Dünyanın En Ünlü 10 Büyük Beden Modeli

En Ünlü Büyük Beden Modeller

Toplum hafızası ve anlayışı açısından büyük beden genellikle güzellikle eşleştirilmez. Toplum, medya, reklamlar size mükemmel olmanız için zayıf, kaslı ve pürüzsüz olmanızı söyler. Peki bu gerçekten şart mıdır?

Bugün gelin sizle tüm standartlara meydan okuyarak büyük bedenini kullanarak modellik yapan en ünlü kadınlara bir göz atalım:

Dünyanın En Ünlü 10 Büyük Beden Modeli

1. Candice Huffine

Candice Huffine

Büyük beden model denince çok uzun süredir akla ilk gelen isim Candice Huffine oluyor ve bu modellere liderlik etmeye devam ediyor. Sektörde bilinen bir isim olarak 10 yılı aşkın süredir podyumlarda boy gösteriyor. Süpermodel kimliğini bir kenara bırakıp maratonlara katılan güzel model insanlara da koşmaları için ilham veriyor. Dünyaca ünlü güzellik ve moda dergisi Elle dergisinin kapağına çıkmayı başarabilen ilk büyük beden model olduğunu da ekleyelim.

2. Ashley Graham

Ashley Graham

Ashley Graham dünyanın en ünlü spor dergilerinden birisi olan Sports Illustrated kapağına çıkmayı başarabilen ilk büyük beden model oldu. Ayrıca bu güzel modeli Vogue, Cosmopolitan gibi moda dergilerinin kapaklarında sık sık görür olduk. Bu Amerikan model, kadınların vücutlarına yeni bir gözle bakmalarını sağlamaya çalışan bir aktivist olarak da görev alıyor. Hatta 2016 yılında Vogue dergisi tarafından seçilen “En İlginç 25 İnsan” arasında gösterildi.

Modelin resmi Instagram Sayfası: instagram.com

3. Fluvia Lacerda

Fluvia Lacerda

Bildiğiniz tüm Brezilyalı mankenleri unutun. Çünkü Fluvia Lacerda bildiğiniz hiçbir modele benzemiyor. Bu büyük beden model Brezilya Playboy’un kapağına çıkmayı başarabilen ilk plus size model oldu. Şu sıralar tanınmış ve büyük markalara büyük beden mankenliği hizmeti veriyor.

Modelin resmi Instagram Sayfası: instagram.com

4. Jessica Leahy

Jessica Leahy

Jessica Leahy, ilk kez New York Moda Haftası’nda sahneye çıkan Avustralyalı bir süper model. Modellik endüstrisinde yer almayı asla hayal etmedi, ancak bedeniyle son derece barışık olan kadınlardan biriydi. Vücut tipleri ve pozitifliği hakkında gerçek bir tartışmanın yapılmasına ihtiyaç duyulduğuna inanıyor. Kadınların bedenleri hakkında gerçekten kayıtsız ve rahat olmaları ihtiyacını destekliyor.

Modelin resmi Instagram Sayfası: instagram.com

5. Anita Marshall

Anita Marshall

Diğer büyük beden modeller gibi Anita Marshall’ın modelliğe geçiş hikayesi çok kolay olmadı. Bir model olarak düşünülen ve aranan bir isim olana kadar kendini kanıtlamak için çok çalıştı. Moda endüstrisinde kendine yer edinmek için Instagram paylaşımlarının gücünü etkili kullanabilen zeki bir model. Boston’da bir makyaj uzmanıyken dünyanın aranan mankenlerinden birine dönüşen Anita Marshall ayakta alkışlanması gereken kadınlardan.

Modelin resmi Instagram Sayfası: instagram.com

6. Precious Victoria Lee

Precious Victoria Lee

İsminden de anlaşılacağı gibi değerli bir yaşam öyküsüne sahip. Hem etnik kökeni hem de güzellik standartlarına uygun kabul edilmeyen vücut ölçüleri gibi dezavantajlara rağmen bu kalıpların hepsini kırıp geçen bir model.

Modelin resmi Instagram Sayfası: instagram.com

7. Tabria Majors

Tabria Majors

Tabria Majors çok renkli bir kadın ve büyük beden düzgün fizikli kadınların en az diğerleri kadar seksi olabileceğine inanıyor ve bunu dünyaya kanıtlamak için oldukça gayretli. Kadınlara ilham veren bu model Sports Illustrated dergisine kapak olarak modelliğini tescillemiş oldu.

Modelin resmi Instagram Sayfası: instagram.com

8. Chloe Marshall

Chloe Marshall

Chloe Marshall aslen bir İngiliz ve Britanya’da düzenlenen Miss Surrey yarışmasında birinci oldu ve Miss England finallerine çıkabilen ilk büyük beden model oldu. Şu anda New York’ta yaşayan güzel model kadınların güzel olmak için uzun boylu veya ince olmaları gerekmediği mesajını yaymaya devam ediyor.

Modelin resmi Instagram Sayfası: instagram.com

9. Lexi Placourakis

Lexi Placourakis

Vücuduyla son derece barışık olan Lexi Placourakis aynı zamanda 7 yaşında bir çocuk annesi. Üstelik bu güzel modelin annesi Miss Hawaii USA ünvanına sahipti. Annesinin izinden değil de kendi vücudunu istediği gibi yönlendirmek yolunu seçtiği için asla pişman olmadı.

Modelin resmi Instagram Sayfası: instagram.com

10. Danika Brysha

Danika Brysha

Uzun süre kilo problemleri ile uğraşıp bir kilo alıp bir veren model sonunda bunlarla uğraşmak yerine bedenini olduğu gibi kabul ederek bu yönde bir kariyer yapmaya karar vermiş. Model Meals adında sağlıklı yiyecekler servis eden bir marka ile girişimci kimliği de kazanmış. Danika hem sağlıklı hem de kendinle barışık bir hayat tarzını benimsemeye çalışan kadınlara ilham oluyor. Uzun süre Miranda Kerr ve Gigi Hadid gibi isimlerin arkasından en çok kazanan modellerden birisi olmayı başardı.

Modelin resmi Instagram Sayfası: instagram.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Geldanlage