Hangi ruj rengini denemeliyim

Makyaj yapmak kusursuz görünmek ve öz güven arttırmak için en keskin yollardan sayılır. Kişinin tenini, görünüşünü olduğundan farklı göstermek için başvurulan geçerli bir yoldur. Tabi bunun da ayrıntıları mevcuttur. Teninize en uygun tenleri uygulamak sizi farklı farklı yerlerde olmanız gereken uygun görünüme ulaştıracaktır.

Makyaj yapmanın püf noktalarından birisi de ruj sürmek. Ruj makyajınız son dokunuşları ve yüzünüzün ilk göze çarpan rengidir.  Günümüzde renk paletleri genişledi, artık aradığınız her renkte ve her tonda ruj bulabilirsiniz. Tarzınızı yansıtan rengi bulup kendinizi tamamlayabilirsiniz. Bazı rujlar çok iddialı bazı ruj renkleri tamamlayıcı bazıları da makyajınızı bozan nitelikte olabilir, bunun için bazı şeylere dikkat etmeniz gerekir, Bunlar;

  • Ten renginize uygun olan rengi seçmek,
  • Rujunuzun erimemiş olması,
  • Yan etkilerine karşı içerisindeki kimyasallara dair bilgi sahibi olmanız,
  • Dudak yapınıza göre sürüş tekniği kullanmanız,

Makyajda kusursuz görünümü yakalamanın sırrı ayrıntılardadır. Ruj açısından en önemlisi şüphesiz ki ten renginize uygun olan ruj seçimleridir. Kıyafetlerde bile ten rengine göre seçimler yaparken makyaj gibi önemli bir ayrıntıda bunu atlamak olmayacaktır. Şöyle ki; ruj tercihiniz bir yerde konuşma yaparken dikkatlerin sizin üstünüzde toplanmasını sağlayabilir. Dikkatinizi mutlaka çekmiştir; konferans veya benzeri çoklu alanlarda bayanların ruj tercihi kırmızı, uçuk pembe gibi tonlardan yana olur. Bunun sebebi insanların dikkatini daha kolay çekebilmektir. Ten renginiz rujunuzun etkisinde en kalıcı olan ayrıntıdır demiştik. Şimdi tenlere göre kullanmanız gereken tonları yazacağız. Yer ve mekana göre bu renklerin açık veya koyu tonlarını tercih edebilirsiniz.

Beyaz tenliler için rujBeyaz tene sahip kişiler; Ten renklerinden dolayı her ruj rengi yakışır gibi görünse de durum tam olarak öyle değildir. Bu ten rengine sahip kişilerin kullanması gereken tonlar canlı görünen tonlardır. Yalnız ayırt edilmesi gereken bir ayrıntı var ki çok da önemli her açık renkte ruj canlı görünmemektedir. Buna dikkat edilmesi ruj renginizin ten renginizle uyum içerisinde olmasını sağlar. Örnek verecek olursak; Pembenin tonu tonuna bir ruju çok hoş durabilir. Bunun yanı sıra aynı şekilde mat kırmızı ve ten rengi rujlar ayrı bir görünüm katacaktır. Kırmızı ruj seçiminin gün içerisin de yapılmaması gerektiğinin taraftarıyız. Bunun sebebi ise gece makyajınızda sıradanlıktan kurtulmanızı sağlamaktır.

Kumrallar için ruj rengi

Kumral tene sahip kişiler;  bu ten rengine sahip kişiler ruj seçimlerinde göz renklerini de hesaba katmalı. Ten renkleri tam aradaki tonlarda olduğu için ruju ve makyajı bir bütün içerisinde sunabilmek adına göz renkleri ile uyum içerisinde seçmelidirler.

Örneğin; günün canlılığını ve enerjisini belli etmek adına açık pembe, turuncuya yakın kırmızı, simli parlatıcı rujlardan yana tercihini kullanırlarsa sonuçlar oldukça başarılı olacaktır. Mat bir makyajda mat bir ruj rengi canlı bir makyajda ise daha canlı bir ruj rengi tercih edilebilir.

Esmer kişiler için ruj rengiEsmer tene sahip kişiler; Bu kişiler ten renkleri de koyu olduğu için gün içerisinde ki seçimlerinin canlı ve dinç renklerden yana olması gerekmektedir. Canlı ve dinçten kastımız tabi ki çok açık ve uçuk tonlardaki pembe, kırmızı rujlar değil. Narçiçeği, tozpembesi tonlarındaki rujlar çok daha hoş görünecektir. Bunun yanında eğer yapılacak olan makyaj gece makyajı ise bordo ve tonları rujlar çok daha etkileyici bir görünüme kavuşturacaktır.

Ruj renginiz o anki ruh halinizi ve görünmek istediğiniz görünümü size sunan en önemli ayrıntıdır. Bu yüzden seçimlerinizi yaparken kendinizi iyi tanımalı ve size ait ruj renginizi belirlemelisiniz. Rujunuzu sürerken ruj tonundan daha koyu ve kalın bir dudak kalemi kullanırsanız rujunuz daha kalıcı olur ve oldukça etkileyici görünür. Canlılığınızı ve enerjinizi rujunuza yansıtmalısınız bu bütünlüğünüzü tamamlar ve istediğiniz görünümünüze sahip olmuş olursunuz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here