Saçların Daha Hızlı Uzaması için 7 Öneri

Yavaş uzayan bir saç yapısana mı sahipsiniz? Ne yaparsanız yapın bir türlü uzama hızını arttıramıyor musunuz? Aşağıdaki öneriler; saçınızın daha hızlı uzamasını sağlarken aynı zamanda, gürleştirip bakımlı gözükmelerini sağlayacak. Eğer saçlarınız dökülüyorsa, saç dökülmelerine karşı çözümler konumuza bir göz atabilirsiniz.

1- Öncelikle, saçlarınızı sıcak su ile değil ılık su ile yıkamalısınız. Böylece, saç derinizdeki hücreleri harekete geçireceksiniz ve zaman içerisinde saçlarınızın gürleşmesini, daha hızlı uzamalarını sağlayacaksınız.

2- Saçlarınızın da masaja ihtiyacı vardır. Hergün saç diplerinize parmak uçlarınızla düzenli olarak masaj yapın. Dilerseniz, argan yağı, zeytinyağ vb. yağlardan da yararlanabilirsiniz. Ayrıca doğru şampuan kullanımı da saçlarınızın sağlıklı bir şekilde uzaması açısından önemlidir. Şampuan nasıl doğru kullanılır konusunda her saç tipi için kullanılması gereken şampuan tiplerini yazdık.

Daha uzun saçlar için öneriler3- 1 yemek kaşığı çörek otu ve susam otunu, 1 yumurta sarısı ile karıştırıp saç diplerinize sürün. Bu maskey saçınızda 15 dakika beklettikten sonra saçlarınızı ılık su ile durulayın. Haftada 1 kez uyguladığınız takdirde kısa sürede sonuç alacaksınız.

4- 2 yemek kaşığı zeytinyağını cezveye koyun ve biraz ısıtın. Isıttığınız yağı, saç diplerinize masaj yaparak güzelce yedirin. Bir havlu ile saçınızı sarın ve en az yarım saat kadar saçınızda beklettikten sonra saçınızı ılık su ile durulayın.

5- Avakadoyu bir çatal yardımı ile iyice ezin. İçerisine bir çorba kaşığı üzüm yağı ve bir çorba kaşığı soya yağı katın, iyice karıştırın. Elde ettiğiniz bakım kürünü saç diplerinize iyice yedirin. Daha sonra başınızı mutfakta kullandığınız streç filmle ve daha önceden ısıttığınız havluyla sıkıca sarın. 1 saat’in ardından saçlarınızı ılık su ile yıkayıp, durulayın.

6-Önceden rendelenmiş turpu, suda yarım saat pişirin ve süzün. Karışıma yumurta sarısı ilave edin ve köpürüne kadar çırpın. Elde ettiğiniz bu kürle saçlarınızını sık sık ovarak yıkayın.

7- Son olarak; sinemaki bitkisini kaynamış suyun içine atın. Bitkinin özü çıkana kadar bekleyin. İyice süzdükten sonra ve karışımın sıcaklığı uygun hale geldikten sonra; suyu başınızdan aşağı dökün. Saçlarınızın her bölgesinin ıslanmasına özen gösterin. Bu karışımın içine dilerseniz az miktar zeytinyağda ilave edebilirsiniz. Unutmayın, sinemaki bitkisinin başlıca özelliği saçların hızla uzamasını sağlamaktır.

Ayrıca bu maske de saçlarınızın daha hızlı uzamasını sağlayacaktır :

hızlı saç uzatan maskeHardal maskesi

  • 1 yemek kaşığı toz hardal
  • 3 yemek kaşığı zeytin yağı
  • 1 yumurta
  • 1 yemek kaşığı su

Krem kıvamı alana kadar bütün malzemeleri bilikte karıştırın. Saç diplerinize bu karışımla 2-3 dakika masaj yaparak güzelce yedirin. 20 dakika sonra, saçlarınızı güzelce durulayarak temizleyin. Bu maske, saç derinizdeki kan akışını hızlandırarak daha hızlı büyümesini ve daha kuvvetli olmasını sağlar. Maskeyi haftada 1 uygularsanız 1 ayda sonuçlarını hissetmeye başlayacaksınız.

Saçlarınız da vücudunuzun diğer organları gibi doğru bir şekilde beslenmeye ihtiyaç duyar. Sağlıklı saçlar için gerekli vitaminler konusunda, saçlarınızın hızlı ve sağlıklı büyümesi için gereken vitaminleri ve hangi meyve sebzelerde bulunduğunu yazdık. Saçlarınız uzarken kabarıyorsa; kabarık saçlar için doğal çözüm konumuzda, saç kabarıklığını azaltmak için öneriler de bulabilirsiniz.

2 YORUM VAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here