Küçük gözleri büyük göstermek için 8 makyaj ipucu

Küçük gözler için makyaj

Gözlerinizin şekli büyüklüğü ve rengi genlerinizden gelir. Bunları değiştirmek için pek seçeneğiniz olduğu söylenemez. Ama gözlerinizin şekli ne olursa olsun bunu doğru makyajla avantaja çevirmek hiç de zor değil. İşte eğer siz de küçük gözlere sahipseniz aşağıda yazacağımız 10 muhteşem ipucu ile makyajınızı kusursuzlaştırabilirsiniz.

1. Kaşlarınızın altını parlatın

Kaş altı parlatma

Makyajınızdan daha açık bir rengi kaşlarınızın altına uygulamanız gözlerinizin daha geniş görünmesini sağlayacaktır.

2. Far bazı kullanın

Far bazı

Far bazı kullanmak hem makyajınız için düzgün bir temel olacak hem de daha uzun süre kalıcı olmasını sağlayacaktır. Bu yöntemle gözlerinizi daha büyük göstermek için yapacağınız makyaj gün boyu kalacaktır.

3. Göz altı çizgileri için kapatıcı kullanın

Göz altı çizgileri için kapatıcı

Göz altlarında siyah çizgileriniz varsa bunlar gözünüzü daha da küçük gösterir. Doğal renginizden bir iki ton daha açık bir kapatıcı kullanmanız gözlerinizin ön plana çıkmasını sağlayacaktır.

4. Kirpik uzatıcı maskara kullanın

Kirpik Uzatıcı maskara

Kirpiklerinizi kıvırdıktan sonra kirpik uzatıcı maskarayı da mutlaka kullanın. Kirpiklerinizi kıvırmayı doğru bir şekilde yapabilmek için, kirpikler nasıl kıvrık olur yazımızı okuyabilirsiniz. Maskarayı kullanırken üst uçlara odaklanın, böylece gözleriniz açık ve geniş gözükecektir.

5. Kaşlarınızın bakımını aksatmayın

Bakımlı kaşlar

Gözleri küçük olan kimselerde kaşlar normalden daha fazla ön plandadır. Bu yüzden daha bakımlı olmak zorunda ve başı boş tüyler olmamak zorunda. Aynı zamanda gözlerinizin daha büyük gözükmesini de sağlayacaktır. Kaşlarınızı gürleştirmek ve daha gösterişli olmasını sağlamak için kaş uzatma ve kalınlaştırma yöntemleri yazımızı okuyabilirsiniz.

6. Göz şişliklerini tedavi edin

Göz şişliklerini iyileştirme

Şişkin gözler gözlerinizi daha kapalı göstereceği için aynı zamanda olduğundan da küçük gösterir. Gözlerinizdeki şişlikleri salatalık dilimleri ile tedavi edebilirsiniz.

7. Aşırı eyeliner kullanımından kaçının

Aşırı eyeliner

Eyeliner’ı çok abartmadan sadece kirpiklerin dış çizgisine yapın. Çok fazla eyeliner sadece gözlerinizi koyulaştıracak ve daha küçük gösterecektir.

8. Kirpiklerinizi kıvırın

Kirpik kıvırma aleti

Eğer küçük gözlere sahipseniz kaşlarınızı kıvırmak makyaj rutininizin bir parçası olmalı. Kıvrık kirpikler tamamen açık ve ışıldayan gözler demek.

Aşağıdaki videoda Sebi Bebi küçük gözleri makyajla nasıl büyük gösterebileceğinizi anlatıyor :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Geldanlage