Sirke ile saç rengi nasıl açılır

Evde saç rengini açmak isteyenlerin kullandığı popüler yöntemlerden birisi de sirke kullanarak saç rengini ve tonunu açmak. Pahalı salon ürünlerine veya güzellik salonlarındaki saç boyama işlemlerine para ödemeden evde doğal malzemelerle deneyebileceğiniz bu yöntem saçlarınızın temizlenmesine de yardımcı olacak. Saçlarınızı şampuanlamadan önce sirke ile durularsanız kimyasal bakım ürünlerinin ve kötü hava şartlarının saçlarınızda bıraktığı birikimlerin temizlenmesine yardımcı olabilirsiniz.

Sirke ile saç rengi açma

Sirke ile açılmış saç rengi

1. Sirke olarak elma şırası sirkesi, beyaz veya kırmızı şarap sirkesi kullanabilirsiniz.

2. İki bardak suyu küçük bir kapta kaynatın. Kaynadıktan sonra 2 yemek kaşığı sirkeyi de ekleyin. 15 dakika demlenmesini bekleyin.

3. Demlendikten sonra ateşten alın ve soğumasını bekleyin. Soğuduktan sonra bir sprey şişesine dökün.

4. Banyoda saçlarınızı şampuanlayıp su ile duruladıktan ve kurulamadan fazla suyun süzülmesini bekledikten sonra spreydeki karışımı saçınıza sıkın.

5. Saçlarınızın arasından daha sarı tonlarda açılmasını istiyorsanız beyaz sirke kullanın. Elma şırası sirkesi kullanırsanız daha kumral tonlar elde edeceksiniz.

6. Parlak şeritler istiyorsanız sprey şişesine 2 çay kaşığı limon suyu ekleyerek çalkaladıktan sonra saçlarınızdan ayırdığınız şeritlere sürebilirsiniz.

Sirke ile saç rengi açanların yorumları

  • Koyu renkteki kahverengi saçlarda kullananlar çok hoş bir çikolata rengi elde ettiklerini belirtiyorlar.
  • Sirkeyi saçlarının yanı sıra yüzündeki ten rengini açmak için kullananlar da mevcut.
  • Kullananlar ayrıca saçların parlaklığını da çok güzel arttırdığını söylüyorlar.
  • Sirke kokusundan rahatsız olanlar sprey şişesinin içine bir iki damla lavanta yağı eklemişler.