Yuvarlak Yüzler İçin En Güzel 15 Saç Modeli

Yuvarlak Yüz Hatları

En baştan kabul etmek lazım: Evet, yuvarlak bir yüze sahipseniz saçlarınıza stil verme konusunda zorluk çekebilirsiniz. Eğer oval bir yüze sahipseniz, tombul bir görünüşü andıran yüzünüzün yuvarlaklığını daha az belirgin hale getirmek için saçlarınızı kullanabilirsiniz. Seçeceğiniz saç modelleri ile yüzünüzü daha uzun gösterebilir ve oval görünümünü gizleyebilirsiniz.

Yuvarlak Bir Yüze Sahip Olduğunuzu Nasıl Anlarsınız?

Eğer;

  1. Alnınız, elmacık kemikleriniz ve çene altınız hemen hemen aynı uzunlukta ve aynı çizgideyse,
  2. Yüz hatlarınız yumuşaksa, keskin yüz hatlarına sahip değilseniz,
  3. Yüzünüzün eni ile boyu arasında belirgin bir uzunluk farkı yoksa,

Yuvarlak bir yüze sahip olduğunuzdan emin olabilirsiniz. Yüz tipiniz yuvarlak değil mi? Ne olduğunu bulmak için göz atın: Yüz şekli belirleme

Modellere geçmeden hemen önce yuvarlak yüze sahip olanlar için saç stili oluştururken dikkat edebilecekleri ipuçlarını listelemek istiyoruz;

Yuvarlak Yüzlüler İçin Saç Şekillendirme İpuçları

  • Yuvarlak yüzde en ve boy oranı aşağı yukarı aynı olduğu için saçları kullanarak yüzünüzü daha uzunmuş gibi gösterebilirsiniz. Bunun için odak noktanız saçlarınızın yüzünüzü daha uzun göstermesi olacak. Bu yüzden üstten kabarık ve yukarı doğru çıkarılmış saç modellerini tercih edebilirsiniz.
  • Kısa saç modellerini tercih edecekseniz saçlarınızın üst kısmına hacim kazandırarak daha uzun bir yüz görünümü elde ettiğinizden emin olun.
  • Uzun ve katlı kesimler gözlerinizi daha aşağıda göstererek yüzünüzün olduğundan uzun görünmesini sağlar.
  • Düz perçemler yüzünüzü çok küçük göstereceği için bunlardan kaçının.
  • Kıvırcık saç modelleri tercih edecekseniz sıkı kıvırcıklar yerine daha gevşek modelleri tercih edin. Sıkı kıvırcık modeller yüzünüzü enine uzatacağı için olduğunuzdan daha kilolu görünmenize sebep olabilir.
  • Tüm saçlarınızı geriye doğru atmanızı sağlayacak at kuyruğu modellerinden de kaçının. Yüzünüzün yuvarlak hatlarını en çok ortaya çıkaracak model bu tip saç modelleridir.

Dünyadan ve ülkemizden de pek çok ünlü isim bu yöntemi kullanmaktadır. Yuvarlak yüze sahip kişilerin uygulayabileceği saç modellerini araştırarak burada listeledik ;

Yuvarlak Yüzler İçin En İyi Saç Modelleri

1. Pompadour Modeli

pompadour saç modeli

Yuvarlak yüzlülerin en çok kullandığı puf saç modellerinden birisi Pompadour saç modelidir. Çok düzenli görünmeyen ama oldukça şık duran bu model yüzünüzü daha uzun göstermek için birebir.

2. Uzun Bob Saç Modeli

Uzun bob saç modeli

Saçlarınız çok uzun değilse kısa saçlar için uzun bir bob yüzünüzü oval görünümden kurtaracaktır. Eğer saçlarınız inceyse daha fazla katman eklemelisiniz.

3. Pixie Kesim Saç Modeli

Pixie Kesim Saç Modeli

Modern kentli bir stili saçlarınıza yansıtırken yüzünüzün yuvarlak görünümünden odağı kaydırabilirsiniz. Bunun için en ideal saç modelleri genellikle pixie kesim saçlar.

4. Uzun ve Tatlı Katmanlar

Uzun ve tatlı katmanlar

Eğer bu saç stilinin size uygun olduğunu düşünüyorsanız kuaförünüze çenenizin alt kısmından itibaren katmanları dışa doğru şekillendirmesini söyleyin. Bu sayede yüzünüzü açarken bir yandan da daha uzun görünmesini sağlayacaksınız.

5. Kabarık Bob Modeli

Kabarık Bob Modeli

Eğer oval bir yüze sahipseniz mutlaka Jennifer Lawrance’ı yakından takip etmenizi öneririm. Oval bir yüze sahip olmasına rağmen yaptığı makyaj ve tercih ettiği saç modelleri ile bunu çoğu zaman avantaja çevirebiliyor. Gözlerinin yanlarına düşen bu kabarık bob saç modeli de onun yüzünün oval görünümünü ortadan kaldırıyor.

6. Yan Kısım Oluşturma

Saçlar İçin Yan Kısım Oluşturma

Mila Kunis’in yaptığı gibi kaşlarınızın orta kısmından başlayan bir yan kısım oluşturarak yüzünüzün daha uzun görünmesini sağlayabilirsiniz.

7. Ortadan Ayrılmış Saçlar

Drew Barrymoore Ortadan Ayrılmış Saçlar

Drew Barrymoore oval yüze sahip kişiler arasında en sevimlilerinden birisidir. Saçlarını tam ortadan ayırarak basit bir şekil vermiş ve bu onun yüzünü de uzun göstermiş. Siz de fazla vaktiniz olmadığı durumlarda bu saç stilini deneyebilirsiniz.

8. Sevimli Yan Perçemler

Emma Stone Yan Perçemler

Emma Stone’un bu saç modelinde olduğu gibi yan perçemler elmacık kemiklerinizi daha keskin hale getirerek yüzünüzün oval görünmemesini sağlıyor.

9. Modifiye Edilmiş Pixie Kesim

Modifiye Edilmiş Pixie Kesim

Özellikle 2017 senesinde yazın da gelmesi ile pixie kesim saç modellerini etrafınızda daha sık görmeye başladınız değil mi? Bu Hollywood aktrisleri arasında da yaygınlaşan bir model. Eğer siz de Charlize Theron gibi yuvarlak bir yüze sahipseniz bu tip bir modifiyeli pixie modeli ile yüzünüze oldukça uyumlu bir saç kesimi yakalamış olursunuz.

10. Balerin Topuzu

Balerin Topuzu

Günlük kullanım için uygun olan ve çok zamanınızı almayacak ama aynı zamanda da yüzünüzü olduğundan uzun gösterecek bir saç modeline ihtiyaç duyduğunuzda balerin topuzunu deneyebilirsiniz.

11. Yan Perçemler

Kirsten Dunst yan perçem saç modeli

Kirsten Dunst, Hollywood ünlüleri arasında belki de yuvarlak yüz tanımına en çok uyanlardan. Ama sürekli şık ve modern saç modelleri ile bu görünümünü avantaja çevirebiliyor. Sanatçının bu saç modeli ise ne çok uzun ne de çok kısa olacak şekilde ve yandan perçemlerle hareketlendirilmiş. Hafif bir makyaj ile birlikte güzelliğine de güzellik katmış. Denemenizi öneririz.

12. Kolay ve Dalgalı

Yuvarlak Yüze Kolay ve Dalgalı Saç Modeli

Alın boyunca belli bir açıyla devam eden perçemler, saç çizgisinin yuvarlak hatlarını çok güzel bir şekilde kırarak yüzünüze uzunluk kazandırır. Omuz uzunluğunda bir saç modeli arıyorsanız, o zaman kesinlikle bu!

13. Perçem İle Yan Topuz

Tombul yüzler için perçem ile yan topuz saç modeli

Lucy Hale, yuvarlak yüzüne sahip sevimli ünlülerden birisi. Ve saçlarıyla ne yaptığını gerçekten çok iyi biliyor. Buradaki resimde görebileceğiniz gibi, başının bir tarafında güzel gözüken alçak bir topuz kullanarak saçlarını şekillendirmiş. Ön kısımda ise perçemleri sayesinde yüzünün genişliğini başarı ile gizleyebiliyor.

14. Kısa Bob

Yuvarlak yüze kısa bob saç modeli

Aynı anda hem oldukça çekici hem de sevimli görünmek için Hayden Panettiere’ın da tercih ettiği yuvarlak yüzler için kısa saç modelini deneyebilirsiniz. Özellikle de benzer tonlarda saç rengine sahipseniz! Düz kısa bob yüzüne uzunluk eklerken, ön taraftaki perçemlerin oluşturduğu açılar yuvarlak görünümü ortadan kaldırıyor.

15. Hacimli Dalgalar

Yuvarlak yüze giden hacimli dalgalı saç modeli

Amacınız tam bir bombaya dönüşmek ise bu iddialı saç modelini deneyebilirsiniz. Kelly Osbourne, yanaklarının çoğunu gizleyen hacim bukleleriyle dalgalı bir tarzı seçmiş. Özellikle elmacık kemiklerine düşen dalgalar sayesinde yüzünün yuvarlak şekli bir anda değişivermiş.

Yuvarlak Yüze Sahip Türk Ünlüler ve Saç Modelleri

Sibel Can

Sibel Can kısa saç modeli

Yuvarlak yüz deyince Türk ünlüler arasında akla ilk gelen isim Sibel Can, eğer siz de yuvarlak bir yüze sahipseniz Sibel Can’ın sosyal medya hesaplarını takibe alın. Sibel Can’ın saçını dizayn edenler mutlaka yuvarlak yüzünü hesaba katarak bu görüntüyü en aza indirecek ve en çok yakışacak saç modellerini uyguluyorlar.

Hadise

Hadise Saç Modeli

Hadise’nin saçlarına dikkat edecek olursanız yüzünü daha uzun gösterecek şekilde üstten kabartılmış ve dalgalı saçları yandan aşağı doğru salınıyor. Bu şekilde baktığınızda Hadise’nin yuvarlak yüzlü olduğuna inanmak neredeyse imkansız. Tabi makyajı da bunu destekleyecek şekilde yapılmış. Bir de alttaki resmine bakarak saç modelinin yüzü ne kadar farklı gösterdiğine şahit olabilirsiniz:

Hadise Düz Saçlı

Özgü Namal

Özgü Namal Yandan Saç Modeli

Özgü Namal’ın tek yanda topladığı saçları ile ne kadar ince ve uzun bir yüze sahip göründüğüne dikkat ettiniz mi? Ya aynı Özgü saçları her iki yandan kabarık bir saç modeli ile nasıl görünecekti?

Özgü Namal iki yandan kabarık saç modeli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Geldanlage