Soğan ile hızlı saç uzatma

soğan ile saç uzatma

Günde 50 – 100 arası saç telinin dökülmesinin normal olarak kabul edildiğini biliyor muydunuz? Ya bu rakam daha da yukarı çıkıyorsa? O zaman dökülen saçlara sahipsiniz demektir. Bu hem saçlarınızın seyrekleşmesi hem de daha yavaş uzaması anlamına gelir. Saç kaybetmenin insanı strese sokabilecek bir durum olduğunun farkındayız.

Saçları hızlı uzatmak için birden çok yol bulunuyor ve bunlardan bazılarını daha önceki saç uzatmak için etkili saç maskeleri yazımızda açıklamıştık. Bugün de soğanla hızlı ve etkili bir şekilde nasıl saç uzatabileceğinizi incelemek istiyoruz.

Tamamen doğal ve güvenli bir metot

Soğanla saç dökülmesini önlemek ve saçlarınızın daha hızlı uzamasını sağlamak tamamen güvenlidir ve hiçbir yan etkisi yoktur. Soğan saçlarınızda veya saç derinizde herhangi bir alerji yapmaz. Aslında soğan varken saçlarınıza ağır kimyasallar içeren ürünler kullanmanıza da gerek yok. Hem ucuz hem güvenli olması nedeni ile ilk tercihinizin doğal olan bu yöntem olmasını öneriyoruz.

Soğan saçların uzamasına yardım edebilir mi?

Birçok insan saçları uzatma konusunda kokusundan dolayı soğana endişe ile yaklaşabiliyor. Ama soğanın saçları uzatma konusundaki etkisi bilimsel çalışmalar ile kanıtlanmıştır. Hatta saç dökülmesini önlemenin ve saç uzatmanın yanı sıra, saç derisindeki mantar ve mayalardan kaynaklanabilecek enfeksiyonlara ve kepeğe karşı da etkili olduğu kanıtlanan diğer özellikleridir. Bu araştırmalar sırasında erken saç beyazlamasına karşı soğan suyunun tedavi edici etkisi olduğu da görüldü.

Soğan saçların uzamasına nasıl yardımcı olur?

Soğan sülfür açısından en zengin besinlerden birisidir. Soğan suyu kendi başına veya diğer saç uzamasına yardımcı olan malzemelerle karıştırılarak saç derisine sürüldüğünde bu bölgedeki kan akışını hızlandırıcı etki gösterir. Ayrıca saç büyümesini sağlayan kolajenlerin oluşumunu da hızlandırdığı için iki yönden de saçlarınızın daha hızlı uzamasını sağlamış olur. Saçlarınız güçlenerek daha zor kopar ve dökülür.

Soğan ile saç uzatma yöntemleri

1. Soğan suyu – bal karışımı

Bu tarifi iki farklı şekilde kullanabilirsiniz. Dilerseniz 1/4 bardak soğan suyu 1 yemek kaşığı bal ile karıştırıp içebilirsiniz. Ama daha fazla etki almak isterseniz bu karışımı saç derinize uygulayıp 15 dakika boyunca parmak uçlarınızla masaj yapabilirsiniz. İstediğiniz sonuçlara ulaşana kadar bu işlemi günlük olarak tekrar edebilirsiniz.

2. Soğan suyu ile saç durulama

Eğer soğanın ağır kokusundan rahatsız oluyor ve ilk yöntemi uygulamakta zorlanıyorsanız bu alternatifi deneyebilirsiniz. 4 veya 5 soğanı kıyarak bir litre suyun içine koyun ve bu karışımı 10 dakika kaynatın. Kaynattığınız bu suyu soğuması için bir kenara alın, soğuduktan sonra suyunu süzün. Saçlarınızı şampuanladıktan sonra bu soğanlı su ile saçlarınızı durulayın.

3. Her yemeğe soğan ekleyin

Soğanı yemeklerinizde ve salatalarınızda daha fazla kullanmak üstteki yöntemler kadar etkili bir saç uzatma yöntemi olmasa bile, onlara destek olmak açısından çok iyi olacaktır.

Alternatif saç uzatma yöntemi : Sirke ile hızlı saç uzatma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Geldanlage