Kıvırcık Saçlar İçin İnanılmaz Katlı Kesim Saç Modelleri

Kıvırcık saçlar şekil almadığı zaman çok sinir bozucu olabiliyor. Düz saçlara oranla çok daha az saç modeli tercihiniz oluyor. Ama bugün size önereceğimiz katlı kesim modelleri sayesinde güzellik salonuna tam olarak ne istediğinizi bilerek gideceksiniz.

Gelin ilk önce katlı kesim neden kıvırcık saçlara en çok yakışan saç modelleridir onu inceleyelim: Saçlarınızın farklı bölümlerinin yavaş yavaş katmanlar halinde kısadan uzuna doğru gitmesi kıvırcık saçlarınızın rahatça kendini göstermesi ama aşırı kabarık gözükmemesini sağlar.

Peki birazdan sayacağımız modellerden hangisinin sizin yüzünüz için en iyi gözükecek saç modeli olduğunu nasıl bileceksiniz? Endişelenmeyin, tabi ki bunun için de ipuçlarımız olacak;

Kıvırcıklar İçin Hangi Yüz Tipine Hangi Katlı Saç Modeli En İyi Gider?

Yüz şekilleri

  • Eğer yuvarlak bir yüze sahipseniz, alt çene hattınıza doğru biten gizlenmiş katlar içeren uzun bob saç modelleri yüzünüzü daha uzun gösterecektir. Yuvarlak yüzler için saç modelleri sayfamızda daha fazla modele göz gezdirebilirsiniz.
  • Kare şeklinde bir yüzünüz varsa, gizli perçemlere sahip katlı bob modellerini tercih edebilirsiniz.
  • Eğer kalp veya üçgen şeklinde bir yüze sahipseniz şanslısınız çünkü çok fazla saç modeli bu yüz tiplerine uygun. Belirgin hatlar istiyorsanız kısa pixie kesimleri tercih edebilirsiniz. Veya uzun ve gevşek katlardan oluşan yana taranmış perçemler içeren saç modelleri ile daha sevimli bir hal alabilirsiniz.
  • Oval bir yüze sahipseniz keskin yüz hatlarınızı yumuşatmak için çene bölgesinde biten kısa kesimli bob modellerini deneyebilirsiniz. Daha gösterişli bir şeyler düşünüyorsanız yana taranmış püskülleri olan uzun ve düz katlı modelleri tercih edebilirsiniz.

Yüz tipinize göre hangi saç modelinin gideceğini de öğrendiniz, sırada birbirinden güzel modelleri incelemek var;

Kıvırcık Saçlar İçin En İyi Katlı Saç Modelleri

1. Hareketli Kıvırcıklar Üzerinde Uzun ve Düz Katlar

Hareketli Kıvırcıklar Üzerinde Uzun ve Düz Katlar saç modeli

Carrie Bradshaw uzun süredir modern kadın ikonu olarak görülen Amerikalı bir aktris. Kıvırcık saçlarını avantaja çevirmeyi çok iyi başaran Bradshaw oval yüze sahip kıvırcık saçlıların mutlaka takip etmesi gereken bir isim. Aynı tipte bir yüze ve saça sahipseniz sık sık saç modeli değiştiren aktrisi sosyal medyadan takip edip sürekli yeni saç modeli fikirlerini görmek iyi bir hareket olabilir.

2. Kısa, Dizilmiş Katlar

Kısa Dizilmiş Katlı Kıvırcık Saç Modeli

Kıvırcıkların en büyük korkularından biri olan çok kısa saç modelleri kare yüzlü kıvırcıklar için en iyi saç modellerinden birisi olabilir. Tabi bunun için yumuşak ve gevşek kıvırcık saçlara sahip olmanız da bir diğer şart. Burada kulaklarınızın altında bitireceğiniz saçlarınız size romantik bir görünüm kazandıran bir çerçeve görevi görecek.

3. Kıvırcık Uçlar ile Omuz Hizasında Kesilmiş Katlar

Kıvırcık Uçlar ile Omuz Hizasında Kesilmiş Katlar

Eğer siz de saçları diplerde düz ama uçlara gittikçe kıvırcıklaşan saç tipine sahip kişilerdenseniz bunu avantaja dönüştürmek için gereken tek şey bu saç modeli. Bu tip saç tipine sahip kişilerde en çok katlı saç kesim modelleri güzel duracaktır. Özellikle yüz güzelliğinize de güveniyorsanız bu saç modeli sizi bir süperstara dönüştürebilir.

4. Bukle Bukle Olan Kıvırcıklar İçin Katlı Uzun Bob Kesim

Bukle Bukle Olan Kıvırcıklar İçin Katlı Uzun Bob Kesim

Gwen Stefani bukle bukle kıvırcık saçlara sahip ünlü bir şarkıcı. Onu sık sık katlı uzun bob kesimi saç modelleri ile görmek mümkün. İnce bir yüze sahip olan Stefani bu yöntemle tüm odağı saçlarından yüzüne kaydırabiliyor.

5. Kabarık Katlı Kıvırcık Perçemler

Kabarık Katlı Kıvırcık Perçemler

Kıvırcık saçlarınız varsa ve sevimli bir saç modeli arıyorsanız doğru adrestesiniz. Büyük, hacimli ve spiral kıvırcıklar ve omuz hizasındaki katlı kesim sizi çok çok sevimli gösterecek, özellikle güzel bir gülümsemeye sahipseniz.

6. Uzun Kıvırcık Saçlar için Uzun Katlar

Uzun Kıvırcık Saçlar için Uzun Katlar

Eğer uzun ve parlak kıvırcık saçlara sahipseniz uzun katlı kesilmiş uzun bukleler sizi çok tarz gösterebilir. Bu saç modelinde omzu geçtikten sonra başlayan katlar istediğiniz görünüme sahip olmanızı sağlıyor.

7. Kızıl Saçlı Kıvırcıklar İçin Dağınık Katlar

Kızıl Saçlı Kıvırcıklar İçin Dağınık Katlar

Ateşle öpülmüş kızıl kıvırcık saçlara sahipseniz bir yanda toplayacağınız dağınık katlı kesim size gerçekten çok farklı ve marjinal bir görünüş sağlayacak.

8. Dağınık Dalgalı ve Kademeli Katmanlar

Dağınık Dalgalı ve Kademeli Katmanlar

Bu saç modelinde sanki saçlarınız doğal olarak bu şekilde büyümüş gibi bir görünüm hakim. Eğer orta uzunlukta saçlara ve yuvarlak bir yüze sahipseniz bu saç modeli tam da aradığınız model olabilir.

9. Yoğun Kıvırcık Saçlarda Belirsiz Katlar

Yoğun Kıvırcık Saçlarda Belirsiz Katlar

Kıvırcık saçlara sahip kadınların en büyük korkularından birisi saçlarını katlı kestirdiklerinde hacim kaybı yaşamak. Yoğun kıvırcık saçlara sahipseniz bu durumda bu korkunun üzerinden gelmek için çok belli olmayan katlar kestirebilirsiniz.

10. Kıvırcık Uçlu Ombre Katları

Kıvırcık Uçlu Ombre Katları

Saçlarınız dipten uca gittikçe canlanmış ve parlamış bir yapıda yüzünüzü daha aydınlık ve neşeli göstersin istiyorsanız kıvırcık uçlarınıza doğru açılan ombre ışıltılarından faydalanabilirsiniz.

11. Yerinde Duramayan Kıvırcık Saçlar İçin Kademeli Katlar

Yerinde Duramayan Kıvırcık Saçlar İçin Kademeli Katlar

Eğer yerinde duramayan hacimli ve gösterişli kıvır kıvır saçlarınız varsa kıvırcık bukleleri ayıracak kademeli katmanlı bir yapıyı düşünebilirsiniz. Daha genç görünmek ve gizemli bir hava katmak için buklelerinizden kısa olanları yüzünüze doğru düşürebilirsiniz.

12. Geniş Açılı Kıvrımlar İçin Kısa Katlı Bob

Geniş Açılı Kıvrımlar İçin Kısa Katlı Bob

Oscar ödüllü aktris Charlize Theron saçlarını nasıl şekillendireceğini gerçekten çok iyi biliyor. Geniş açılı saç kıvrımlarını öne çıkarmak için kısa katlı bir bob kesimini tercih ettiği bu saç modeli ünlü oyuncunun yüzü ve makyajı ile tam bir bütünlük sağlamış.

13. Gevşek Bukleler İçin Uzun ve Geniş Katlar

Gevşek Bukleler İçin Uzun ve Geniş Katlar

Uzun ve gevşek kıvırcık saçlara sahipseniz ve özel günler için bir saç modeli arıyorsanız size önereceğimiz bir numaralı model bu. Geniş kesilmiş uzun katlar ile hacimlendirilmiş gevşek kıvırcıklar tüm gözlerin üzerinizde olmasını sağlayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Geldanlage