Sizi Yaşlı Gösteren 9 Saç Modeli Hatası

Saçlarınızın kesimine göre daha genç görünmek veya daha yaşlı göstermek sizin elinizde. Aşağıda gösterilen 9 hatadan uzak durarak saçlarınızın sizi daha genç göstermesini sağlayabilirsiniz.

Her yeri aynı kesilmiş saçlar1) Aynı Boy Kesim Hatası: Saçınızın her tarafının eşit uzunlukta olması yaşlı görünmenize neden olabilir. Hafif katlı saçlar ise; daha özgür ve genç bir görünüm verecektir. Saç kesiminizde, geçişli katları tercih edebilirsiniz.

2) Saç Şekillendiricilerin Aşırı Kullanımı: Maşa, düzleştirici gibi saç şekillendiricelerin, her gün düzenli kullanımı, yıpranmaya ve yaşlı görünüme neden olur. Az miktarda jöle, köpük veya sprey kullanabilirsiniz, ancak, bu ürünlerde fazla kullanıldığında solgun bir parlaklık verir.

3) Sapsarı Saçlar: Yaşlandıkça cildinizdeki pigmentler etkinliğini kaybettiğinden, cildiniz solar. Platin sarısı saçlar daha da yaşlı görünmenize neden olur. Sizi daha canlı gösterecek, koyu tonları tercih etmelisiniz.

4) Çok Koyu Saçlar: Saçlarınız çok koyu olduğunda yüzünüzdeki şişkinlikler, çizgiler, kırışıklıklar ve göz altındaki torbalalar daha kolay göze çarpar. 30 yaşını geçen bayanlar, eğer çok koyu renk bir saça sahipseniz, saç renginizi biraz daha açmanız sizi daha genç gösterecektir.

5) Düzleştirilmiş Saçlar: Dümdüz ütülenmiş gibi duran saçlar yaşınızı çok büyük gösterir. Saçlarınızı düzleştirseniz bile, bir maşa yoluyla ya da fırça ile saçlarınıza hareket katmalısınız.

Kırık saç uçları6) Kırık Saç Uçları: Saçlarınızı mat ve sağlıksız gösterir. Parlamayan, canlı durmayan saçlar da, olduğunuzdan daha yaşlı gözükmenize sebep olur. Düzenli olarak saçınızın kırıklarını aldırmayı ve periyodik olarak saç bakımı yapmayı unutmayın.

7) Küt Kahküller: Kahkül yüzünüzü kapatır ve gözlerinizin küçük gözükmesine sebep olur. Daha düzgün, hafif dağınık ve kısa bir kahkül modeli tercih edin.

8) Dağınık ve Sık Bukleler: Size, bitkin bir görünüş kazandırabilir. Eğer saçlarınız doğal kıvırcıksa; parlak ve sağlıklı durumda kalması için nemlendirici kullanın.

9) Külahlı Saç Modeli: Bu model sizi gergin gösterip, yaşınıza yaş katabilir. Daha genç bir görünüm için, saçınızın hacmini azaltın ve bir kaç saç telini serbest bırakın. Dağınık topuz sizin içinde ideal bir saç modeli olabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here