Kirpikler Nasıl Kıvrık Olur?

Kirpik kıvırma

Bayanlar daima bir bütün olarak ve tepeden tırnağa şık, kusursuz görünmek isterler. Bu isteklerini yerine getirebilmek adına birçok çözüme başvururlar.  Bayanlar için birine güzel görünmek beğenilmek elbette önemlidir fakat aynada ki yansımasını beğenmek işte o en mühimidir. Tabi hal böyle olunca da güzel ve kusursuz görünmek için yapılacak şeylerin herhangi bir kısıtlaması, ucu bucağı olmuyor. Yapılacak her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülür ve her şeyin mutlak olarak bir püf noktası vardır. Makyaj yapmak, topuklu giymek, korse giymek, maniküre ve pediküre gitmek düzenli olarak yenilikleri takip etmek ve alışveriş yapmak bunlardan sadece bir kaçıdır. Aslına bakarsanız bayanlar için en önemli husus makyaj yapmanın incelikleridir.

Makyaj bir bayanın kendini özgüvenli ve bakımlı hissetmesin de en önemli husustur. Bu sebeple de piyasada bu denli fazla makyaj malzemesi ve ayrıntıları kapatacak malzemeler bulunur. Makyajın inceliklerinden birisi de gözlere yoğunlaşmaktır. Göz ve çevresi karşıda ki bireyin odaklanmasını sağlayan bölgedir. Bu sebeple de göze uygulanacak olan makyajın gözün şekline ve rengine göre olması gerekir. Şöyle ki; Gözler küçük ve hafif çekik ise eyeliner veya kalem sürerken daha ince çekilmeli ve far mutlaka kedigözü makyajı dediğimiz stilde sürülmelidir ki dikkat çeksin. Bunun yanın da gözün rengine göre uygulanacak olan far da bu hususta önemli rol oynar. Göz açık renk ise farın hafif koyu tonlar da sürülmesi gözün rengini daha çok vurgulayacaktır.

Resimlerle Kirpik Kıvırma İşlemi

Kirpik Kıvırma Adım 1

Adım 1 : Kirpiklerinizi kıvrıklaştırmadan önce göz farı ve eyeliner uygulayın ve kurumasını bekleyin.

Kirpik Kıvırma Adım 2

Adım 2 : Kirpiklerinizin kuru ve temiz olduklarından emin olun. Nemli kirpikleri kıvırmaya çalışmak aykırı kirpiklere sebebiyet verebilir.

Kirpik Kıvırma Adım 3

Adım 3 : Bukle yapıcısını açın ve üst kaşlarınız arasına gelecek şekilde yerleştirin. Gözlerinizi açıp kapayarak tüm kirpiklerin kıvırıcının içerisine girmesini sağlayın.

Kirpik Kıvırma Adım 4

Adım 4 : Bukle yapıcıyı gözünüze doğru, kirpiklerin köklerine gelene kadar yaklaştırın. Ama sakın göz kapağı derisi içine girmesin.

Kirpik Kıvırma Adım 5

Adım 5 : Gözlerinizi açık tutun ve kıvırıcıyı yavaşça kapatın. Kirpiklerinizin çoğunluk kısmı üst bara doğru yayılacaktır. Eğer çimdik şeklinde bir acı hissederseniz kıvırıcının pozisyonunu değiştirebilirsiniz.

Kirpik Kıvırma Adım 6

Adım 6 : Başınızı ve yüzünüzü sabit tutarak kapalı kıvırıcıyı 3-4 sn. bekletin. İstediğiniz hacme gelene kadar tekrar edin.

Gözün rengi ve şekli ne olursa olsun dikkat edilmesi gereken bir nokta da kirpiklerdir. Kirpikler bir makyajı vurgulayacak olan tek ayrıntıdır. Yaptığınız makyajın son ve en önemli hamlesi kirpiklerinize yapacağınız son hamlelerdir. Mükemmel bir makyajın üzerine yapacağınız kirpik hamlesi sizin o günün veya gecenin kusursuz insanı ilan edecektir. Peki, kirpiklerin yeteri kıvrıklığa ulaşmasını sağlamak, benzersiz bakışlar elde etmek kolay mı? Kirpiklerden parmak izleri gibidir, her insan da ayrı boyutta ve güzelliktedir. Öncelikle makyajınızı yapıp rimel sürme işini en sona bırakmanız gerekir ki düzeltme yapmak istediğiniz de donmuş olur ise pek de amacınıza hizmet etmez. Kirpiklerin kıvrıklaşmasını sağlamak için piyasada bazı makyaj aletleri bulunur bunların yardımına da başvurabilirsiniz ama bu aletler % 30 etki ederken asıl etkiyi rimeliniz yapar. Rimel sürerken aşağıya, karşıya veya yukarı bakmak kirpiklerinize vereceğiniz şekli belirler. Kuaförler bu sebeple bu işlemi yaparken bakışlarınızı kontrol eder.

Örneğin; Rimel sürerken karşıya bakarsanız ayrı ayrı olacaktır fakat aşağıya doğru bakar rimelinizi sürerken sapını kıvırarak sürerseniz işte o zaman kirpiklerinizin şekli değişecektir. Rimel sürmenin de bazı incelikleri vardır bu incelikler kirpiğinizin şeklini belirler. Kontrol sizdedir, rimel sürerken daime aşağıya doğru bakın ve öncelikle diplerden uçlara doğru sürün, bu önce ayrılmalarını sonrasında da aynı çizgi de durmalarını sağlar. İşte bu aşamadan sonra istediğiniz kıvrıklığı elde etmek için hamle yapabilirsiniz. Fırçanızı yukarı doğru çevirip bir süre bekletin ve bırakın sonrasında da diplerden uçlara yaptığınız uygulamanın aynını sadece uçlara ve yukarı doğru yapmanız gerekiyor. Bu işlemi 2 ile 4 dakika arasında sürdürmeniz istediğiniz sonuçlara ulaşmanızı ve siz temizleyinceye kadar aynı seviye de kalmalarını sağlar.

Kirpiklerinizin kıvraklığı rimelinizin etkisi ve fırçası ile de doğru orantılıdır. Makyaj malzemesi alırken bu hususu da göz önünde bulundurursanız sonuçlarından da o denli tatmin olursunuz. Kirpik yapınız veya uzunluğu günümüzde ki malzemelerle ile istediğiniz şekillere girebiliyor. Bu avantajı iyi kullanabilmek için ne istediğinize ve nasıl görünmek istediğinize karar vermeniz yeterlidir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Geldanlage