Hint Yağı ile Kirpik Uzatma Yolları

18
33198

Hint yağı, doğal yollarla kirpik uzatmak isteyenlerin genellikle ilk tercihi olması ile ön plana çıkıyor. Hint yağı kullanımının eski Orta doğu ve Hindistan’da 1000 yıllık bir mazisi olduğu biliniyor. Bu yazıda Hint yağının nasıl seçileceği ve kirpiklerinize nasıl uygulayacağınızı anlatacağız.

Kirpik uzatma için Hint Yağı nasıl seçilir?

Kirpiklerinizi uzatmak için doğru Hint Yağını seçmek oldukça önemlidir. Alışveriş yaparken etiketine bakarak soğuk sıkım olmasına özen gösterin. Bu ürünlerde doğallık korunduğu için kaşlarınızın uzamasını sağlayacak içerikler korunmuş olacaktır.

Hint yağı kirpik uzaması için nasıl uygulanır?

Toksik madde içermediği için Hint yağının kullanımı son derece güvenlidir. Kısa, ince ve kırılgan kirpiklere sahip kişiler Hint yağını gönül rahatlığı ile kullanabilirler. Hint yağı sürme işlemini gece uyumadan hemen önce yapmanız ve siz uyurken kaşlarınıza Hint yağının iyice nüfuz etmesi gerekiyor. Hint yağını kirpiklerinize uygulayabilmek için temiz bir maskara ve kulak temizleme çubuğuna ihtiyacınız olacak.

 • Başlamadan önce tüm yüzünüzü ve göz bölgenizi yıkayın ve kurulayın.
 • Maskarayı Hint yağına daldırın ve çıkardığınızda aşırı olanların damlamasını sağlayın.
 • Gözünüzün iç kısmından itibaren sürmeye başlayın. Kirpiklerinizin tamamen kaplandığından emin olacak şekilde sürün.
 • Her iki kirpiğinize de bu şekilde sürerek tamamlayın. Göz bölgesine bir sızma veya dökülme olursa kulak temizleme çubuğu ile hemen müdahale edebilirsiniz.
 • İşlemi tamamladıktan sonra uyuyabilirsiniz. Uyandığınızda kirpiklerinizi temizlemeyi unutmayın. Özellikle kirpiklerinizi temizlemeden makyaj kesinlikle yapmayın.
 • Bu işleme günlük olarak devam edin ve 2 haftadan itibaren istediğiniz sonuçları almaya başlayabilirsiniz.

Hint yağı ile kirpik uzaması

Hint yağı ve zeytin yağı ile kirpik uzatma

Zeytin yağının da kirpik ve kaşları gürleştirici etkisi bulunduğu için Hint yağı ile karıştırarak kullanmak kirpik uzatma işlemini hızlandırıcı etki gösterebilir. Eşit miktarlarda Hint yağı ve zeytin yağını birbirine karıştırın ve yukarıda tarif edilen maskara ile sürme işlemini aynen uygulayın. Bu işleme de günlük veya günaşırı olabilecek şekilde 2 hafta devam edin. 2 hafta sonunda aldığınız sonuçlara göre devam edebilirsiniz.

Hint yağı ile kirpik uzatanların yorumları

 • Kullananlardan bir kısmı kirpiklerine sürdükten sonra görüşlerinde bir buğulanma olduğunu söylüyor. Bunun için en iyisi gece yatmadan önce sürüp sabah kalktıktan sonra temizlemek.
 • Kullananlar genellikle sonuçlardan çok memnun 6 hafta gibi bir sürede kirpiklerinin gözle görülür şekilde uzadıklarını söylüyorlar.
 • Gözlerine kaçan olmuş fakat gözleri yakmadığı belirtiliyor. Siz yine de kulak temizleme çubuğunu hazırda bekletin, ne olur ne olmaz.
 • Kirpiklerin sadece uzamakla kalmadığı aynı zamanda gürleşerek dolgun bir görünüme ulaştığı söyleniyor.
 • Hint yağına alternatif olarak nergis yağı ve badem yağı deneyenler de olmuş, iyi sonuç alanlar var.

Aşağıdaki videoda Ayşe Çakar, hızlı kirpik ve kaş uzatma hakkında ipuçlarını sizlerle paylaşıyor :

18 YORUM VAR

 1. LR kirpik serumu 6 haftada kirpik leri uzatıyor ve çoğaltıyor, bazı arkadaşlar da 3 haftada etkisini gördük.aynı zamanda kaşlarıda gürleştiriyor.tamamen doğal ürün

 2. Ben ipacei kirpik serumundan cok memnunum, müsterilerimizede tavsiye ediyorum salonumda. 4 hafta sonra bayagi bir kirpiklerim uzadi, kaslar icinde kullanabilirsiniz. En sevdigim ürün oldu, cünkü ipacei almanyada üretim yapiyor, herkese tavsiye ederim.

 3. Aldığım hint yağının üzerinde soğuk presleme işlemi ile elde edilip edilmediği yazmıyor yine de kullansam faydasını görür müyüm

 4. merhaba ben kirpiklerime hint yagı uyguladım maskara fırcasıyla hemde pamuklu cubukla daha sonra sanırım gözüme aktı gözümde bi bugulanma oldu büyük bi zararı var mıdır şuan korkuyorum ne kadar yıkasamda bulanıklık gecmedi. fakat cok fazla da akıcak sekılde surmedım.

 5. Ya ben Hint yağına 2 tane E vitamini karıştırdım ve Şubarın 5 inden itibaren kullanıyorum ve hiç bir faydasını da görmedim aksine öncekinden çok döküldü ve benim kirpiklerimin hizası da eşit değil ne yapmalıyım acaba ben yardımcı olurmusunuz acaba bana ne kullanmalıyım ben?

 6. Yağı kirpiklere uyguladığımda ne kadar korursam üstelik akşam vurduğumda yağ olduğu için gece akıyo ne kadar az olsada ve çok dumanlı görünüyor gözler sabunla falan yıkanıncada gözlerin içinde olduğu için çıkmıyor

 7. Tatlı hindistan cevizi yağı işe yarıyordu ancak artık piyasada bulunmadı imkansız gibi. Hindistan cevizi yazanlar acı oluyor. Tadına bakıp da anlayabilirsiniz. Yıllar önce kullandığımda sadece bir yek yerde bulabilmiştim. Belki katkısı olur diye yazayım dedim

 8. yağlar göz çevresinde yağ bezecikleri milia gibi şeyler oluşturur mu bi de bazılarında sabah kalktıklarında gözlerde şişme olduğu söyleniyor ya da yağı ne kadar az sürersem süreyim sabah kalktığımda gözlerim yağ içinde yüzüyor gibi şeyler okudum bunlar için nasıl önlemler alabiliriz

CEVAP VER