Perma Yaparken Tercih Edebileceğiniz 12 Model

Açık Sarı Bob Perması

Perma deyince her ne kadar aklımıza 80ler gelse de günümüzde yine trend haline gelmeye başladı. Her ne kadar o yıllardaki kadar çok kişi perma yapmasa da yapanlar internetin nimetlerinden faydalanıp farklı farklı modeller arasından seçim yapabiliyorlar. İşte karşınızda o modeller:

1. Sarışın Sarmal Perma

Sarışın Sarmal Perma Modeli

Sıkı, dinamik ve spiral görünümü ile özellikle sarışınlarda muhteşem duran bu model permaya bakışınızı değiştirebilir. Özellikle yazın plajda bu saç modeli ile muhteşem bir görüntü yakalayabilirsiniz.

2. Alın Üzerinden Dökülen Bukleler

Alın Üzerinden Dökülen Bukleler

Elit ve modern bir kıvırcık saç modeli yakalamak istiyorsanız minimalist bir şekil verilmiş ve buklelerin alnınızın üzerinden yanlara doğru döküldüğü bu model nefes kesici olabilir. Bu model kısa saçlara pek yakışmadığı için saç uzunluğunuz göğüslerinizi geçiyorsa denemeniz daha iyi olabilir.

3. Doğal Görünümlü Perma

Doğal Görünümlü Perma Modeli

En dar perma çubuklarını kullanarak bu doğal görüntüyü yakalamanız mümkün. Dışa doğru fırçalayarak kabartacağınız bu doğal görünüm favori saç modeliniz olabilir.

4. Klasik Sarışın Perması

Klasik Sarışın Perması

Bir dönem ülkemizde de bulunan Hollandalı model Rose Bertram gibi muhteşem bir saç modeline sahip olmak istiyorsanız permanın gücünden yararlanabilirsiniz. İnanması güç olsa bile saçları hem doğal sarışın hem de doğal kıvırcık. Ama eminiz birçok esmer tenli kadın Rose Bertram’ı gördükten sonra saçlarını bu sarı tonuna boyatıp spiral perma işlemi uygulayacak.

5. Mohawk Perması

Mohawk Perması

Mohawk modelini bir de kıvır kıvır saçlarla denemek isteyenler bu genç gösteren ve değişik modeli deneyebilirler. Spor görünümü ve güçlü tarzı ile dikkat çekeceğinizden emin olacağınız bir model.

6. Üst Üste Perçemli Perma

Üst Üste Perçemli Perma

Klasik görünüşe yakın olan bu perma modeli bob kesim saça sahip kişilerin değerlendirebileceği saç modellerinden. Özellikle yuvarlak yüze sahip kişilerin deneyebileceği bu model yüzünüzü olduğundan daha uzun gösterecek. Yuvarlak yüz saç modelleri yazımızda daha fazla model bulabilirsiniz.

7. Çalı Perma

Çalı Perma

Her ne kadar günümüz dünyasında kabarık saçlar istenmeyen bir durum olsa da bazı açık renk saçlarda bu model beyaz tenle birlikte çok güzel ve sevimli gösterebiliyor. Deneyip denememek tamamen size kalmış.

8. Olgun ve Dolgun Perma

Olgun ve Dolgun Perma

Bu şekilde dolgun permalı saçlara sahip olduktan sonra onları öne mi yoksa arkaya doğru mu yatıracağınız size kalmış ama bence önde çok daha hoş duruyor ve daha olgun gösteriyorlar.

Tercihiniz örgü saçsa saç örgü modelleri sayfasında size göre modeller bulabilirsiniz.

9. Çılgın Geniş Perma

Çılgın Geniş Perma

Sıradan kıvırcık saçlar size göre değilse, iki yana doğru kabarık bir şekilde dökülen bu saç modeli sizi hem çılgın hem de muhteşem bir şekilde tarz gösterecek. Tek soru şu: Bu tarzı yansıtacak kadar cesur birisi misiniz?

10. İnce Telli Perma

İnce Telli Perma

Duştan yeni çıkmışsınız gibi bir görüntü oluşturan bu saç modeli karşı cinse en çok çekici gelen modellerden birisi. Spiral perma kullanarak bu şekli çok kolay elde edebilirsiniz.

11. Dalgalı Perma

Dalgalı Perma

Perma deyince akla hep dar ve kıvır kıvır saçlar geliyor. İşte geniş dalgalı perma bu fikirde olanların fikirlerini değiştirebilir. Orta uzunlukta saçlara sahipseniz denemeye değer.

12. Açık Sarı Bob Perması

Açık Sarı Bob Perması

Bob saçları çekici hale getirmekte zorlanıyorsanız uçuk bir sarı tonuna boyayın ve çok ince perma uygulayıp bir yana doğru atın. Ortaya çılgın ve elegant bir model çıkacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Geldanlage