Yanlış Sürülen Eyeliner Nasıl Düzeltilir?

Makyaj çoğu kadının olmazsa olmazıdır. Makyaj çantamızdan fondötenimizi, pudramızı, farımızı, parlatıcımızı, göz kalemimizi ve tabiiki eyelinerımızı asla eksik etmeyiz. Hepsinin belli başlı sürme teknikleri vardır. Kendimize en yakışan tekniği bulur ve uygularız. Kimi zaman 5 dakikada en güzel makyajı yaparken, kimi zaman 10 saatte bir türlü istediğimiz görüntüyü elde edemez, sürekli hatalar yaparız. Hepsini düzeltmek için bir formül buluruz da, eyeliner malesef hata kaldırmayan makyaj malzemeleri arasındadır.

En ufak bir hatayla bütün makyajımızı bozabiliriz. Peki, nedir bunun formülü? Hiç hata yapmamak mı? Hiç hata yapmamak tabiiki mümkün değildir. Ama yaptığımız hatayı düzeltmenin her zaman bir formülü  bulunur.

yanlış eyelinerİşte size pratik bir eyeliner düzeltme yöntemi; kulak temizleme çubuğuna bir parça krem sürün ve dikkatli bir şekilde taşan kısmı silin. Bunu mutlaka kremle yapın, eğer su ile yaparsanız eyeliner tamamen dağılacaktır. Bu formül genellikle eyelinerın kuyruk kısmında uygulanır ve kesin sonuç verir.

Peki, hatayı göz kapağında yaparsak ne olacak? Bu hatayı düzeltmenin de bir formülü var ancak öncekinden biraz daha uzun ve bir kaç işlem gerektirmekte. Öncelikle, makyaj temizleme mendilinizle hatalı olan bölgeyi güzelce siliyorsunuz. Bu işlemi yapmanızın sebebi; dağılan yere tekrardan far uygulayacağınızdan temiz olarak görünen kısmı fara hazırlamak ve renk eşitsizliğini önlemek. Daha sonra; temiz ve ince bir far fırçası ile makyajsız kısma concealarınızı sürüyorsunuz. Concealer ile eşitlediğiniz yer böylece fara hazır hale geliyor. Üçüncü adımda, farınızı ince fırçanız ile işlem yaptığınız yere sürüp göz kapağınızın tümünde far olmasını sağlıyorsunuz. Son olarak ise, eyelinerınızı uyguluyorsunuz ve rimelinizi sürüp makyajınızı tamamlıyorsunuz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here