Asetonsuz oje çıkarma

asetonsuz oje çıkarma

Eğer evde aseton kalmadıysa ve ojeleri mutlaka çıkarmanız gerekiyorsa, sizlerle ev ortamında hazırlayabileceğiniz oje çıkarıcı tarifini paylaşmak istiyoruz. Aseton ojelerinizi çözerek çıkardığı için alternatif bir çözücü kullanarak aseton görevi yapan bir çıkarıcı elde edebilirsiniz.

Ayrıca piyasada bulunan ucuz asetonlar tırnaklarınızın güçsüzleşmesine ve kırılmasına sebep olabilir. Buna alternatif olarak doğal oje çıkarıcı kullanarak tırnak sağlığınızı da korumuş olursunuz. Tırnak kırılmasını önlemek için ipuçları konusunda kırılan tırnaklara karşı alınacak önlemleri de inceleyebilirsiniz.

Doğal oje çıkarıcı tarifi

Malzemeler

  • 2 çay kaşığı limon suyu
  • 2 çay kaşığı sirke

Hazırlanışı ve uygulanışı

Limon ve sirkeyi iyice birbirine karıştırdıktan sonra bir pamuk yardımı ile ojeye sürün. 15-20 saniye arasında ojenin çözülmesini sağlayacak bu karışımı tüm tırnaklarınıza sürüp bekledikten sonra kalan kısımlar olursa ilk sürdüğünüz tırnaktan başlayıp tekrar sürebilirsiniz. Limon ve sirkenin içindeki asit ojelerinizin çözülmesini ve çıkmasını sağlayacaktır. Tamamen doğal olduğu için tırnaklarınıza da zarar vermeyecektir. Eğer bu yöntemle oje çıkmıyorsa karışımı tırnaklarınıza sürmeden önce 15-20 saniye boyunca tırnaklarınızı sıcak suda bekleterek yumuşamasını ve daha kolay çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Ojeyi çıkartmak için uygulanabilecek diğer yöntemler

  • Bazı kimseler tırnaklarınızdaki kuru ojenin üzerine sevmediğiniz renkteki ( ziyan olmasının pek önemi olmaması açısından ) bir ojeyi pamukla sürerek sertçe pamukla çıkarmaya çalışarak alttaki ojenin de çıkmasını sağlayabildiklerini belirtmişler. Denemeye yarar bir yöntem.
  • Eğer elinizde iso-propanol bulunuyorsa oje çıkarmak için etkili bir şekilde kullanabilirsiniz.
  • Limon kolonyası kullanarak pek de kolay olmasa da tırnaklardan oje çıkartılabiliyor.
  • Eğer evinizde saf alkol bulunuyorsa biraz ovalayarak oje çıkartılabilir.
  • Limon suyu ile sıvı sabun karıştırılarak bir oje çıkarıcı elde edebilirsiniz.
  • İnternette yaptığımız araştırmalarda oje çıkarmak için uhu kullananlar olduğuna da rastladık.

Aşağıdaki videoda alternatif bir oje çıkarıcı ürünün videosunu bulabilirsiniz, videoda kullanılan ürün aseton içermemektedir ve doğal malzemelerle hazırlanmıştır;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Geldanlage