Göz altı morluklarına bitkisel çözüm

0
8051

Göz altı morlukları içinGözlerin altı morlukları pek çok kişi tarafından sevilmez. Bu morluklar sadece yorgun bir görünüm vermekle kalmaz, sizi olduğunuzdan yaşlı gösterir.

Göz altı morlukları neden olur?

Göz çevresindeki deri vücudun en ince cilt tabakasıdır. Bu nedenle cildin yüzeyindeki damarlardan akan kan göz altını mavi bir renkte görünmesine neden olur. Göz çevresindeki deri ne kadar inceyse halkalar o kadar koyu gözükür ve morluğ3a dönüşür. Bunun dışında alerjiler, kansızlık, demir eksikliği de göz altı morluklarını ve halkalarını oluşturan diğer etkenlerin içinde yer alır. Tüm bu morluklardan kurtulmak için doktorlar ve plastik cerrahlar buna yeni yöntemler ile çare üretmiştir. Ancak doktorlara uğramadan evde göz altı morluklarına kesin çözüm bulabilirsiniz …

İşte, bu sevimsiz göz altı morluklarını yenmek için uygulayacağınız Hızlı Çözümler…

Soğuk kompres uygulayarak koyu göz altı morluklarının görünümünü azaltın

Bazen gözlerin yakınındaki damarların genişlemesi koyu halkaların ana nedenidir. Soğuk kompres yardımı ile bu damarların daralması sağlanabilir. Bunun için pek çok yardımcı bulunmakta. Göz altına bastırabileceğiniz  ve her an için de elinizin altında bulunacak şeylerin arasında buz  torbası, buzlu su, soğuk süt, donmuş kaşık yer alıyor.

 Ayrıca şunları da deneyebilirsiniz… 

 • Soğuk süt ya da soğuk suyu bir kaseye koyun,
 • Bu suyun içinde bir el bezini bekletin,
 • Uzanın ve gözlerinizi kapatın,
 • Kasenin içinde beklettiğiniz bezi gözlerinizin üzerine yerleştirin,
 • Bezdeki  soğukluk kaybolana kadar gözünüzün üstünde bırakın,
 • bezdeki soğukluk kaybolunca tekrardan bezi ıslatarak diğer gözünüzün üstüne koyun.
 • Bu işlemi yaklaşık 15 dakika kadar sürdürün.
 • Günde 3-4 kez uygulanabilir.

Soğuk Salatalıkla Siyah Halkalardan Kurtulun

Salatalık bir çok ev yapımı ilacın ana malzemesi konumunda bulunmakta. Mucizevi ürün salatalığın içindeki C vitamini, K vitamini, cucurbitacins, isoscoparin, viteksin ve orientin gibi antioksiadanlar göz altı halkaları ile savaşmakta çok önemli bir yardımcı olduğu kanıtlanmıştır. Bu antioksidanlar gözlerin altındaki iltihabi şişlikler ve koyu halkalar  ve morluklar için bir numaralı yardımcınız olacaktır.

Salatalık kürünün uygulanışı: 

1- Soğutulmuş bir salatalık alın ve yuvarlak dilimler halinde kesin. Uzanarak gözlerinizi kapattıktan sonra gözlerin her birine bir dilim salatalık yerleştirin. Her soğuyan dilimin yerine yenisini yerleştirin. Bu kürü 15 dakika uygulayın.

2- Ayrıca ezilmiş salatalık suyunu bir pamuk yardımı ile gözlerinize sürebilirsiniz.

3- Salatalığın faydalarını arttırmak için suyun içine limon karıştırın. Daha faydalı olduğunu göreceksiniz. Limon suyu gözlerinizin altındaki morluklara da faydalı olacaktır. Aman dikkat edin gözlerini yakmayın.

Göz altı Halkaları için Patates kullanın

Soğuk her şey göz altı torbalarını ve morluklarını azaltmaya yardımcı olur. Soğutulmuş ham patates de daha uzun süre soğuk kalması ve içerdiği C vitamini, enzimler ve nişastadan zengin yapısı ile cildi besleyerek göz altındaki morluklar ile savaşır.

Patates kürü nasıl uygulanır?

 1. Buzdolabının alt rafına hatta derin dondurucu bölümüne dilimlenmiş çiğ patates koyun. Soğutulmuş patatesleri uzanarak gözlerinize yerleştirin. Göz altı morluklarına çözüm için  gözlerinizin üstüne 10-15 dakika uygulayın.
 2. Dondurulmuş patatesleri rendeleyin. Bir tülbentin içine sararak bir paket haline getirin. Bunu gözünüzün üstünde 15 dakika bekletebilirsiniz.
 3. Patatesleri ezip suyunu çıkartın. Patates suyunun içine iki tane pamuk batırın ve gözünüze yerleştirin.
 4. Patates ve salatalığı ikisinin de faydalarından yararlanmak için yarım  salatalık ve patatesi ezerek suyunu çıkarın. Bunları buzdolabına koyarak soğumasını bekleyin. Artık iki pamuk parçasını bu soğuk meyve suyuna bandırarak gözlerinize koyabilirsiniz…

Domates – Limon – Zerdeçal maskesiyle göz altı morluklarına bitkisel çözüm

Hem göz altındaki halkaları hem de göz altı torbalarına iyi gelen bu kür sizi çok memnun edecek. Domatesin içindeki mineraller ve vitaminler ile göz altı morluklarını giderici etki yapar. Limon suyu da etkin bir ağartıcıdır. Zerdeçal da koyu halkaların yanı sıra şişmiş göz altı torbalarına iyi gelir. Bu etkili paketi kullanarak göz altı morluklarına doğal  çözümler üretmiş olursunuz.

Maske yapmak için gerekli malzemeler

 • 1 domates
 • Yarım çay kaşığı limon suyu
 • bir tutam zerdeçal tozu
 • 2 çay kaşığı  nohut unu

Hazırlanışı

 • Domatesin suyunu çıkarmak için rendeleyin,
 • Limon suyunu, zerdeçal tozunu  ve nohut ununu domates suyuna ekleyin,
 • Bir macun elde etmek için iyice karıştırın,
 • Bu macunu göz altındaki morlukların  üstünü kapatacak şekilde sürün.
 • 10-15 dakika beklettikten sonra suyla yıkayın.

Zerdeçal ve Ananas ile Göz Altı Morluklarına Bitkisel Çözüm

Zerdeçal cildi beslediği ve doğal ışıltı verdiği için eski çağlardan beri kullanılmaktadır. Ananas da içindeki enzimler ile yaşlılık lekelerini azaltmaya ve kırışıklıkları azaltmaya da yardımcı olur. İkisinin de gücünü birleştirerek göz altı morluklarına bitkisel çözüm oluşturabiliriz.

İşte yapmanız gerekenler:

2 çay kaşığı taze ananas suyunu 2 çay kaşığı zerdeçal tozuyla karıştırın. Macun haline gelen bu karışımı tamamen göz altı morluklarını kapayacak şekilde sürün. 20-30 dakika bekletin. Ilık su ile yıkayın, zerdeçal lekelerini çıkarmak bu şekilde kolaylaşır.

Göz altı Morlukları için Süzme Yoğurt kürü

Ayran içerdiği probiyotikler ve laktik asit ile cildinizi gençleştirir. Bu etkiyi zerdeçal ile de zenginleştirdiğimiz kürü yapmak için işte tarif…

 • Çay kaşığının ucuyla zerdeçal
 • 2 çay kaşığı süzme yoğurt

Zerdeçal ve süzme yoğurdu karıştırın. Bu karışımı koyu halkalarınıza sürdüğünüz zaman etkisini çok çabuk göreceksiniz. 15 dakika beklettikten sonra ılık suyla yıkayın.

Gülsuyu ile göz altı morluklarının görünümünü azaltın

Gül suyu gözler için yatıştırıcı olduğu gibi göz altlarındaki morlukları da yatıştırıcı özelliği ile önemli bir ilaçtır.

Gül suyunu göz altı morlukları için nasıl kullanacaksınız? 

 1. Gül suyunu bir kaseye boşaltın. Pamuk toplarını gül suyuna bandırın. Uzanın ve gözlerinizin üstüne bunları koyun. Isınana kadar bekletin. 10-15 dakika süren bir kür uygulayın.
 2. Gül suyunun içine bir miktar soğuk süt koyun. Karışımın içine daldırdığınız pamukları gözlerinizin üstünde 15-20 dakika bekletin.

Badem yağı masajı

Nasıl uygulayacaksınız:

 1. Gece yüzünüzü ve göz makyajınızı temizleyin,
 2. Yüzünüzü kurulayın,
 3. Bir kaç damla badem yağını göz altlarınıza sürün,
 4. Nazikçe masaj yaparak göz altlarınızı badem yağının beslemesini sağlayın.
 5. Uyuyun ve sabah kalkınca yüzünüzü yıkayın.

Nane mucizesi

Nane, içindeki damar büzücü ve cilt sıkılaştırıcı etkisi ile koyu halkalar ile savaşmakta mucizevi etkiler yapar. Eğer limon ile karıştırırsanız da çok daha etkileyici sonuçlar alacaksınız…

Tarifimize gelince: Bir avuç dolusu nane ve yarım limon suyu alın. Naneleri isterseniz blender yardımı ile ezin. Püre haline gelmiş nanelere limonu ekleyin. Bunu göz altı morluklarına uygulayın.15-20 dakika sonra yıkayın. Bu kürü günde 2 kez uygulayabilirsiniz.

Hintyağı ile göz altındaki morlukları çıkarın

Hint yağı içindeki yağı içindeki yağ asitleri ile cildinizi gençleştirir. Hint yağını uyumadan önce sürüp geçe boyu yüzünüzde etkisini sürdürmesini  bekleyebilirsiniz. Eğer cildiniz kuru ise 1 çay kaşığı taze krema ve hint yağı ile karıştırarak kullanabilirsiniz. Bu kürü kuru ve  temiz cilde  15 dakika uygulayabilirsiniz. Sonrasında ılık suyla yıkamalısınız.

CEVAP VER