Kaş alma yöntemleri

Kaş alma yöntemleri

Kaşlarınızın kalın ve dolgun gözükmesi için en doğru şekilde kaş almaya çalışmak bazen acılı bir durum olabilir. Tabi ki kaş alma işleminin de teknikleri ve dikkat edildiği durumda etkisini arttıran öneriler de vardır.

Daha iyi bir kaş alma işlemi için bunlara dikkat edin ;

  • Kaşınıza uygun cımbızı seçmeye özen gösterin.
  • Duştan sonra kıl kökleriniz açılacağı için kaş alma işleminden önce sıcak bir duş alabilirsiniz.
  • Eğer kaş alma işlemi sırasında çok acı çekiyorsanız, bölgesel ağrı kesici içerikli yağlardan kaşlarınıza sürebilirsiniz.
  • Büyütücü aynayı sadece kaş alma işlemi sırasında kullanın. Hangi kaşı alacağınızı normal aynadan seçin. Büyütücü ayna sanki o bölgede çok fazla kaş varmış gibi gösterebilir.

Kaş alma yöntemi #1

Başlama noktalarınızı tespit edin

Cımbızı açık ağız olan aşağı tarafa gelecek şekilde ters çevirin. Alt tarafı burnunuzun bitişi ile üst tarafı da gözünüzün bitişi ile yan yana gelecek şekilde hizalayın. Kaşlarınızın hizasına gelen yeri bir makyaj kalemi yardımı ile işaretleyin. İşaretlediğiniz noktanın dışında kalan kaşları alın.

Kaş alma başlama noktaları

Bitiş noktalarınızı işaretleyin

İlk işlemdeki gibi burnunuzun bitiş noktasından cımbızın ucunu ayırmadan gözünüzün bitiş noktasına doğru kaydırın ve hizalayın. Yine bitiş noktası olarak bu noktayı da işaretleyin. İşaretlediğiniz noktanın dışında kalan kaşları alın.

Kaş alma bitiş noktaları

Kaş kalınlığınızı belirleyin

Bir göz kalemi kullanarak, kaşlarınızın en dolgun olduğu yerden itibaren kaşlarınızın altını vermek istediğiniz şekle göre çizin. Kaşa şekil verme konusunda destek almak için konumuza bakabilirsiniz. Önerilen çizim şekli, kaşlarınızın üst şeklindeki kavisi takip etmektir, belki biraz daha oval olabilir. Çizdiğiniz çizginin altında kalan kaşları alın.

Kaş alma kaş kalınlığı hesaplama

Kavis isterseniz bunu yapın

Kaşlarınızın alt tarafından, göz bebeğiniz ve göz küresinin dış çizgisi arasında bir noktayı işaretleyin. Bu noktadan itibaren bir iki milim içerisinde bulunan kaşları şekil verir gibi alın. Sanki bir pik noktası oluşturuyormuşsunuz ve ondan sonra normal devam ediyormuş gibi düşünün.

Kaş alma kavis

Kaş alma yöntemi # 2

Cımbızdan önce kaş kalemi1 . Kaş almadan önce kaş kalemi

Kaşlarınızı alma işlemine başlamadan önce vermek istediğiniz şekli gözünüzde canlandırarak kalemle çizin. Bu sizin gereksiz kılları çekerek kaş şeklinizi bozmanızı önleyecektir.

Eğer kaş şeklini hayalinizde canlandırmakta zorlanıyorsanız, bilgisayardan kaş şekilleri diye aratarak kendinize uygun bir şekil belirleyip ona benzetmeye çalışabilirsiniz.

 

Kaşları yukarı doğru fırçalama2. Kaşlarınızı yukarı doğru fırçalayın

Kaşlarınızın her birinin aynı yöne doğru bakması sınırlarını belirlemeniz ve çizeceğiniz şekil hakkında size şekil vermesi açısından önemlidir. Bunun için bir kaş fırçası alarak bütün kaşlarınızı yukarıya doğru fırçalayabilirsiniz.

 

Küt uçlu cımbızla kaş alma3. Çizdiğiniz şekle göre kaşları almaya başlayın

Kaşlarınızı alırken küt uçlu bir cımbız kullanabilirsiniz. Kavisinizi göz önünde bulundurarak, üst kısımlara ekstra dikkat ederek çizdiğiniz sınırlar dışında kalan kaşlarınızı almaya başlayabilirsiniz. Kaşlarınızı aldıkça fırçayla dağıtarak fırçalanmadığında nasıl gözükeceğine de dikkat edin.

 

 

Kaş alma simetrik görüntü4. Kaş alırken bunlara dikkat edin

Kaşlarınızdaki boşlukları düz bir yüzey yardımı ile tespit edebilirsiniz. Geniş boşluklar çirkin kavisler ortaya çıkaracaktır. Çok kısa keseceğiniz kaşlar yüzünüzdeki ifadenin yumuşamasına sebep olabilir. Düzgün ve simetrik bir kavis için kavis noktası, kaşlarınızın başlangıç ve bitiş noktaları ile aynı hizada olmalıdır.

 

Eğer yeterince kalın kaşlara sahip olmadığınızı düşünüyorsanız kaş uzatma ve kalınlaştırma yöntemleri konusunu okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.
Youtube’dan bulduğumuz aşağıdaki video evde nasıl kaş alındığını gösteriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Geldanlage