Eyelinerın Kalıcı Olması İçin Öneriler

Eyeliner makyaj yapımın da şu sıralar en çok tercih edilen kalem sürme çeşididir. Gözün üzerine ve gözün şekline doğru ince bir şerit halinde çekilmesi önemlidir. Genelde iri ve büyük gözler de daha hoş görünmesine rağmen hemen her göze sürülmektedir.

Eyeliner önceleri sadece gece makyajlarında kullanılmasına rağmen artık böyle değil, tüm bayanların her anında rahatlıkla kullanabileceği bir çözüm yoludur.

Her malzeme gibi eyeliner kullanımında da akıllara ilk gelen şey ne kadar süre kalıcı olacağıdır. Bu eyelınerın markasına ve kalitesine göre değişiklik gösterse de tabii ki sizin de yapabileceğiniz şeyler var.

Örneğin; makyaj yapmadan önce yüzünüzü çok az nemli bırakır ve eyelınerı sürerseniz terlediğinizde veya gün içerisinde silinmesini biraz daha geciktirir. Bu gibi yapabileceklerinizi listeledik;

  • Eyeliner sürüş şeklinize ve çizginin kalınlığına göre gözünüzü büyük gösterir, örneğin tam kirpik diplerinizden çok ince bir şerit halinde çekerseniz ve bu görüntüyü rimel ile perçinlerseniz olduğundan çok daha büyük görünür.
  • Gerek günlük hayatımız da gerekse gece hayatımızda başvurduğumuz eyelinerın kalıcı olması bizler için büyük önem taşır. Eğer eyelinırınız akışkan ise sürdükten sonra gözünüz kapalı bir şekilde biraz kurumasını beklemeniz gerekir, böylece gözlerinizi açtığınızda üst tarafa bulaşmasını engellemiş olursunuz, bu da kalıcılığını arttırmaktadır.
  • Kalem eyeliner ise sürerken etrafına dağıtmamaya özen göstermeniz gerekir ki sürerken dağılırsa çok da sağlıklı olmayacaktır.
  • Yüzünüze kapatıcı veya pudra kullanıyorsanız eyeliner sürmeden önce tüm yüzünüze bunu uygulamalısınız bilhassa gözlerinizin altına ki aydınlansın.
  • Beyazlatıcı veya benzeri bir makyaj malzemesi kullanıyorsanız bunu önce uygulayın fakat sadece gözaltlarınıza bu eyelınerı sürdüğünüzde silinmesini ve dağılmasını önler.
  • Gözünüzün altına sürmüş olduğunuz beyazlatıcı da daha çok dikkat çekmenizi ve gözlerinizin hacimli olmasını sağlar. Bunun yanında kullanacağınız açık renkte bir far da aynı işlemi sağlar yani kaleminiz siyah ise birkaç ton açık far ve kirpik kıvırıcı gözlerinize ayrı bir hava katacağı için işinizi görecektir.
  • Eyelıner kullandıktan sonra dışarı da uzun süre kalacaksanız veya hava çok sıcak ise makyaj sabitleyici spreylerden yararlanabilirsiniz. Bu spreyleri gözünü kapatıp kaleminizin olduğu kısma doğru püskürtmeniz ve birkaç saniye beklemeniz yeterlidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here