kaşığıMeksika; Meksikalı bayanların kirpik kıvırıcısı olarak çay kaşığı kullandığını biliyor muydunuz? Bir elinizle yatay olarak tuttuğunuz çay kaşığının oval kısmını kapalı olan göz kapağınıza gelecek şekilde ayarlayın. Çay kaşığını tuttuğunuz elinizle bir kaç kez kirpiğinizi kaşığın üzerine doğru ittirin ve kaşığı yavaşça kirpik uçlarınıza doğru kaydırın. İstediğiniz bukleleri yakalayana kadar tekrar edin. Ayrıca Meksikalı kadınların aşırı acı tüketmesi nedeni ile daha hızlı bir metabolizmaya sahip olması, ciltteki dolaşımı hızlandırdığı için daha yumuşak bir cilde sahip olduklarını iddia ediyorlar.
  • Rus kadınıRusya; Hava şartları sürekli düşük derecelerde seyrettiği için soğuğun cilde daha iyi geldiğini savunuyorlar. Soğuk su, soğuk hava, rüzgâr ve kar cildin gerilmesine sebep oluyor haliyle de oldukları yaştan çok daha genç ve beden olarak dinç gösteriyorlar. Sıcak havalar ve iklimlerde yaşayan bayanların yüzüne nazaran bu tespitleri de doğru sayılabilir. Sıcak havalar yüzün yağlanmasına, gözeneklerin kapanmasına ve sarkmasına sebep olur yüzü germek adına kullanılan yöntemlerinin hep buzlama, soğuk su üzerine olması tesadüf olamaz değil mi?
  • PortakalKosta Rika; Kosta Rikalı kadınlar gözeneklerini sıkılaştırmak için ülkelerin çok bol bulunan portakalın nimetlerinden yararlanıyorlar. Eşit miktarda portakal suyu ve sudan oluşan bir karışım hazırlayarak bunu bir pamuk yardımı ile yüzünüze sürmeniz gerekiyor. 5 dakika bekledikten sonra durulayın. Bu tarif gözeneklerinizi sıkılaştıracak. Eğer koltuk altı ve dirseklerdeki kızarıklıkları ve şişlikleri yok etmek istiyorsanız 2 limonun suyunu sıkarak bunu bir yemek kaşığı karbonat ile karıştırın. Karışımı ovalayarak sürmek istediğiniz yerlere yayın ve 20 dakika bekleyin. Daha sonra suyla durulayın ve bu bölgelere nemlendirici sürün.
  • Yunan kadınıYunanistan; Yunan kadınları saçlarının bukle bukle ve parlak olması için saçlarını biberiye suyu ile duruluyorlar. Biberiye suyunu elde etmek için, taze biberiyeyi suda kaynatın ve tamamen soğuduktan sonra biberiyeyi sudan süzerek ayırın. Kalan suyu saçlarınızı yıkadıktan sonra durulamak için kullanırsanız, derinleme bir temizleme ve gelişme sağladığını göreceksiniz. Hem saçlarınızı daha iyi temizlemiş hem de güçlendirmiş olacaksınız. Biberiye suyu ayrıca güneşin saçlarınız üzerindeki kötü etkilerinden de saçlarınızı koruyucu etkiye sahiptir.
  • Japon KadınıJaponya; Japon kadınları tüm dünya da yüzlerinin geç duruşu ve kırışıksız oluşuyla bilinmektedirler.  Birçok ülkede uygulanan yüze masaj uygulaması burada biraz daha farklı işlemektedir. Kremi ya da bakım kürünü uygularken yüze masaj yapmak yerine hafif vuruşlar ile bu işlemi gerçekleştirirler. Biraz sert dokunuşlar yüzdeki kan akışını hızlandırdığı için daha canlı ve pürüzsüz bir görünüme kavuşurlar. Japonya’da bulunan bazı özel yağlar da bu kusursuz görünüşe etki etmektedir.
  • PirinçÇin; Çin’deki birçok kadın yüzlerini temizlemek için pirinç suyunu kullanıyor. Pirinç suyunda bulunan zengin antioksidanların erken yaşlanmanın önüne geçici etki gösterdiğini söylüyorlar. Pirinci bir bardak suda 20 dakika bekletin. Pirinci sudan süzerek alın. Daha sonra ince bir bez parçasını bu suyun içine daldırın. Bu bez parçasını yüzünüze örterek 10 dakika bekleyin. 10 dakika sonra yüzünüzdeki arınma hissini göreceksiniz. Dilerseniz artan pirinç suyunu bir kavanozda ağzı kapalı bir şekilde buzdolabında bekleterek sonra da kullanabilirsiniz.
  • Hindistan KadınıHindistan; Burada yaşayan bayanların en büyük sırrı Hindistan cevizi sütü yağıdır. Bu yağ kırışıklıkları azaltır, cildi ölü hücrelerden arındırır ve dinç bir görünüş sağlar. Bunun yanı sıra Hindistan’da yaşayan bayanlar genelde kınaları ile dikkat çekerler. Bu kına ellerinde, yüzlerinde ve vücutlarında olabilir. Kına bilindiği gibi ölü hücrelere ve değişmesi gereken dış deri için mükemmel bir çözümdür. Bu da orada yaşayan kadınların en önemli doğal güzellik kaynaklarındandır. Ayrıca sürmenin göz çevresinde çok uzun yıllardır kullanıldığı bilinen Hindistan’da sürme çekmek kadınların vazgeçilmezidir.

Yukarıda verdiğimiz örnekler sadece bir kaçı her güzelliğin elbette ki bir sırrı vardır. Ülkelere ve yaşam koşullarına göre değişiklik gösteriyor olsa da mutlaka vardır. Siz isterseniz yukarıda ki seçeneklerden birini uygulayabileceğiniz gibi isterseniz de kendi güzellik sırrınızı kendiniz yaratabilirsiniz.

7 YORUM VAR

  1. Pirinç suyunu kullanmayı düşünüyorum ayrıca Japonların yüzleriyle alakalı verdiği tüyolar da krem kullanırken uygulamalı. ^^

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here