Hint Yağı ile Kirpik Uzatma Yolları

Hint yağıyla kirpik uzatma

Hint yağı, doğal yollarla kirpik uzatmak isteyenlerin genellikle ilk tercihi olması ile ön plana çıkıyor. Hint yağı kullanımının eski Orta doğu ve Hindistan’da 1000 yıllık bir mazisi olduğu biliniyor. Bu yazıda Hint yağının nasıl seçileceği ve kirpiklerinize nasıl uygulayacağınızı anlatacağız.

Kirpik uzatma için Hint Yağı nasıl seçilir?

Kirpiklerinizi uzatmak için doğru Hint Yağını seçmek oldukça önemlidir. Alışveriş yaparken etiketine bakarak soğuk sıkım olmasına özen gösterin. Bu ürünlerde doğallık korunduğu için kaşlarınızın uzamasını sağlayacak içerikler korunmuş olacaktır.

Hint yağı kirpik uzaması için nasıl uygulanır?

Toksik madde içermediği için Hint yağının kullanımı son derece güvenlidir. Kısa, ince ve kırılgan kirpiklere sahip kişiler Hint yağını gönül rahatlığı ile kullanabilirler. Hint yağı sürme işlemini gece uyumadan hemen önce yapmanız ve siz uyurken kaşlarınıza Hint yağının iyice nüfuz etmesi gerekiyor. Hint yağını kirpiklerinize uygulayabilmek için temiz bir maskara ve kulak temizleme çubuğuna ihtiyacınız olacak.

 • Başlamadan önce tüm yüzünüzü ve göz bölgenizi yıkayın ve kurulayın.
 • Maskarayı Hint yağına daldırın ve çıkardığınızda aşırı olanların damlamasını sağlayın.
 • Gözünüzün iç kısmından itibaren sürmeye başlayın. Kirpiklerinizin tamamen kaplandığından emin olacak şekilde sürün.
 • Her iki kirpiğinize de bu şekilde sürerek tamamlayın. Göz bölgesine bir sızma veya dökülme olursa kulak temizleme çubuğu ile hemen müdahale edebilirsiniz.
 • İşlemi tamamladıktan sonra uyuyabilirsiniz. Uyandığınızda kirpiklerinizi temizlemeyi unutmayın. Özellikle kirpiklerinizi temizlemeden makyaj kesinlikle yapmayın.
 • Bu işleme günlük olarak devam edin ve 2 haftadan itibaren istediğiniz sonuçları almaya başlayabilirsiniz.

Hint yağı ile kirpik uzaması

Hint yağı ve zeytin yağı ile kirpik uzatma

Zeytin yağının da kirpik ve kaşları gürleştirici etkisi bulunduğu için Hint yağı ile karıştırarak kullanmak kirpik uzatma işlemini hızlandırıcı etki gösterebilir. Eşit miktarlarda Hint yağı ve zeytin yağını birbirine karıştırın ve yukarıda tarif edilen maskara ile sürme işlemini aynen uygulayın. Bu işleme de günlük veya günaşırı olabilecek şekilde 2 hafta devam edin. 2 hafta sonunda aldığınız sonuçlara göre devam edebilirsiniz.

Hint yağı ile kirpik uzatanların yorumları

 • Kullananlardan bir kısmı kirpiklerine sürdükten sonra görüşlerinde bir buğulanma olduğunu söylüyor. Bunun için en iyisi gece yatmadan önce sürüp sabah kalktıktan sonra temizlemek.
 • Kullananlar genellikle sonuçlardan çok memnun 6 hafta gibi bir sürede kirpiklerinin gözle görülür şekilde uzadıklarını söylüyorlar.
 • Gözlerine kaçan olmuş fakat gözleri yakmadığı belirtiliyor. Siz yine de kulak temizleme çubuğunu hazırda bekletin, ne olur ne olmaz.
 • Kirpiklerin sadece uzamakla kalmadığı aynı zamanda gürleşerek dolgun bir görünüme ulaştığı söyleniyor.
 • Hint yağına alternatif olarak nergis yağı ve badem yağı deneyenler de olmuş, iyi sonuç alanlar var.

Aşağıdaki videoda Ayşe Çakar, hızlı kirpik ve kaş uzatma hakkında ipuçlarını sizlerle paylaşıyor :

31 Yorum

 1. LR kirpik serumu 6 haftada kirpik leri uzatıyor ve çoğaltıyor, bazı arkadaşlar da 3 haftada etkisini gördük.aynı zamanda kaşlarıda gürleştiriyor.tamamen doğal ürün

 2. Ben ipacei kirpik serumundan cok memnunum, müsterilerimizede tavsiye ediyorum salonumda. 4 hafta sonra bayagi bir kirpiklerim uzadi, kaslar icinde kullanabilirsiniz. En sevdigim ürün oldu, cünkü ipacei almanyada üretim yapiyor, herkese tavsiye ederim.

  1. Yorumunuz için teşekkürler Selina, Eğer kaşlarınızın resmini bize gönderebilirseniz referans olması açısından konumuza ekleyebiliriz.

 3. Aldığım hint yağının üzerinde soğuk presleme işlemi ile elde edilip edilmediği yazmıyor yine de kullansam faydasını görür müyüm

  1. Çok sık rastlanan bir durum değil ama kullanmadan önce küçük bölgelerde test ederek alerji yapıp yapmadığını anlayabilirsiniz.

 4. merhaba ben kirpiklerime hint yagı uyguladım maskara fırcasıyla hemde pamuklu cubukla daha sonra sanırım gözüme aktı gözümde bi bugulanma oldu büyük bi zararı var mıdır şuan korkuyorum ne kadar yıkasamda bulanıklık gecmedi. fakat cok fazla da akıcak sekılde surmedım.

 5. Ya ben Hint yağına 2 tane E vitamini karıştırdım ve Şubarın 5 inden itibaren kullanıyorum ve hiç bir faydasını da görmedim aksine öncekinden çok döküldü ve benim kirpiklerimin hizası da eşit değil ne yapmalıyım acaba ben yardımcı olurmusunuz acaba bana ne kullanmalıyım ben?

 6. Yağı kirpiklere uyguladığımda ne kadar korursam üstelik akşam vurduğumda yağ olduğu için gece akıyo ne kadar az olsada ve çok dumanlı görünüyor gözler sabunla falan yıkanıncada gözlerin içinde olduğu için çıkmıyor

 7. Tatlı hindistan cevizi yağı işe yarıyordu ancak artık piyasada bulunmadı imkansız gibi. Hindistan cevizi yazanlar acı oluyor. Tadına bakıp da anlayabilirsiniz. Yıllar önce kullandığımda sadece bir yek yerde bulabilmiştim. Belki katkısı olur diye yazayım dedim

 8. yağlar göz çevresinde yağ bezecikleri milia gibi şeyler oluşturur mu bi de bazılarında sabah kalktıklarında gözlerde şişme olduğu söyleniyor ya da yağı ne kadar az sürersem süreyim sabah kalktığımda gözlerim yağ içinde yüzüyor gibi şeyler okudum bunlar için nasıl önlemler alabiliriz

  1. Bu şekilde olmasına bir önlem olarak gece uygulamak yerine gündüz uygulayabilirsiniz ve gözlerinize kaçırmamaya özen gösterebilirsiniz.

 9. Badem yağın etkisi çok fazla saçada kirpiklerde göz altı morlukları şişkinliği alıyor tatlı badem kullanın hint yağı hikaye

 10. Merhaba bir ara düzenli Hint yağı suruyordum 1 2 haftada gözle görülür bir etkisi vardı. Tembellikten bı ay falan sürmedim tekrar düzenli olarak kullanıyorum. Kesinlikle düzen önemli. Yağ gözüme gece akıyor kalktığımda hafif bir bulanıklık oluyor ama en fazla 5 dakikaya geçiyor. Hiç şişme yapmadı ilk defa yorumlardan okuyorum böyle bir durumu. Alt kirpiklerim üst kipriklerim kadar oldu nerdeyse kesinlikle tereddüt etmeden alıp sürebileceğiniz bir yağ

 11. Merhaba,ben ogrtnim.okul suresince aşırı olmasada hep makyaj yaptigim icin kirpiklerimde bir azalma oldu.(orta okula giderken kirpiklerimizi makasla keserdik uzardi) simdi de 0,5 cm (yarim cm kadar kestim.) kullandigim bütün makyaj ürünlerini attim.biraz arastirma yaptım ve “tatli badem yagi, cam terebentin yagi(tirnaklarimin bakimi icin kullaniyordum-10numara 5 yildiz), hint yağı karıştırılıp gunluk aksam yatarken mutlaka, gün boyu evdeysem bir iki kez suruyorum.isaret parmagimin ucuyla alip diger isaret parmagimla karisimi paylaştırıp gozlerimi kapatip kirpik diplerime masaj yaparak eye-liner surer gibi suruyorum.(gozluk kullaniyorum bugulanma oluyor sonra geçiyor.). Bu isleme 2017 haziran ayinin 15 inden sonra basladim.su anda. Ağustosun 15 i.kirpiklerim hem gurlesti hem koyulasti hem de uzadi.(tenim acik renk kirpiklerim sari)okullar acilana kadar devam edecegim.saygilarimla…

 12. Hint yağı anlatatıldı gibi kıl köklerini uzatmada meşhurdur ve anlatılanlar gerçektir fakat hint yağı açık bir yara ile ya da göze temas ettiğinde ciddi hasarlara yol açan zehirli bir yağdır . Biz kadınların zaaflarından faydalanmak için her önüne gelen bir reçete yazıyor bilinçli olun arkadaşlar

 13. Hint yağını aldım ama üzerinde saç bakım yazıyomuş kirpilerime ve kaşıma uygulasam sakıncası olurmu

 14. Merhaba ben esila hint yağı kullaniyorum %100 saf kas ve kirpigime sonuç evet uzatıyor dolgunlastiriyor ama yıkamadan önce gül suyuyla silyorum ve dökülüyor nedense bi iki tel ne yapmam gerek ek olarak yağ mi kullanayım. Hintisdan cevizi yargıda var badem yargıda hangisini önerirsiniz

 15. Piyasada satılan şeffaf renkli hint yağları sahtedir,bunların içinde sıvı vazelin kullanılmıştır.Vazelin ve hint yağı bu nedenle birbirine benzer,yapış yapıştır.Gerçek hint yağı kaş ve kirpikleri uzatmaz.İçindeki vazeln uzatır.

 16. İnternette bir çok videoları inceledim bu yağlarla ilgili.hepsinin yalan olduğunu anladm,kaşlarını simsiyah boyamışlar,kirpikleri takmışlar,lens de var,işte böyle milleti kandırıyorlar.Yağ kıl çıkarmaz sadece olanları uzatıyor.

 17. kaş,kirpik ve saçların çoğalması için cildin bol oksijen alması gerekiyor.bunun için sabunla 2 günde 1 yıkarsanız 1 ay içinde hiç küsmeden ve dökülmeden koyulaşarak çoğalacaktır.Sabunun saçları gürleştirdiği bilinir.kaşı da gü

 18. Uyarı:hiçbir yağ göze sürülmez,gözü iltihaplandırıp bozuyor.ayrıca cilt kendi kendini yağlandırdığı zaman kaşlar saçlar ve kirpikler çoğalıyor.kirpikler genetiktir,bu yağlar en fazla 2cm uzatır,temizleyince eski haline geri döner.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Geldanlage