Yuvarlak Yüzler İçin En Güzel 10 Saç Modeli

Eğer oval bir yüze sahipseniz, tombul bir görünüşü andıran yüzünüzün yuvarlaklığını daha az belirgin hale getirmek için saçlarınızı kullanabilirsiniz. Seçeceğiniz saç modelleri ile yüzünüzü daha uzun gösterebilir ve oval görünümünü gizleyebilirsiniz.

Yuvarlak Yüz Hatları

Dünyadan ve ülkemizden de pek çok ünlü isim bu yöntemi kullanmaktadır. Yuvarlak yüze sahip kişilerin uygulayabileceği saç modellerini araştırarak burada listeledik ;

1. Pompadour Modeli

pompadour saç modeli

Yuvarlak yüzlülerin en çok kullandığı puf saç modellerinden birisi Pompadour saç modelidir. Çok düzenli görünmeyen ama oldukça şık duran bu model yüzünüzü daha uzun göstermek için birebir.

2. Uzun Bob Saç Modeli

Uzun bob saç modeli

Saçlarınız çok uzun değilse kısa saçlar için uzun bir bob yüzünüzü oval görünümden kurtaracaktır. Eğer saçlarınız inceyse daha fazla katman eklemelisiniz.

3. Pixie Kesim Saç Modeli

Pixie Kesim Saç Modeli

Modern kentli bir stili saçlarınıza yansıtırken yüzünüzün yuvarlak görünümünden odağı kaydırabilirsiniz. Bunun için en ideal saç modelleri genellikle pixie kesim saçlar.

4. Uzun ve Tatlı Katmanlar

Uzun ve tatlı katmanlar

Eğer bu saç stilinin size uygun olduğunu düşünüyorsanız kuaförünüze çenenizin alt kısmından itibaren katmanları dışa doğru şekillendirmesini söyleyin. Bu sayede yüzünüzü açarken bir yandan da daha uzun görünmesini sağlayacaksınız.

5. Kabarık Bob Modeli

Kabarık Bob Modeli

Eğer oval bir yüze sahipseniz mutlaka Jennifer Lawrance’ı yakından takip etmenizi öneririm. Oval bir yüze sahip olmasına rağmen yaptığı makyaj ve tercih ettiği saç modelleri ile bunu çoğu zaman avantaja çevirebiliyor. Gözlerinin yanlarına düşen bu kabarık bob saç modeli de onun yüzünün oval görünümünü ortadan kaldırıyor.

6. Yan Kısım Oluşturma

Saçlar İçin Yan Kısım Oluşturma

Mila Kunis’in yaptığı gibi kaşlarınızın orta kısmından başlayan bir yan kısım oluşturarak yüzünüzün daha uzun görünmesini sağlayabilirsiniz.

7. Ortadan Ayrılmış Saçlar

Drew Barrymoore Ortadan Ayrılmış Saçlar

Drew Barrymoore oval yüze sahip kişiler arasında en sevimlilerinden birisidir. Saçlarını tam ortadan ayırarak basit bir şekil vermiş ve bu onun yüzünü de uzun göstermiş. Siz de fazla vaktiniz olmadığı durumlarda bu saç stilini deneyebilirsiniz.

8. Sevimli Yan Perçemler

Emma Stone Yan Perçemler

Emma Stone’un bu saç modelinde olduğu gibi yan perçemler elmacık kemiklerinizi daha keskin hale getirerek yüzünüzün oval görünmemesini sağlıyor.

9. Modifiye Edilmiş Pixie Kesim

Modifiye Edilmiş Pixie Kesim

Özellikle 2017 senesinde yazın da gelmesi ile pixie kesim saç modellerini etrafınızda daha sık görmeye başladınız değil mi? Bu Hollywood aktrisleri arasında da yaygınlaşan bir model. Eğer siz de Charlize Theron gibi yuvarlak bir yüze sahipseniz bu tip bir modifiyeli pixie modeli ile yüzünüze oldukça uyumlu bir saç kesimi yakalamış olursunuz.

10. Balerin Topuzu

Balerin Topuzu

Günlük kullanım için uygun olan ve çok zamanınızı almayacak ama aynı zamanda da yüzünüzü olduğundan uzun gösterecek bir saç modeline ihtiyaç duyduğunuzda balerin topuzunu deneyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here