Kahverengi Gözlere Makyaj Önerileri

Uzun yıllardan beri kahverengi gözlerimizi herkeste bulunan, hiçbir farklılık yaratılmayan, en sıkıcı göz rengi olarak nitelendirdik. Oysaki doğru tonlarda yapılan bir makyajla kahverengi gözler dünya üzerindeki en yumuşak ve en anlamlı bakışlara sahip olabilir. Hele ki renkler konusunda biraz açık görüşlüyseniz birbirinden ilginç seçeneklerle gözlerinizi çok daha çarpıcı bir hale getirmeniz mümkün olacaktır.

orta kahverengi gözler için makyajKoyu kahverengi gözler için makyaj önerileri

Kahverengi gözlüler için en risksiz tonlar şüphesiz ki kahve tonlarıdır. İçerisinde altın rengi ışıltılar barındıran açık ve koyu kahveler gözlerinizi ön plana çıkaracaktır. Göz yapınızın küçük olduğunu düşünüyorsanız üzülmeyin! Açık renkli ve sedefli farlar bunun için var. Açık renk farların her daim uygulanan gözleri daha büyük gösterdiğini aklınızdan çıkarmazsanız güzelliğinize güzellik katabilirsiniz. Eğer ki göz renginiz koyu kahveyse siyah eyeliner çekebilirsiniz. Siyah eyelinerın çok sert bir imaj yarattığını düşünüyorsanız, yeni çıkan ve birbirinden şık görünen kahverengi eyelinerlara bir göz atma zamanınız gelmiş demektir.

Bununla birlikte mürdüm tonları, bordolar, koyu yeşiller ve altın sarıları koyu kahve gözler için biçilmiş kaftandır. Yaz aylarında bu senenin modası turuncu rujunuzu, açık kahverengi bir farla kullanıp hem sade hem de son derece dikkat çekici görünmenin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

kahverengi gözlerde eyeliner

Açık kahverengi gözler için makyaj önerileri

Açık kahverengi gözlere sahip olanlar için de göz makyajı yapmak bir sanat eseri yaratmak kadar güzel olacaktır. Yine altın sarıları, bronzlar, bordoya kaçan koyu pembeler ve yeşilin tüm tonları göz renginizi iki kat ortaya çıkartmanıza yarayacaktır. Fakat göz renginiz açık bir tonsa unutmamanız gereken tek altın kural siyah eyelinerdan kaçınmak olacaktır! Siyah eyeliner göz renginize göre çok çiğ durmakla birlikte, kirpik diplerinizle bütünleşmediğinden kirpiklerinizin seyrek olduğu algısını yaratacaktır. Bunun yerine koyu kahve bir eyelinerı sürüp siyah rimel kullanmanız çok daha doğru bir adım olabilir. Bizim fikrimizi sorarsanız kahverengi rimellere de göz atmalısınız! Kahvenin tüm tonlarına sahip bir göz makyajı erimiş çikolata sıcaklığında bir bakış yaratacaktır.

açık kahverengi gözler için makyaj

Orta tonlarda kahverengi göz makyajı

Orta tonlarda göz rengi bulunanlar için yapılması gereken en önemli noktalar orta koyulukta renklerden uzak durmaları olacaktır. Göz renginizle birlikte monoton bir görünüm oluşsun istemiyorsanız göz makyajınızı göz renginizden ya daha koyu, ya da daha açık renklerle tamamlamalısınız. Bejler, koyu kahveler, tarçın rengi, açık yeşiller ve mor tonları sizin göz renginiz için son derece uygundur.

Kahverengi gözlere makyaj önerileri hakkında verilebilecek en temel öneriler bunlardır. Gözlerinizin ön plana çıkmasını sağlamak için abartıdan uzak, hafif bir allık ve nude tonlarda bir rujla hem yüzünüze renk katabilir, hem de asıl dikkati gözlerinizin çekmesini sağlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here