Uzun Saçlara Sahip Olmanın Artıları ve Eksileri

Uzun Saçın Artıları ve Eksileri

Her kadın için saçları büyük bir önem taşır. Özellikle uzun saçlı kadınlar saçlarıyla daha fazla ilgilenir. Çoğu zaman etkileyici görünen uzun saçların olumlu ve olumsuz yanları da var. Siz de saç uzatıp uzatmama veya saçlarınızı kestirip kestirmeme arasında kaldıysanız ve karar veremiyorsanız uzun saçlara sahip olmanın artıları ve eksilerini gözden geçirerek karar verebilirsiniz.

Uzun Saçlara Sahip Olmanın Artıları

1. Uzun saçlarınıza istediğiniz şekli verebilirsiniz!

Uzun Saçlara Şekil Verme

Eğer uzun saçlarınız varsa şekil vermek oldukça kolay. İster topuz, ister at kuyruğu, ister dalgalı, ister düz… İstediğiniz tüm modelleri uzun saçlarınızda uygulayabilirsiniz. Tüm bu modeller uzun saçlarda çok daha kolay uygulanacak ve göz alıcı duracak. Özellikle özel günlerde uzun saçlı olmanın avantajını yaşayacaksınız. Maalesef bu günlerde kısa saçlı kadınlar için doğru modeli bulmak oldukça zordur.

2. Uzun saçlar daha genç bir görünüm sağlar!

Uzun Saçlarla Daha Genç Bir Görünüm

Klişeleşmiş gibi dursa da uzun saçlar daha modern ve genç bir görünüme ulaşmanızı sağlar. Hele bir de gerekli bakımları yapıyorsanız büyüleyici uzun saçlarınızla her ortamın yıldızı olabilirsiniz. Günümüzde bu algı yavaş yavaş yıkılıyor olsa da kısa saçlar daha yaş almış bir görüntünüz olmasına sebebiyet veriyor. Uzun saçlar ise yüz şeklinizi ve auranızı gençleştiriyor.

3. Her ortamda uzun saçlarınızla göz doldurabilirsiniz!

Uzun Saçlı Güzel Kadın

Uzun saçların etkileyici ve dikkat çekici olduğunu tekrar belirtelim. Girdiğiniz her ortamda saçlarınızla dikkatleri üzerinizde toplayabilirsiniz. Uzun saçın size kattığı özgüven ile her meclisin kıskanılan insanı siz olabilirsiniz. Ayrıca erkeklerin uzun saçlı kadınları daha hoş buldukları da araştırmalar sonucu elde edilmiş bir gerçek.

4. Uzun saç her yüz tipine yakışır!

Her yüz tipi için uzun saç

Uzun saçın yakışmadığı yüz tipi yoktur. Oval, yuvarlak, kare her yüz tipi uzun saçı kaldırır. Hatta yüzünüzde sevmediğiniz noktaları uzun saçlarınız ile kamufle edebilirsiniz. Kısa saç için genellikle ölçülü bir yüz ya da mükemmel saç kesimine ihtiyaç vardır. Eğer uzun saçlıysanız bu tarz sorunlar ile boğuşmazsınız. Yuvarlak yüze saç modelleri bulmak kolay değil biliyoruz, uzun saç sizi bu zahmetten kurtarabilir.

Uzun Saçlara Sahip Olmanın Eksileri

1. Uzun saçlara şekil vermek saatlerinizi alabilir!

Uzun Süren Uzun Saç Modeli

Uzun saçlarınıza evet istediğiniz şekli verebilirsiniz ancak çoğu zaman başarılı sonuca ulaşmak saatler alır. Güzel bir topuz için en az 1 saate ihtiyacınız varken uzun saçlara maşa yapmak çok daha uzun sürebilir. Eğer kısa saçlarınız olsaydı muhtemelen en fazla 15 dakikada saçlarınıza şekil verebilirdiniz.

2. Bakımlı uzun saçlara sahip olmak oldukça uzun bir süreç!

Saç Bakım Ürünleri

Uzun saçların bakımı da oldukça zor. Şahane ve kusursuz uzun saçlara sahip olmak için onlarla sabırla ilgilenmelisiniz. Düzenli olarak yıkamalı, kremlerle ve maskelerle sağlıklı bir görünüme ulaşmalarını sağlamalısınız. Uzun saçlar eğer bakımsız kalırsa maalesef oldukça sağlıksız ve kötü bir görüntüye sahip olmanıza neden olacaktır.

3. Uzun saç demek düzenli olarak kuaföre gitmek demek!

Saç Kırıklarını Aldırma

Saçlarınız ne kadar uzun olursa kuaföre de o kadar çok ve düzenli gitmeniz gerekir. Uzun saçlar kısa saçlara göre çok daha hızlı bir şekilde kırılır ve yıpranır. Bu sebeple düzenli olarak saçlarınızdaki kırıkları temizletmelisiniz. Evet, erkekler uzun saçlı kadınları daha hoş buluyor ama bakımsız uzun saçlı kadınlardan hoşlanmadıkları da su götürmez bir gerçek.

4. Her yerde saç var!

Saç Dökülmesine doğal tedavi

En büyük uzun saç problemi ise aşırı dökülmedir. Maalesef uzun saçlar kısa saçlara göre çok daha fazla dökülür. Bu durumda her yerde uzun saçlarınızı görebilirsiniz. Dökülmenin önüne geçmek için saçlarınıza düzenli bakım yapmanız ve düzenli olarak kırıklarınızı temizletmeniz gerekir. Eğer kısa kesilmiş saçlarınız olsaydı her yerde saç öbekleri görmezdiniz.

Artıları ve eksileri inceledikten sonra saçlarınızı uzatmaya karar verdiyseniz size yardımcı olabilecek şu konulara göz gezdirmek isteyebilirsiniz :

Uzun Saçlar İçin Koruyucu ve Güçlendirici Maskeler

Saç Uzatan Yağlar

Haftada 4-5 cm saç uzatan doğal saç maskesi

Hint yağı ile hızlı saç uzatma ve kalınlaştırma

Sarımsak ve Zeytinyağı ile saç dökülmesini önleme

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Geldanlage