Pudra En Doğru Şekilde Nasıl Sürülür?

Kusursuz bir makyaja sahip olabilmek için doğru şekilde sürülmüş bir pudra olmazsa olmazdır. İstenilen saten pürüssüzlüğüne ulaşmak için işin tekniğini bilmeniz gerekiyor.

Bugünkü yazımızda mükemmel bir makyaj için pudrayı nasıl sürmeniz gerektiğini adımlarla göstereceğiz. İnşallah daha güzel görünmenize bir katkımız olur.

Pudra Nasıl En Doğru Şekilde Sürülür?

İhtiyacınız Olan Malzemeler

  • Fondoten
  • Pudra
  • Fırça
  • Makyaj süngeri

Adım Adım Uygulama

Adım1: Temizleme ve Nemlendirme

Pudra sürme adım 1

Yüzünüzü temizleyip nemlendirerek başlayın. Önce bir makyaj astarı kullanırsanız makyaj daha kalıcı olacaktır.

Adım 2: Fondoten Sürme

Pudra sürme adım 2

Göz altları, ağız çevresi veya yüzünüzde herhangi renk açısından farklılaşmış bir bölge varsa bütünlük sağlamak için kapatıcı kullanın. Ardından tüm yüzünüze eşit bir şekilde fondoten sürün.

Pudrayı yüzünüze kapatıcı ve fondoten sürdükten sonra sürmeniz gerekiyor. Eğer kullandığınız ürün hem pudra hem de fondoten özelliği olan bir ürünse astardan sonra direk olarak uygulayabilirsiniz.

Adım 3: Makyaj Süngeri İle Pudrayı Sürün

Pudra sürme adım 3

Cilt tonunuza uygun renklerde bir pudrayı tüm yüzünüze bir makyaj süngeri ile uygulayın. Burada dikkat etmeniz gereken şey süngeri cildinize nazikçe bir kaç kez temas ettirip daha sonra bu bölgeye eşit bir şekilde karışacak şekilde sürmeniz. Bu sayede bütünlük sağlanacak ve cildiniz pürüzsüz gözükecek.

Ayrıca dilerseniz pudrayı yumuşak bir fırça yardımı ile sürebilirsiniz. Kullanacağınız makyaj fırçası konusunda kararsızsanız hangi makyaj fırçası ne için kullanılır konusundan destek alabilirsiniz. Fırçanıza pudrayı alın ve fazlalığını sallayarak fırçadan dökün. Yüzünüzün orta bölümünden sürmeye başlayın. Sürüşlerinizi uzun uzun yapın.

Adım 4: Tüm Yüzünüze Yayın

Pudra sürme adım 4

Boynunuza da diğer görünür alanlara sürdüğünüz şekilde eşit miktarda pudra sürerek bütünlük sağladığınızdan emin olun. Aksi taktirde yüzünüz vücudunuzdan geri kalanından farklı bir görünüşte olabilir.

Adım 5: Tebrikler, Mükemmel Bir Şekilde Pudrayı Sürdünüz

Pudra sürme adım 5

Bu adımda ayna karşısında kusursuz gözüken makyajınızı seyretmenin keyfini çıkarabilirsiniz.

Pudra Sürerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

  1. Uygulama cilt tiplerine göre değişiklik gösterebilir. (Cilt tipinizi bilmiyorsanız: Hangi cilt tipine sahibim) Eğer kuru bir cilde sahipseniz pudrayı sadece göz altlarına ve T-bölgesine sürebilirsiniz. Diğer kuru bölgelere sürerseniz yamalı bir görüntüyle karşılaşabilirsiniz.
  2. Yağlı cilde sahip kişiler yağlı bölgelere biraz daha fazla pudra sürerek eşit bir görüntü elde etmeye çalışabilir.
  3. Bir kaç katta hızlı bir kapama istiyorsanız tercihiniz makyaj süngeri olmalı.
  4. Cilt tonunuza yakın renkte bir pudra rengi seçmeye çalışın. Cilt renginize oranla daha açık tonlarda olan pudra bir süre sonra grimsi bir tona dönüşebilir.

Eğer makyaja yeni başlayanlardansanız bu sayfalara da bir göz atmanızda fayda var:

Kaynak: Sytlecraze

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Geldanlage