Daha İnce Kalçalara Sahip Olmak için 20 İpucu

Feminen görüntümüzü, en çok kalçalarımıza borçluyuzdur. Bu yüzden çoğu kadın muhteşem kalçalara sahip olmak ister. Ne fazla büyük olacak, ne de fazla küçük, sıkı olacak ve ince hatlara sahip olacak. Bu ideale ulaşmak kolay gözükmez hiçbirimize. Nerden başlayacağımızı, ne yapacağımızı bilemeyiz. Spor salonlarına da para harcamak cazip gelmezse, otururuz kalçalarımız üzerine. Ama aslında o kadar zorlu bir yol değil idealinizdeki kalçalara kavuşmak. Bir kaç ipucu ile, çok değil en fazla 1 ayda en iyi sonuçları almaya başlarsınız.

Daha ince ve idealinizdeki kalçalara kavuşmanın 2o ipucu:

1- Tuz her ne kadar yemeklere tat verse de, fazlası hem metabolizmanıza hem de kalçalarınıza zarar. Fazla tuzdan uzak durmalısınız.

2- Su içerek hem cildinizi gençleştirin hem metabolizmanızı hızlandırın. Günde en az 1.5 litre (ortalama 8 büyük bardak) su içmeyi ihmal etmeyin.

3-Nişastalı besinler tercih edin. Yağsız et, balık, tavuk, yumurta gibi yiyecekler kalçalarınız için oldukça yararlıdır.

4-Hamur işi gıdaları akşam saatleri yerine, öğlen saatleri tüketmeye özen gösterin.

Güzel kalça5-Kalçalarda formu korumak için yağ kullanımı en aza indirgenmelidir. Kızartma yiyeceklerden ve ağır soslardan uzak durulmalıdır.

6-Kalçaların en büyük tehlikesi şekerdir. Şeker vücutta direk kalça ve popo bölgesine yerleşir. Şeker tüketiminiz kontrollü olsun ve dikkat edin.

7- Ilık su ile banyonuzu yaptıktan sonra, kalça ve üst bacak bölgenize tazyikli soğuk su püskürtün. Bu şekilde vücudunuzun o bölgesindeki kan dolaşımı hızlanacak ve cildiniz canlanacaktır.

8-Masaj tüm vücudunuz için olduğu gibi, kalçalarınız içinde çok yararlıdır. Piyasada satılan masaj aletleri ile yapabileceğiniz gibi soğuk suyla da masaj yapabilirsiniz. Hergün yapmanız büyük fayda sağlayacaktır.

9-Duruşunuza dikkat edin. Yürürken ve dururken omuzlarınız arkaya doğru ve çeneniz ileri doğru dursun. Dik durmaya özen gösterin.

10-Ofisteyseniz ve spor yapacak vaktiniz yoksa, ofis içinde hareket etmeye çalışın. Asansör yerine merdiven kullanmayı deneyin.

11-Yoğun bir tempoda çalışıyor ve spor yapmaya zaman ayıramıyorsanız, yakın mesafede gidebileceğiniz yerlere yürüyerek giderek sportif faaliyetlerinize başlayabilirsiniz.

12-Sert bir zemin üzerine uzanarak kalçalarınızı 10-15 indirip kaldırın.

13-Sırt üstü yatın ve kalçalarınızı 10 saniye boyunca yukarıda tutun. Bu hareketi 5 kez tekrarlayın.

Şekilli kalçalar14-Bisiklete binmek ve yüzmek kalçaların sıkılaşması açısından ideal sporlardır. İmkanınız varsa hergün mutlaka bisiklete binin ve yüzün.

15-Bir ayak yukarıda bir ayak yerde, karın ve bacak kaslarını sıkarak, tek ayak üzerinde popoyu yukarı doğru taşıyın. Egzersizi her bacak üzerinde 20 kez tekrarlayın.

16-Yüzüstü yere uzanın ve ellerinizi omuz hizasında açın. Dizlerinizi yere dayayın. Omuz ve karın kaslarınızı iyice gerin. Sağ bacağınızı dizlerinizden bükük şekilde kaldırıp indirin. Egzersizi 15 kere tekrarlayın ve bacak değiştirin.

17-Sırtüstü uzanın, ayaklarınız yere değsin. Sol ayağınızın toğuğunu, sağ bacağınızın dizine koyun. Poponuzu aşağı yukarı hareket ettirin. Egzersizi 15 kez tekrarladıktan sonra bacak değiştirin.

18-Sol tarafınıza yatın ve kafanızı sol kolunuza koyun, sağ elinizi de göğsünüzün önünde tutun. Bacaklarınız düz olmalı ve sağ ayağınız, sol ayağınızın üzerinde durmalı. Gövdeniz tamamen sabit duracak şekilde, sağ bacağınızı kaldırabildiğiniz kadar kalçadan yukarı kaldırın. Havadayken bir süre durun ve daha sonra tekrar başlangıç pozisyonuna dönün.

19- Kalça pedi destekli iç çamaşırlarından da yardım alabilirsiniz.

20-Spor sevmeyenler dans etmeyi deneyebilirler. Özellikle latin, afrika gibi dinamik danslar, kalça ve poponuzun kas kazanmasını ve şekillenmesini sağlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here