Ev Yapımı Pratik Eyeliner Tarifi

Ev Yapımı Eyeliner

Makyaj yaparken en çok kullandığım malzemelerden biri eyeliner. Sıklıkla kullandığımız makyaj malzemelerinin sağlıklı olmasına dikkat etmeliyiz. Piyasadaki toksik içerikli eyelinerları bırakıp kendime başka bir alternatif bulmaya karar vermemin nedeni de bu. Önce adında “doğal” olduğunu belirten bir firmanın eyelinerını bir süre kullandım ancak istediğim performansı alamadım. Kendi eyelinerımı yapmaya karar verdim. Göz kalemi üzerine biraz çalışıp farklı denemeler yaptıktan sonra ortaya özünde aloe vera bitkisi olan ev yapımı sıvı eyelinerı çıktı. Rengini siyah yapmak için aktive edilmiş kömür ilave ettim ve muhteşem bir göz boyası meydana geldi. Aktive kömür; zararlı kimyasalları, zehirleri vb vücuda girmeden önce absorbe eden bir panzehir olduğu için eyelinerı iki kat sağlıklı yaptı.

Ev yapımı eyelinerı kullanmayı severim ve her gün sürerim. Piyasadaki eyelinerları kullandığımda gün boyunca tazelemem gerekiyordu. Ama ev yapımı göz boyasında böyle bir sorun yaşamadım.

Ev Yapımı Doğal Eyelinerın Yararları

Belki de şu ana kadar yapılan en kolay ev yapımı göz boyasını yapmış olabilirim. İhtiyacınız olan sadece iki malzeme: aloe vera ve aktive edilmiş kömür. Bu ikisini karıştırdığınızda ortaya sıvı doğal göz boyası çıkıyor.

İçindekiler listesinde zararlı hiçbir madde yok. Eğer bir mağazadan eyeliner alıp içindekiler listesine bakarsanız, içinde kömür katranı, paraben ve formaldehit içerikli koruyucular gibi birçok zararlı kimyasal madde görebilirsiniz. Cildime, özellikle göz çevreme bu maddeleri içeren şeyleri sürmekten kaçınırım.

Ev Yapımı Eyeliner Ne Kadar Süre Saklanabilir?

Araştırmalarıma göre bu iki maddenin raf ömrü yaklaşık bir yıl. Bu yüzden göz boyanızı yaparken içindeki malzeme miktarını arttırabilirsiniz. Ancak ben az az yapmayı tercih ediyorum. Bunun ana nedeni göz boyasının sıvı olması. Eyelinerı uygularken bir fırçaya ihtiyacınız olacak. Bu fırçayı her seferinde sıvının içine batırıp göz çevrenize uyguladığınızda sıvının içinde ve fırçada bakteri oluşumuna neden olacaktır. Bu yüzden eyelinerınızı taze tutmanızda fayda var.

İçindekiler:
½ çay kaşığı aloe vera
2 kapsül aktive edilmiş kömür

Yapılışı:
1- İki kapsül aktive edilmiş kömürü bir tabağa boşaltın.
2- Aloe verayı ilave edin ve karıştırın.
3- Küçük bir makyaj fırçası ile göz kalemini içeriğini göz çevrenize uygulayın.

Umarım bu tariften keyif almışsınızdır. Eğer evde doğal makyaj malzemeleri yapmaya ilgi duyuyorsanız, maskara, kaş kalemi, allık vb., sayfamı takip etmeyi (e-kitabıma bakmayı) unutmayın.

2 Yorum

  1. Merhaba doğal ürünler le yapılan tarifleriniz çok güzel teşekkürler. Aktif kömür kapsürelerini nerden alabiliriz?Bilgi verirseniz sevinirim.

    1. Bir çok web sitesi aktif kömüs satışı yapmaktadır, bir google araması ile bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Geldanlage