Tırnakları güçlendiren 4 güzellik tarifi

Tırnak BakımıTırnaklar bir bayanın en önemli ayrıntılarından ve pırlanta niteliğinde mücevherlerinden sayılabilmektedir. Eller iletişimde ve bütünlükte çok önemli bir rol oynar ve bu rolü keskin kılan şey de tırnaklardır.

Tırnaklarımız hayatlarımızda bu kadar önemliyken onların daha güzel görünmesi ve sağlıklı olması için neler yapıyoruz? Belki de çoğumuz bu konuda özel bir çaba sarf etmemekteyiz. Oysaki tırnaklarımızın tamamen kusursuz ve bakımlı görünmesi yapacağımız ufak dokunuşlar ile çok daha kolay olacaktır. Ufak dokunuşlar kusursuz görünüme yardımcı olur. Tırnaklarınızın daha güçlü, sağlıklı ve bakımlı görünmesi için size önemli sırlarımızı sunacağız. Bunlar;

1. Limon

Limon hayatımızın her alanında besleyici rolü oynamaktadır. Bu özelliği tırnaklarda daha çok işe yarar. Her besleyici ve tırnak bakım küründe limon suyu, limon özü veya çekirdeği bulunmaktadır. Bunun sebebi ise limonun içerisinde bulunan asit-baz dengesinin tırnak yapısına iyi gelmesidir. Güçlendirir ve daha sert bir yapıya gelmesini sağlar bununla birlikte parlaklık verir ve vitamin alımını arttırır. Tırnak kırılması ve katlara ayrılması vitamin eksikliğinden kaynaklandığı için limon bu konunun yegâne çözümü olmaktadır. Kullandığınız veya içi dolu olan bir limona tırnaklarınızı batırın ve tırnaklarınızın suyu çekmesini bekleyin. Bir limonu yarına bölerek iki elinizi de yarım saat kadar bekletin ayrıntı şu ki su ile durulama yapmamalısınız.

2. Kalyon

Tırnaklarımızın bir diğer beslenme yolu da kalyondur. Kalyon tırnaklarınızın üzerine sürüldüğünde kalın bir parlak tabaka oluşturur. Bu tabaka da tırnakların kırılmasını, katlara ayrılmasını ve takılmasını önlemektedir. Kalyonun gerçek olması ve içerisinde çok fazla katkı maddesi bulunmaması gerekmektedir. Bu sayede daha kalıcı ve faydalı olacaktır.

3. Manikür

Manikür yaptırmak da tırnaklara iyi geldiği düşünülen bir işlemdir. Manikür bazı güzellik uzmanlara göre zararlı bulunsa da çoğu görüş tam tersi yöndedir. Manikür yaptırırken mecburi olarak tırnakların törpülenmesi gerekmektedir. Törpüleme işlemi de tırnaklara iyi gelen ve güçlenmesini sağlamaktadır. Bu sebeple manikür yaptırmak tırnaklarınızın daha güçlü olmasına ve bakımlı görünmesine yardımcı olur. Tırnaklarınızın törpülenmesinin yanında etlerin temizlenmesi tırnaklarınızın doğrudan beslenmesine, gelişmesine yardımcı olur. Etler temizlenince vitamin artışı olacağı için tırnaklar çok daha sağlam ve orantılı uzar. Etlerinizin uzama ve tırnak şeklinizin bozulma süresine manikür dönemlerinizi belirleyebilirsiniz. Manikür yaptırırken mikrop kapmamak adına malzemelerin ve ortamın steril olmasına özen göstermelisiniz.

4. Oje

Oje sürmek her tırnağın güzel ve bakımlı olmasını sağlar. Günümüzde arzu edilen her renk oje bulunmaktadır. Mat, parlak ve her desende ojeler ile tırnağınıza renk katabilirsiniz. Tabi bunu yaparken tırnaklarınızın yıpranmasını önlemeniz gerekmektedir. Saçlarınız fazla boyada nasıl yıpranıp kırılıyorsa tırnaklarınızı da aynen böyle düşünebilirsiniz. Fazla kimyasal madde, renklendirici katkılar tırnaklarınızın yıpranmasına sebep olur. Bunu önlemenizin yolu saçlarınıza hava aldırmaktan geçmektedir. Tırnaklarınız cildiniz gibi sürekli hava almaya ihtiyaç duyar bu durum sağlanamaz ise tırnaklar yıpranır akabinde sararır ve kırılmalara uğrar. Tırnaklarımızın birini uzun birini kısa birini düz birini oval olarak elbette ki istemeyiz. Bunun için sürekli bakımlı görünmesi gerekiyor olsa dahi bunu tek kat ojeler ile sağlayabilmelisiniz. Günümüzde insanın bilinçlenmesi ve teknolojinin gelişmesi oje üretici sektörünü bile etkilemiştir. Her kozmetik markette bulabileceğiniz organik ojeler sayesinde tırnaklarınız hem bakımlı görünecek hem de hava akımı sağlanabilecektir. Bu yöntem tırnakların tamamen kapalıyken bir çıkış yolu gibi görünse de tabii ki tamamen açık ve oksijen temasına sürekli maruz olmasının yanında pek de önem arz etmemektedir.  Yine de bakımlı bayanların yeni bir çıkar yolu olabilmektedir.

Tırnaklarımızın hem bakımlı hem güçlü görünmesi ve uzaması anlattığımız ipuçları ile mümkündür. Gün içerisinde ayıracağınız yarım saat, belirleyeceğiniz sürede gideceğiniz manikür ve yapacağınız ufak dokunuşlar sayesinde tırnaklarınız hep istediğiniz görünüme kavuşacaktır. Bir bayanın vazgeçilmez güzellik ayrıntısı şüphesiz ki tırnakları olmalıdır. Bu görünümü gerçekleştirmek artık çok kolay ve ulaşılabilirdir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here