Evde Doğal Yöntemlerle Saç Boyası Çıkarma

Doğal yollarla saç boyası çıkarma

Saçlarınızı boyadınız ve bu halinden sıkılıp eski doğal saç renginize mi dönmek istiyorsunuz? Genellikle bu işlemi yapmak için boya çıkarıcı kozmetik ürünler deniyorsunuz. Gelin bu sefer evde doğal yöntemler kullanarak saçlarınızdaki boyayı çıkarmaya çalışın ve aradaki farkı gözlemleyin. Aşağıda vereceğimiz yöntemlerden size en uygun olanı seçerek başlayabilirsiniz.

Evde Saç Boyası Çıkarma Yöntemleri

1. Sirke ile Saç Boyası Çıkarma

Bu yöntemde kullanacağınız sirke sade beyaz sirke olmalı. Sirkede bulunan asitlik saç diplerinize ve saç derinize zarar vermeden saçlarınızdaki boyanın sökülmesine yardımcı olacaktır. Çoğu saç boyası bu yöntemle çıkmaktadır ama çıkartamazsanız diğer alternatifleri deneyebilirsiniz.

2. Karbonat ile Saç Boyası Çıkarma

Karbonat, lekeleri çıkarmak için kullandığınız doğal bir temizleyicidir. Pek çok insan da saç boyasını çıkarmak için karbonattan faydalanmaktadır. Karbonatın temizleyici etkisini artırmak için kepek önleyici bir şampuanla karıştırmak gerekir. Bu yöntem kullanır kullanmaz değil bir süre sonra etkisini gösterecektir, bunun için sabırlı olmanızda fayda var. Eğer bir süre sonra istediğiniz sonuçlara ulaşamazsanız ertesi gün işlemi tekrar edebilirsiniz.

3. C Vitamini

C vitamini yöntemi daha çok saçlarını koyu bir renge boyuyan kişiler tarafından tercih edilmeli. C vitamini diğer yöntemlere oranla saçlarınızı daha az aşındırıcı bir yöntemdir. Ama bu yöntemi saçlarınızı boyamanızdan sonraki gün veya bir sonraki günde uygularsanız sonuç alabilirsiniz. Bir kaç C vitaminini kırıp ezerek bunu sürekli kullandığınız şampuanınız ile karıştırın ve bu karışımla saçlarınızı yıkayın.

2 Yorum

  1. elma sirkesini saçlarımda nasıl kullanabılırım banyoda sampuanla yıkadıktan sonramı sirke kullandıkdan sonra durulamaya gerek varmı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Geldanlage